Ajutor pentru o mamica singura

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Teodora,am reusit sa fac si eu transfer on-line,de 80 ron(bani de pe unitatea pc de la bazar=dif pusa de mine si cump).
Multa sanatate Mihaelei!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

am transferat si eu niste bani,ar trebi sa intre pana luni/marti. sper sa fie de ajutor.asteptam vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora.g spune:

Am vorbit acum cu Mihaela, momentan cu e in stare sa ajunga la banca, o sa mearga undeva la sfarsitul saptamanii viitoare. A fost astazi la medic dar inca nu i-a scos drena..
Multumesc celor care o ajuta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora.g spune:

Sunt un pic nervoasa pentru ca Mihaela m-a sunat plangand ca a sunat-o cumnata ei (sora sotului) care i-a spus niste vorbe foarte, foarte urate. Este foarte invidioasa ca o ajuta toata lumea (eu, verii sotului ei au mai stat cu copilul ca locuiesc vis a vis), si ca lumea o compatimeste. I-a spus ca si ce daca are cancer, asta e, fratele ei e mort. De parca Mihaela l-a omorat. Omul asta a murit efectiv brusc facand noaptea din somn un infarct. Ei se intelegeau extrem de bine, se iubeau mult, intre ei era intelegere. Nu inteleg ce pot sa mai aiba cu ea acum: au dat-o afara din casa cu copil cu tot, a lasat in casa aia mobila cumparata din banii ei, nu a luat nimic, practic a plecat cu copilul in brate si atat. De ce nu o lasa in pace, nu imi pot inchipui. I-a spus cumnata ei ca nu o sa o lase pe maicasa sa mai vina sa vada copilul, de parca pana acum si-a rupt picioarele venind. Si daca venea tot cu mana in fund venea. Sa ma ierte Dumnezeu dar unii oameni sunt extrem de rai si fara frica lui Dumnezeu.
Ea in loc sa stea linistita acum sa se refaca, sta sa asculte toate rautatile lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Teodora, nu mi-ai trimis pozele cerute. Nu stiu de ce dar am impresia ca nu vrei sa o faci. Poti sa imi trimiti poze cu Mihaela, recente???

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora.g spune:

Mirela, nu e vorba ca nu vreau eu, e vorba ca nu a vrut ea sa-i fac poze. Se simtea foarte rau si m-a rugat sa o las pe data viitoare cand voi merge la ea, cel mai probabil duminica dupa-amiaza. Ii este rusine, nu vrea sa inspire mila. Promit ca luni iti voi trimite macar 3 poze cu ea de acum. Nu vreau sa insist prea mult pentru ca e si asa intr-o stare si fizica si psihica foarte grea. Sper ca nu e tarziu luni. Eu tocmai m-am mutat si calculatorul meu e la socrii mei. Sunt cu casa vraiste si cu toate lucrurile in cutii...nu e rea vointa, din contra eu chiar vreau sa o ajut cum pot.
Multumesc pentru intelegere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora.g spune:

http://mihaelastanciu.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ce mai fac fetele ?
S au rezolvat si trimitera pozelor, e totul ok ?

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora.g spune:

Buna,
Scuze ca nu am mai dat nici un semn dar am fost in concediu, si nu am avut acces la internet. Aseara m-am intors, am vorbit cu Mihaela. E mai bine, de luni a inceput din nou chimioterapia. Rana de la operatie s-a vindecat bine, nu a mai avut probleme. Adriana, e si ea bine, zvapaiata, o cam supara pe Mihaela, dar in rest e sanatoasa. Azi nu cred ca o sa am cum sa ajung la ele, sper vineri sau sambata si voi face si pozele promise si o sa le trimit. A fost perioada fe dupa operatie foarte grea pentru Mihaela, in sensul ca nu vroia sa o vada nimeni asa, i se parea ca toata lumea se uita nu stiu cum la ea, ca promoaca mila/ sila. Efectiv nu a vrut sa-i fac poze atunci, cu riscul de a nu fi ajutata din cauza asta, iar eu ca prietena a ei nu am putut decat sa-i respect dorinta. Acum insa, a zis ca e in regula, ca accepta sa-i fac 2-3 poze, dar nu mai mult. O sa-i fac cateva poze si Adrianei. Sper ca nu s-a suparat nimeni pe mine, eu incerc sa le ajut, atat cat imi permite si Mihaela. Adica, trebuie sa ma gandesc si la ea, la ce simte ea.
Merci mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora.g spune:

Aseara am ajuns la fete si i-am facut niste poze Mihaelei. Ti le-am trimis pe emeil Mirela. Sper ca le-ai primit.
Mihaela e binisor, un pic racita, de lunea trecuta a inceput iar chimioterapia. Rana se vindeca destul de bine, adica s-a cam cicatrizat.

Mergi la inceput