Prietene la bine si la greu - 125

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Andre, chiar voiam sa te intreb cum faci cu Chiara pe plaja in funduletul gol, ca eu mi-o imaginez pe a mea ca imediat face de toate pe acolo Las, macar la voi in Italia e lume civilizata care strange dupa caine, dar pe aici nici macar atat nu e.. Nu ma vad strangand movilitele in urma Amaliei
E un capitol la care i-am cedat la buni. A decretat ca fata trebuie sa stea cu fundul gol la mare, ca nu-mi dau seama ce norocoasa-s ca e vara si tocmai momentul de a se obinsui fara pampers, bla bla, asa ca aici fac cum zice, dar i-am zis ca pana nu apar fetzele ciudate pe plaja. Strang dupa ea cu farasul si am mereu in masina apa de acasa, cu care ne spalam pe diverse. In schimb, are niste vanatai pe fundulet de la pietrele pe care se aseaza de mama mama!Mai, am patit o chestie ciudata in seara asta. Incarcam www.youtube.com/watch?v=wPkENDBdJQk" target="_blank"> ne spalam pe dintisori si ma trezesc conectata pe youtube co contul lui Ralu , am vazut filmulete cu Matei, adica eram conectata bine cu contul ei, in conditiile in care banuiesc ca aveam nevoie de parola ei pentru cont, nu? Noapte buna Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Ancutz ?

Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!




prezent...in umbra...nu pot sta departe de voi, dar simt ca nu am nimic de spus momentan ...i'll be back
again

ps: Chiara e de'a dreptul fascinanta, imi place bebeluseasca ei la nebunie



Anca, mami de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neata

dau eu cafeaua in dimineata asta

fug repede la piata si sa fac o mancare, ca mai tarziu o sa murim de cald.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Mneatza

Ia sa vedem cum i-a iesit -ua lui cuscri... mneam mneam- numai buna

Azi e sarbatoare la ortodocsi... asa ca ma asez cuminte intr-un colt si astept sa-mi treaca putinul chef de munci pe care il aveam

V-am citit.... dar n-am chef nici sa-mi misc degetele nici sa-mi dezmortesc creierul


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Neatza,

Buna cafeaua

De sanziene/dragaica, cand eram mici nu ne lasau mamaile sa mergem la strand sau la scaldat pe undeva ca se zice ca vin sanzienele si te trag de picioare si te ineci

Vad ca ziceti ceva de costumatia de pe plaja, eu aleg clar slip, am auzit atatea povesti despre nenorociti care fac poze.........ca pur si simplu nici nu vreau sa ma gandesc. Cred ca la asta te refereai si tu Andre cu fetele ciudate.

Ma bag la bagajit

tanti mama lu' Remus Andrei(8 nov '09)

si-a facut treaba, 14+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

raluci, multumesc din suflet de sfaturi si disponibilitatea de a ma ajuta.
Azi-noapte a fost ceva mai bine. Poate si pt ca atunci cand am aplicat crema am si impins putin cu degetul inauntru, cum mi-a explicat medicul. (scuzati detaliile )
Astazi cutreiera sotul farmaciile sa intrebe de cremele alea de care ziceai. Daca nu gasim si nu se vad ameliorari, zilele urmatoare iti dau un PM.


floricik
, multumesc mult de ideea cu ceaiul de marar. E si ala pe lista sotului astazi.
Vrei te rog sa explici ca la prosti, (pt o gravidutza al carei neuron canta: I'm lonely, lonely, lonely.... ) cum ai procedat?
Adica: ai fiert ceaiul de marar si ai stat cu deasupra aburilor, sau l-ai lasat sa se raceasca si ai facut baie la sezut cu el?





Mami de Timi nazdravan si 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

Buna fetelor!
Foarte frumoase fetele si fulgusorii de la Iasi, ce fain ca va puteti intalni asa multe

In legatura cu olita si eu am inceput sa o tin in chilotei pe acasa dar pisu face si nu are nici o treaba, in schimb ieri s-a asezat singura pe olita si a facut caca. Sincer cred ca trebuie multa rabdare pana chiar constientizeaza ce se intampla

Monis- de mancat singura ,asa a vrut ea. Ii trebuia si ei lingurita ca altfel nu vroia sa manace si apoi i-am dat numai ei la mancarurile mai solide. De altfel Amalia si este o mancacioasa.

Pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Salutare fetele, vin si eu mai pe la pranz cu un supliment de cafea cu nuci ( Andre), sa va spun ca de 2 zile copila mea e practic obsedata de "titi". Si cand spun obsedata e putin spus, la plimbare, in magazine, la piata, in parc, la groapa cu nisip, iar in casa nu mai spun....la maxim 5 min vrea titi . Asta in conditiile in care eu am disponibila o singura titi. Asa ca asteptam sa plecam saptamana viitoare la mare si la intoarcere incepem campania de intarcat . Mi se face parul , numai cand ma gandesc ce ne asteapta pe amandoua, dar pur si simplu nu mai pot...a devenit insuportabil si fizic si psihic

Mami fericita de printesa Mariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

Licu nici noi nu prea facem progrese cu olita. spune "caca" DUPA ce face, insa cand spune o pun imediat pe olita, chiar daca a facut deja, macar sa asocieze "caca" cu olita. macar bine ca face kk in casa, nu pe afara.
multi copii din parc vad ca la 1,8 ani au invatat sa faca si pipi la olita, sper si eu s-o invat vara asta.
sfaturi n-am decat sa insisti si sa insisti si cu kk si cu pipi. trebuie pusa mereu pe olita, insa trebuie sa si priceapa cat de cat cum sta treaba... adica sa ii pice fisa sau sa insisti mult de tot, la o vecina a durat 2 luni pana s-a invatat fiica-sa la oala, acum are un an si 10 luni si nu mai poarta scutec deloc, nici noaptea, nici pe afara... misto...



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz


Buna ziua fetele
Mi-a atras atentia discutzia cu si despre olitze, in special postarea asta
CUM AM INCEPUT NOI brusc si dintr-o data.Eram afara cu copilasii, si prietena mea si-a pus fata sa faca pisu pe vine.Atunci am zis sa o pun si eu pe Maya, pt ca eram afara de 2 ore si avea pemparsul gol.....si am pus-o si eu si a facut fata mea pisuuu.Atunci prietena mea mi-a zis sa nu-i mai pun scutecul pe ea pt ca face fata afara.Si nu i l-am mai pus.Cand suntem afara este super

In casa am avut vreo 3-4 zile de chin, pt ca stateam cu ochii pe ea ca pe butelie,o puneam la olita fff des de unde se ridica si facea langa , dar acum s-a mai potolit....nu cere la olita dar nici nu se mai scapa , pt ca mi-a intrat mie in reflex si-mi dau seama ca e timpul de pipi

Cu kk este mai dificil , pt ca trebuie sa stau sa o pandesc si sa o asez imediat pe olita.Am noroc ca face 1/zi si asta dupa masa de pranz.Si atunci o las fara pantalonasi pe ea si o "alerg" prin casa cu olita, ca de bunavoie nu vrea


eu sunt tare necajita, duminica plecam la mare pt 1 sapt, si astia arata pe net numai ploi

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza


floricik
, multumesc mult de ideea cu ceaiul de marar. E si ala pe lista sotului astazi.
Vrei te rog sa explici ca la prosti, (pt o gravidutza al carei neuron canta: I'm lonely, lonely, lonely.... ) cum ai procedat?
Adica: ai fiert ceaiul de marar si ai stat cu deasupra aburilor, sau l-ai lasat sa se raceasca si ai facut baie la sezut cu el?



Am fiert mararul bine, apoi am lasat sa se raceasca si cand era caldut, hop cu in fiertura aia. Deci nu in abur. Am stat pana s-a racit apa, cateva minute bune. Pt tine e mai greu , ma gandesc, cu burtica. Merita sa incerci la mine a functionat de minune.

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

Mergi la inceput