Prietene la bine si la greu - 125

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Vin si eu repede cu o cafea cu aroma de tei de la Iasi, sa spun ca m-am simtit foarte bine ieri, fetele sunt toate niste dragute, copiii sunt toti frumosi si cumintei, s-au jucat frumos, am desenat cu creta, am facut baloane de sapun, am ascultata fanfara , ne-am dat in toatre alea prin parc, ce mai...super distractie pentru pusti.
Asteptam sa puna Beatrice pozele, cand are timp

Multumim mult pentru comentariile la poze si aprecieri, m-am umflat toata in pene

Mami fericita de printesa Mariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

LA MULTI ANI, LAURA!!!
Sa fii fericita si iubita de baietii tai, si sa mai dai pe la noi.


Fete, eu sunt disperata rau. Daca la sarcina cu Timi mi-a iesit un hemoroid micut, acum am doi cat doua cirese! E cumpliiiiitttt! Ma dor groaznic, nu pot sa merg, nu pot sta in sezut, ma ustura da imi iasa ochii din cap, si...azi-noapte mi-au si sangerat. Am tras o sperietura groaznica dimineata, crezand initial ca sangele e de la sarcina. Dupa ce m-am dezmeticit mi-am dat seama ca e de la frumosii de hemoroizi.
Ginecologul mi-a zis sa ung cu Doloprokt (habar nu am daca e si in Romania aceeasi denumire..). Ma simt mai bine doua-trei ore dupa ce ung, si apoi din nou...chinuri....
Parca stiu ca se mai plangea cineva pe aici de hemoroizi. Cu ce i-ati tratat? Ca mie imi vine urlu de durere.

Monis, cand veniti la mare? Daca treceti prin orasul nostru, facem cumva sa ne vedem. (asta daca nu nasc pana atunci , ca zilele astea am avut niste contractii....mama-mama...).

Licu, nu reusesc nicicum sa vad pozele cu noua mobila. Nu sunt pe albumul comun?

Edit: am scris cu o mana in mega-viteza, si era plin de greseli mesajul.



Mami de Timi nazdravan si 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!!!
Sincer nu aveam in plan sa pun pozele azi ca am 123,4(6) lucruri de facut dar ca sa nu va las sa asteptati mult am pus pozele la semnatura.
Sper ca le-am intors pe toate...scuze dak mai sunt si in ceata... dar n-am avut timp de corecturi sau sortat.
Raluci sorry ca nu am aflat nik in timp util.
Va pupik pe toate si fug la treaba.

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza

LA MULTI ANI, LAURA!!!
Sa fii fericita si iubita de baietii tai, si sa mai dai pe la noi.


Fete, eu sunt disperata rau. Daca la sarcina cu Timi mi-a iesit un hemoroid micut, acum am doi cat doua cirese! E cumpliiiiitttt! Ma dor groaznic, nu pot sa merg, nu pot sta in sezut, ma ustura da imi iasa ochii din cap, si...azi-noapte mi-au si sangerat. Am tras o sperietura groaznica dimineata, crezand initial ca sangele e de la sarcina. Dupa ce m-am dezmeticit mi-am dat seama ca e de la frumosii de hemoroizi.
Ginecologul mi-a zis sa ung cu Doloprokt (habar nu am daca e si in Romania aceeasi denumire..). Ma simt mai bine doua-trei ore dupa ce ung, si apoi din nou...chinuri....
Parca stiu ca se mai plangea cineva pe aici de hemoroizi. Cu ce i-ati tratat? Ca mie imi vine urlu de durere.


of of, te inteleg perfect, eu am tras ani intregi. Iti trimit cu mare drag niste creme minune, una de la aslamed si ultraproct. eu m-am tratat mut timp cu detralex, pana am ajuns la clinica specializata si m-a rezolvat, insa recidiveaza din cand in cand. dupa ce am nascut a fost horor, dormeam ca o caprita cu fundul in sus . Ai grija cu stomacul sa nu fii nici constipata nici deranjata. Si din cate stiu ar trebui sa faci o colonoscopie, sangerarea poate fi de la o fisura de col. Nu vreau sa te sperii insa iti zic din ce stiu ca am trait eu.

Zi-mi daca vrei cremele

tanti mama lu' Remus Andrei(8 nov '09)

si-a facut treaba, 14+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Neata

Multumim pentru felicitari.

Ramonika, nu suntem in Visani.Casuta noastra apartine de Iasi, dar putin mai incolo incepe Barnova.
Imi pare rau ca nu am fost si noi la asa intalneala frumoasa, dar....asta e, ramane pe data viitoare, poate atunci vom fi chiar toate, Cu Dymomo(pe care o pup si o imbratisez strans, sa depaseasca cu bine toate problemele) si Danut.

Smaranditza, greu cu hemoroizii, si eu am patit-o pe final de sarcina, am folosit procto-glyvenol(la recomandarea lui Monis) si a fost ok.Dupa sangerare nu s-au mai retras? Al meu s-a rupt in noaptea de dinainte sa ma duc la spital, a curs mult sange, m-am speriat putin pana mi-am dat seama despre ce e vorba....si la 7 dimineata cand m-am dus la spital se retrasese de tot. Sper sa nu te mai chinuie tare si bebelina sa ramana la caldurica pana la termen.

Strumfy, spor la bagajit.Vacanta placuta! Ma duc sa vizionez poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Baaai! Eu nu ma vad asa mare ca in poza! Moooama ce burta am... si nu mai spun ca pana la nastere ma mai fac... abia de acum incepeeeee...


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Baaai! Eu nu ma vad asa mare ca in poza! Moooama ce burta am... si nu mai spun ca pana la nastere ma mai fac... abia de acum incepeeeee...


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 21+ cu


care poze, unde cand de la cine ???????

tanti mama lu' Remus Andrei(8 nov '09)

si-a facut treaba, 14+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Baaai! Eu nu ma vad asa mare ca in poza! Moooama ce burta am... si nu mai spun ca pana la nastere ma mai fac... abia de acum incepeeeee...


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 21+ cu


care poze, unde cand de la cine ???????

tanti mama lu' Remus Andrei(8 nov '09)

si-a facut treaba, 14+cu

Cel de la semnatura strumfitelor:
Citat:
citat din mesajul lui strumfy_12

Salutare!!!
Sincer nu aveam in plan sa pun pozele azi ca am 123,4(6) lucruri de facut dar ca sa nu va las sa asteptati mult am pus pozele la semnatura.
Sper ca le-am intors pe toate...scuze dak mai sunt si in ceata... dar n-am avut timp de corecturi sau sortat.
Raluci sorry ca nu am aflat nik in timp util.
Va pupik pe toate si fug la treaba.

Mami fericita de strumfita



Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Baaai! Eu nu ma vad asa mare ca in poza! Moooama ce burta am... si nu mai spun ca pana la nastere ma mai fac... abia de acum incepeeeee...



care poze, unde cand de la cine ???????

Cel de la semnatura strumfitelor:
[quote]citat din mesajul lui strumfy_12

Salutare!!!
Sincer nu aveam in plan sa pun pozele azi ca am 123,4(6) lucruri de facut dar ca sa nu va las sa asteptati mult am pus pozele la semnatura.
Sper ca le-am intors pe toate...scuze dak mai sunt si in ceata... dar n-am avut timp de corecturi sau sortat.
Raluci sorry ca nu am aflat nik in timp util.
Va pupik pe toate si fug la treaba.


ce tare, sunt minunati copii toti la un loc . Ione burtica este frumoasa si nu e deloc mare

tanti mama lu' Remus Andrei(8 nov '09)

si-a facut treaba, 14+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Faina tare gasca de la Ieshi, numai fetite cu fustite, si un baiat mumos! Si da, toate mamicile(exceptand burtica) sunt gazelute!!!!

Smaranditza, eu ma plangeam de hemoroizi mai pe la inceputul sarcinii, si acum ii am, dar nu ma deranjeaza, nu i-am tratat cu nimic. Mai sangereaza din cand in cand cand ma deranjez la stomac, dar in rest nu stiu sa iti spun ce sa faci. Vad ca Raluci e mai in tema decat mine. Pup, hai ca mai ai putin si scapi! Pozicile sunt in pozele de pe picasaul meu, nu am mai incarcat contul comun si cu poze inutile.

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 29+ cu

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput