*Cozonacei iubiti de nov-dec2008 (133)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Manumanu, da-mi PM cu nr tau de tel, ca paote ajung azi (daca am cu cine lasa 'teroristii') in mall. Plecam maine la Constanta si acolo e jale cu spalatul grasiei, ca raman urme...asa ca vreau si eu training pants. Daca ajung te sun din magazin si iti spun ce au. Daca nu, ajung spre sfarsitul sapt in constanta la mothercare.

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

buna fetele

noi suntem bine, diversificarea merge si ea bine la antonia care cantareste cat un fulg la 7 luni ,dar merge de mama focului nu mai e chip sa o ti pe spate numai in premergator e fain rau seara copii se joaca si se hilizezc de te topesc.

in rest ionu a reintrat in posesia masinii fara cearta si alte cele, eu am rupt orice relatie cu parintii lui si de asemenea acces la copii nu au, ionu e de partea noastra..in rest ne-am chinuit si cu chiu cu vai am gasit si am facut o bucurie copiilor, dar a fost tare greu pentru mine cu ei doi si sa gatesc, dar privim partea buna a lucrurilor

dimi tot nu vorbeste asa ca toti copii de varsta lui insa a inceput bine bine sa le zica si face si fraze..ne-am mai linistit cu capul

antonia e o scumpa vorbeste zice si ea mama, tata, bubu si alte cele pe limba ei si sare in 2 picioruse ca un iepuras, te topeste

ionu umbla de zori ca incercam sa refinantam creditele pe care le avem sa facem numai o rata ca in prezent dam numai 500 ron la rate pe luna asa cu refinantare cert pe inca 1 an in plus latim 270 ron eu zic ca tot e bine , ca ne-am lipit burtile de spate de atata foame si retineri de la orice

eu bine tot zic ca ajung pe la un ginecolog ceva sa imi evalueze sanul care a avut probleme in timpul alaptarilor ca a ramas de alta culoare fata de dreptul si parca ma si doare acum cand o lua ionut banii sa merg ca ma ingrijoreaza. in rest rezist pe metereze, mai plang, mai clachez, mai inhit in sec si merg mai departe...grea e viata

poze cu familionul
http://family.webshots.com/album/579397104otfIXc?start=12

corina imi pare rau ca ai problema cu tzz,sper sa iti revii cat mai rpede. sanatate multa

feti bravos ma bucur sa aud de reusita cu olite, pampersi si toate cele

va pupam pe toate

mami de Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel 12.11.2008 si de Antonia Stefania 01.12.2010 minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Corina, multumesc, ai PM.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Citat:
citat din mesajul lui BraveGirl

Buna, eu am facut MASTITA!!!!Nu-mi vine ca cred. Vineri dimineata, pe la 5 cd s-a trezit printul l-am pus pe mine sa doarma, si pt ca se foia l-am strans bine in brate si m-am pricopsit cu un blocaj, asa ca m-am trezit cu sanul drept un sfert umflat si rosu. n-are rost sa mai zic ca am avut dureri groaznice, temp 39,2, frisoane, tot tacamul. Acum mai e rosu, dar nu mai doare, doar e fierbinte, Stau cu varza si dc pana maine nu se retrage de tot, bag niste Augmentin, asa, de soc.
Arianna s-a gandit ieri ca dc sub scara avem grasie ca in baie, e buna de facut pisu s-a bagat frumusel sub scara, a zis ca face lu ta-su si a facut. Frumos, nu? Azi a facut kk in chiloti. In generel cere pt pipi, nu stiu ce a apucat-o ieri cu gresia. bine ca n-a facut pe covor.

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE




nu sta doar cu varza ca la simptomele tale nu-i de gluma...
la Radu am facut de doua ori mastita si in ambele cazuri am luat augumentin.a trecut bine si frumos...

........................................
fetelor,n-am mai intrat de mult pe la voi.nu-s deloc la curent cu vestile,sper din sulfet sa fie toata lumea bine.

noi,teoretic am scapat de pampers in primavara dar practic Radu trece prin niste perioade f grele,emotional vorbind,si din cauza aceastca mai scapa pipi la somn din cand in cand.
depinde de cat de stresat este,de cat de des il vede pe Claudiu...
ce pot sa zic din experienta noastra,este ca etapa asta este atat de delicata.ai impresia ca a scapat si ca totul merge ok,apoi vine un soc/stres/lipsa de atentie sau mai stiu eu ce si pac,regres...
noi am trecut prin asta si a fost f greu dar nah',ce poti face?!
bine ca-i vara si putem usca chiloti cu gramada



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

La multi ani Fluturasha!
La multi ani Amalia!
Multa sanatate si dragoste, fetelor!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

La multi ani, Amalia!

La multi ani fluturasha si Simona pt ieri




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Pupici dulci, mamicute dragi! Multumesc pentru urari! Sanatate multa si numai bine si voua!
Pup si eu cu drag si urez LA MULTI ANI pentru Fluturasha si Simona! Sa fiti fericite si sanatoase alaturi de cei dragi voua!

Va invit cu drag la o cupa de sampanie si la o felie de tort!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

nttzz,ntzz la nas rusine sa nu vad eu ca fuse ziua fetelor..evident cu intarziere urez si eu fetelor

amalia,fluturasha si simona
LA MULTI ANI!
cu sanatate si impliniri, sa ne traiti sanatoase si voioase si vb romanului si la punga groase


danduselchiar azi ma gandeam la voi ce mai faceti,ce mai spuneti. va pupam

mami de Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel 12.11.2008 si de Antonia Stefania 01.12.2010 minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Amalia!
Fluturasa!
Simona!
Manumanu!

Sa fiti sanatoase, sa aveti multe impliniri si bucurii!


Mi se pare mie sau copilasii singuri la parinti sunt cam toti fara scutec? sau aproape toti?
Citeam mai de mult ca e tare greu sa dezveti un copil de scutec daca are un frate mai mic scutecist. Si n-am crezut deloc teoria insa se pare ca la noi din pacate se intampla asa.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Otilia, merci dar ziua mea e poimaine... Un pic de sarbatorire in avans nu strica, mai ales ca treaba cu "descutecirea" nu merge deloooc....

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput