Prietene la bine si la greu - 125

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Licu,ce sarbatoare e azi?...eu stiu ca maine sunt sanzienele...dar azi ce e?

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

Licu,ce sarbatoare e azi?...eu stiu ca maine sunt sanzienele...dar azi ce e?

ups, am uitat ca io mi-s catolica si va induc in eroare, e la catolici sarbatoare, nu stiu la ortodoxi daca e.

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 29+ cu

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

ok....

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza

LA MULTI ANI, LAURA!!!
Sa fii fericita si iubita de baietii tai, si sa mai dai pe la noi.


Fete, eu sunt disperata rau. Daca la sarcina cu Timi mi-a iesit un hemoroid micut, acum am doi cat doua cirese! E cumpliiiiitttt! Ma dor groaznic, nu pot sa merg, nu pot sta in sezut, ma ustura da imi iasa ochii din cap, si...azi-noapte mi-au si sangerat. Am tras o sperietura groaznica dimineata, crezand initial ca sangele e de la sarcina. Dupa ce m-am dezmeticit mi-am dat seama ca e de la frumosii de hemoroizi.
Ginecologul mi-a zis sa ung cu Doloprokt (habar nu am daca e si in Romania aceeasi denumire..). Ma simt mai bine doua-trei ore dupa ce ung, si apoi din nou...chinuri....
Parca stiu ca se mai plangea cineva pe aici de hemoroizi. Cu ce i-ati tratat? Ca mie imi vine urlu de durere.


of of, te inteleg perfect, eu am tras ani intregi. Iti trimit cu mare drag niste creme minune, una de la aslamed si ultraproct. eu m-am tratat mut timp cu detralex, pana am ajuns la clinica specializata si m-a rezolvat, insa recidiveaza din cand in cand. dupa ce am nascut a fost horor, dormeam ca o caprita cu fundul in sus . Ai grija cu stomacul sa nu fii nici constipata nici deranjata. Si din cate stiu ar trebui sa faci o colonoscopie, sangerarea poate fi de la o fisura de col. Nu vreau sa te sperii insa iti zic din ce stiu ca am trait eu.

Zi-mi daca vrei cremele

tanti mama lu' Remus Andrei(8 nov '09)

si-a facut treaba, 14+cu




Smara inafara de proctoglyvenol de care zice si Lalu, si eu am luat ca Raluci detralex, care este venotonic (creste tonusul venos) si protector vascular (creste rezistenta capilara), recomandat in tratamentul tulburarilor circulatiei venoase si in tratamentul simptomelor datorate crizelor hemoroidale acute. Insa, evident, este nerecomandat gravidelor. Si oricum, automedicatia este periculoasa pentru oricine. Cel mai bine acum dai cu alifie de galbenele si astepti sa treaca...
In rest, sa nu fii niciodata constipata, sa bei multa apa, sa nu stai mult pe buda, indiferent daca faci sau nu, sa nu te scremi, sa nu stai mult in fund, cand stai pe scaun tot la 15 min tb sa faci pauza... de astea. Ah si fara iuteala in mancare.
Multa sanatate!

La mare mergem Ruse, Shumen, Varna, asa ca poate la anul . Am luat oricum nr de telefon .

Licurici merg eu cu Iulian si cu ai mei; la ce crize baga mai nou nu ma vad nicaieri singura cu el...






Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Va salut de la locul meu de munca racoros

Smaradintza, la mine a facut minuni infuzia de marar. Mama mi-a spus ca ea stie tot felul de minuni d'astea...Dupa nastere l-am trimis pe tati de a cumparat vreo 10 legaturi de marar(din alea mari) si am facut baie de sezut timp de 3 zile. Faceam in fiecare seara. Rezultatul a fost spectaculos. Poate e de ajutor si pt celelalate

Ramonika ma intrebai cap trecut de cresa...tati nici nu vrea sa auda de dat copilul la cresa este ferm convins ca nimeni nu are grija de ea mai bine ca mama mea(asta asa este)...oricum e discutabila treaba. E clar ca sunt avantaje si dezavantaje pe ambele parti. Nu este nimic stabilit inca. carliontata de Ruxi. M-am uitat la poze si pare asa mare.

Vazut pozele de la Iasi...uau ce mamici frumoase, de copii nu mai zic

Ionela esti tare slabuta. Burta nu-mi pare mare.

Lalu, felicitari pt casuta.

Strumfy, vacanta placuta. Te invidiez...te intalnesti si cu Licu.

Apropo de Licurici, arati foarte bine Amalia e asa scumpa. aaa legat de nume, noi daca am fi avut baietel l-ar fi chemat Stefan Eduard . Eu cu Stefan, tati cu Eduard.

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Floricik, si noi tot pe acolo oscilam -Eduard Stefan, sau zmau vrea Radu Stefan... Dar eu tot nu sunt hotarata....

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 29+ cu

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Salut fetele, n-am nimic de spus, dar ma bag in seama. Trebuie neaparat sa trimit complimente la Iasi , fetelor, sunteti frumoase, puii vostri par relaxati si senini, ati facut treaba buna. Ionela , ai burta frumoasa si transmite-i lui tati un "bravo" ca a venit si el. Ma bucur mult s-o citesc pe Ralu , ce frumos zici de Matei! Mi-e dor sa-l vad in poze, sa stii!Ne-a vizitat si Lili , de care imi era dor si as vrea sa o mai vedem pe Liloasa in poza, ieri m-am uitat pe contul comun s-o caut, dar nu erau poze recente. Ca tot se discuta despre pastratul laptelui, eu personal nu am gasit nicio solutie nici pentru LV, nici pentru LP. Chiar daca pun cutia de LP langa pat, tot trebuie sa ma ridic s-o pun apoi in frigider, so ... la prima foiala am sarit in bucatarie, am incalzit, daca am noroc, a papat si mai doarme 2 ore, daca nu, asta e. Gabitza O imbratisare mare mare (eu tot nu pricep, sunt probleme? grave?). Inteleg din ce deduc ca da, dar nu am prins cat de grav e, iarta-ma daca te-am intrebat ce nu trebuia. Lalu Te felicit pentru casa, cu intarziere. Acu chiar ca nu mai am niciun motiv sa nu fac cunostinta cu Iasiul, oricum imi doream de tare tare mult. Monisule Si Chiara mananca singura, cu exceptia supelor. Asa a vrut ea, eu nu m-am bagat. Cand vine taica-so acasa, merge la sertar, isi cere furculita, apoi se cere la tati in brate si papa (asta dupa ce mancase deja, ceea ce nu-mi place, dar e cumva momentul lor). Legat de ce intrebai cu timpul si munca, eu n-am raspuns ca cica am ajutoare, insa ti-as fi raspuns si eu doar foarte multa organizare si electrocasnice bune. Eu sunt absolut plictisitoare de cat de organizata sunt, insa acum imi prieste.Pe de alta parte, sunt convinsa ca vom repeta. Eu am imaginea unei mame care mereu are de facut pentru mine, pentru frate, pentru ea, pentru ma-sa, pentru x,y, nu "cu" mine si incerc sa evit asta. Dar ma intreb daca e sanatos sa fiu mereu disponibila cand ma solicita fata, sa imi spun ca imi pot amana treaba asta pentru cand doarme, etc. O fi si in asta un echilibru pe undeva pe care-l tot fugaresc. No, cu buni, mai am 2 luni ajutor, apoi pleaca si zice ca se intoarce daca ma rog de ea. Chiar de m-as descurca ii voi spune ca nu ma descurc, pentru ca nu pot sa le vad pe fetele astea una fara cealalta, insa o pauza imi va prinde extrem de bine. Singura mea dilema este cum voi lucra, dar oi vedea atunci. La multi ani, Laura G ! Licu Ma bag ca musca. Daca o asezi pe reductor pe buda, ti-ar fi la fel de greu? (Sa stii ca si eu m-am tot intrebat cum e cu lasat vara fara pampers, pai face de toate peste tot si nu-mi convine). Eu o las pe plaja doar in fundicul gol si si acolo mi s-a intamplat sa strang dupa ea ca dupa un catelus. Aaaa, apropos, am fost ieri la control si am intrebat-o pe pedi de baie in mare. A zis ca pot linistita, cu pauza pe ziua de ieri pentru ca i s-a parut fata racita, palarioara, ochelarid e soare daca se poate si un maieu foarte foarte subtire pe spate sa cam fie). Acu nu ma intreba cate grade are apa ca nu stiu, mi se pare rece, dar Chiara nu are nicio apasare. Smara Vad ca ti-au spus fetele, nu mi-a ramas decat sa te pup si sa-ti doresc sa iti fie mai usor.Fetele, are cineva vreun numar de la Stephy ? Dati-i un sms sa stim ca exista, nici pe mess nu se prezinta de cateva saptamani. Ancutz ? Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

va las asa ceva usor de sara sa va delectati
prima care-si va da seama ce este cred ca va fi andre

tanti mama lu' Remus Andrei(8 nov '09)

si-a facut treaba, 14+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
va las asa ceva usor de sara sa va delectatiprima care-si va da seama ce este cred ca va fi andre tanti mama lu' Remus Andrei(8 nov '09) si-a facut treaba, 14+cu
Nu ma prind ce-s chestiile alea infipte, in rest cina noastra cea de toate zilele. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Andre, chiar voiam sa te intreb cum faci cu Chiara pe plaja in funduletul gol, ca eu mi-o imaginez pe a mea ca imediat face de toate pe acolo Las, macar la voi in Italia e lume civilizata care strange dupa caine, dar pe aici nici macar atat nu e.. Nu ma vad strangand movilitele in urma Amaliei
Anul trecut am fost la plaja cu o prietena ce avea fetita de varsta Amaliei. Si se juca ea asa cumintica langa piscinuta ei, asezata in funducul gol pe nisip, noi cu ale noastre, bla bla..Cand se ridica cupila....o movilita calda si parfumata in urma ei, funduletul plin de caca si nisip, nu spun ce chin a avut sa o stearga cu nisip cu tot, i-a facut fetei un peeling de numai..
Cand am fost noi acum la plaja am lasat-o cu pampersul pe ea, desi i-a intrat nisip peste tot, dar macar nu aveam grija ca lasa cate ceva in urma. Si erau o groaza de copilasi de varsta ei la funduletul gol, nu stiu cum nu faceau nimic interzis...Ori sunt eu cu capul si stresata rau...

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 29+ cu

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput