Puiuti de Randunici 2008!! (486)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gherman_in

Neata randunele,ne-am intors si noi din tarile calde.No coment,enervant de bine, enervant de ospitalieri,cu vreo cateva kg in plus,da merita.Mai povestesc mai tarziu,fug sa bag la spalat vreo 5 masini si sa fac mancare,ca nu am nimic.Va pupici

tatiana


Bine ati revenit ! Bine ca doar asta a fost enervarea !
Asteptam sa na povestesti cum a fost .

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Tatiana bine ati revenit... ma bucur ca ati avut o vacanta frumoasa. Te asteptam sa ne detaliezi, sa ne aduci si noua o raza de soare si un strop de relaxare.

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Neatza fetelor...

Mariana ma servesc si eu cu o cafelutza. Felicitari pt afacerea "carutul". Eu zilele trecute am spart pusculitza... erau stransi vreo 80 lei.

Alina spor la treaba mami si capul sus sus. Vor veni si vremuri mai bune. Zici ca ai inscris-o pe Delia la camin?


Fetelor mie imi face placere sa vorbesc cu voi, dar e deprimant ce se intampla. Ma simt un pic stinghera, nu stiu de ce... nu ma simt acasa. Sper sa nu va suparati pe mine, dar parca as fi menajera care are grija de casa cand sunt stapanii plecati. E aiurea. Am reusit zilele trecute sa mai citesc din urma si m-am intristat. Am inteles ca randunicile mai vechi au vrut intimitate si le inteleg. V-au incurajat sa scrieti in continuare aici, ca poate vreodata o sa va castigati si voi dreptul de a intra in partea "cealalta". Vad ca urati mereu "la multi ani" sarbatoritilor dar nu am vazut pe nimeni niciodata sa intre si sa va multumeasca ca v-ati gandit la ele. Nu mi se pare normal. Oare ele mai citesc aici? Sincer, nu cred. Am primit "cheia de la casa" doar ca sa avem grija de mobila... pardon capitole.


Sper ca nu am suparat pe nimeni. Zic si eu ca si voi, poate isi mai fac curaj si alte mamici sa ne scrie. Eu am avut foarte multe de invatat de la fetele de pe forumul asta.

Mamica fericita de Mara si de David



Una peste alta, faptul ca iti face placere sa discuti cu noi este cel mai important lucru , casuta chiar daca e veche si cu locatari noi...nu cred ca e un impediment... o aerisim, mai stergem pe colo, colo...ca de...(doar suntem invatate nu?)
Nu am gandit si nici nu "cersesc" mila nimanui de a fi acceptata de un grup care a ales sa "zboare" in alta parte. Nu stiu dc au fost asa de ostile fata de fetele care s-au inscris mai tarziu...
Impresia mea cand m-am inscris a fost ca "am deranjat" randunicile vechi...dar mi-a trecut...nu mai am sentimentul asta. Continui sa transmit felicitari fetelor (chiar daca nu mi se raspunde niciodata) pentru ca simt ca am o datorie "morala" fata de cele care au cuibarit aici...nimic mai mult. Imi place mult comunitatea asta si ori de cate ori am nevoie simt ca voi primi sprijin moral si sfaturi fara a fi obligata sa "dau ceva la schimb".
(Din moment ce decizi sa-ti faci publice problemele personale, nu stiu dc te infurii mai tarziu ca sunt anumite persoane nu asa de bine intentionate care citesc si iti pot face rau sau ti-au facut rau folosindu-se de postarile tale.)
Asta-i si esenta forumului pentru copii, sa impartasesti din experienta prin care treci cu copiii, sa gasesti info la intrebari, sa gasesti sustinere (chiar si asa virtual) in problemele cu care ne confruntam zilnic .
Sper si eu ca si alte mamici sa-si faca curaj si sa ne scrie !


Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor e bine ca ne-am reunit cele noi,chiar daca cele vechi au fost un pic:ostile" cu noi asta este,ne dam seama ca nu toti oamenii sunt buni si intelegatori cu noii venitii.Noi cele venite sa fim unite si trecem peste toate.
Va las un fresh de portocale si un ceai irlandez cu lapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Alina-i cu lichidele , Tatiana ne invita la si eu va ofer .

A se viziona dupa ce se culca copilutii !
As fi vrut sa fiu Kurnikova, nu dati... avem si noi dreptul sa visam nu ?





Si ce mai ploua frateee...cu galeata ! Si e si furtuna... !



Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Fetelor... multumim pt "tratatii". Mariana nu m-ai nimerit cu clipul asta... nu e genul meu. Vi-l las voua...

Am zis... plecarea fetelor o inteleg. Sunt sigura ca dupa 4 ani au devenit mai mult decat prietene, sunt ca o familie si normal ca isi doresc sa discute liber in privat. Si retinerea care au avut-o fata de fetele noi as putea sa o inteleg mai ales daca de-a lungul timpului au existat si incidente neplacute. Va dati seama ca fetele au scris aici 650 de capitole? Si eu respect munca lor dar sunt amintirile lor nu ale noastre, din cauza asta zic ca ma simt ca o intrusa. Daca vreti vreodata sa schimbati locatia eu sunt "pentru". Asa mi se pare corect.

Gata, m-am racorit. Ma racaia de ceva timp...



Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Si eu sunt ptr schimbarea locatie,dar acum ne multumim cu ce ne-a ramas de la randunicile din stolul vechi,refacem,completam pe unde mai trebuie si va fi casa noastrazic eu nu dati cu rosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Nyny, cine? Clipul sau respectivul ?
Eu la un moment dat am propus asta, si am hotarat sa ramanem in continuare aici.

Alina, de acord sa ne mutam si sa lasam in "pace" casuta bantuita .

Pai, zic sa incep sa constructia "casutei"...Astept variante pentru denumirea ei (subiect) .

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui MarianaPop

Nyny, cine? Clipul sau respectivul ?
Eu la un moment dat am propus asta, si am hotarat sa ramanem in continuare aici.

Alina, de acord sa ne mutam si sa lasam in "pace" casuta bantuita .

Pai, zic sa incep sa constructia "casutei"...Astept variante pentru denumirea ei (subiect) .

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**



Mariana ..."respectivul" nu e pe sufletul meu...

Pai hai atunci sa fie tema de gandire o perioada ...sa zicem. Nu ne grabim. Poate intre timp isi expun parerea si Tatiana si Dointa... am inteles ca ele sunt de mai demult aici.

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Citat:
citat din mesajul lui MarianaPop

Nyny, cine? Clipul sau respectivul ?
Eu la un moment dat am propus asta, si am hotarat sa ramanem in continuare aici.

Alina, de acord sa ne mutam si sa lasam in "pace" casuta bantuita .

Pai, zic sa incep sa constructia "casutei"...Astept variante pentru denumirea ei (subiect) .

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**



Mariana ..."respectivul" nu e pe sufletul meu...

Pai hai atunci sa fie tema de gandire o perioada ...sa zicem. Nu ne grabim. Poate intre timp isi expun parerea si Tatiana si Dointa... am inteles ca ele sunt de mai demult aici.

Mamica fericita de Mara si de David



postam, postam pana ghicim "preferintele" !
Bineinteles ca e "tema pentru acasa" si o sa hotaram impreuna ce si cum.... Eu care sunt intotdeauna proactiva trec imediat la actiune...deh...defect profesional .

Mai si ce ploua....o sa ajungem "murate" acasa. Bianca o sa se bucure maxim ca mergem prin ploaie...

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput