Licurici de ianuarie-februarie 2009 (146)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

m-a impresionat fff mult ce a postat irina.c

http://www.pediatricblog.info/2011/06/pentru-un-vis.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

nu dadusem refresh la pagina si am postat odata cu irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

trist de tot

in Odiseea copilului meu cel mare una dintre mamici a trecut printr-o astfel de tragedie cand fetitza ei avea 7 luni. Stiu ca atunci toate ne-am strans in jurul mamei, am ajutat-o pe moment
apoi... nu mai stiu de ea mare lucru, nu a mai intrat sa ne povesteasca despre fetitza, despre ea...

voi scrie si aici ce am scris Irinei pe blog...despre deschiderea unei discutii, a unui subiect la umanitare, un blog, pe FB dat anunt cu un mesaj de genul asta pentru mama micutei Maria:
'un loc de munca....pentru un vis '


Irina, poate e prea devreme acum ca Doinitza sa se gandeasca la variante de 'supravietuire'.

Dar ma gandesc ca cea mai potrivita cale ar fi ca ea insasi sa-si caute sau sa fie ajutata sa-si gaseasca un job platit atat cat sa poata sustine mai departe viata ei si a fetitei. Acesta sa fie ajutorul pe care sa-l ceara...bani primeste azi, maine...poimaine... e o solutie pe termen scurt de care bineinteles are nevoie, dar nu una pe termen mediu si lung.
Nu e usor, desigur.

Cred ca un mesaj de genul asta ar fi menit sa-i acorde o sansa, mai degraba as solicita sprijin pentru un loc de munca normal platit.


Doamne Ajuta!

PS: micutza Maria e o scumpa


Irina am pus linkul povestii atat mamicilor din gashca lui Teo cat si tuturor adreselor comune ale mamicilor de aici de pe DC (pe care le am eu din demersurile pe care le-am mai facut de'a lungul timpului).
...ideea e ca daca ajunge la cat mai multe persoane .... sansele cresc ca cineva sa ii intinda o mana...




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">cronica unei sarbatori marca DC



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

crisspy imi pare teribil de rau. Te imbratisez si ma rog la Dumnezeu sa va dea putere si sa-l odihneasca in pace pe tatal tau.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

irina am incercat sa virez nisgt bani dar spune ca mai tr cifre la contul ala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Crisspy sincere condoleante!

Multa putere tie si familiei tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Am mancat niste cifre de 9 azi noapte.....imi e tare ciuda. Imi pare asa de rau de mor...acum am fost amandoi f atenti si e in regula. Multumesc pt ajutor. Am vb si azi cu Doinita si era tare tare pierduta. Cu studii medii nu vede cum sa gaseasca un job mai bine platit. In CMU de ex o fata cu studii medii nu ia mai mult de 1200 roni..:( nu stiu cum sa fac sa o mai ajut.

Azi mi a pov cum vineri 10 iunie la ora 3 dupa masa seful sotului ei cu colegii au venit la ea la serv, au chemat- o in sala de consiliu si i-au spus. Adi era in interes de serv , de aceea si masina era KMD in poze, se vede numarul.


Crisspy nu vreau sa ti iau din durere, tu stii asta, noi am vb toata perioada si tocmai in sensul asta e totul atat de trist.

Seara buna fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Este intr-adevar tragic ce s-a intamplat cu aceasta familie. Mi se rupe sufletul numai cand ma gadesc la durerea acestei femei si la deznadejdea care a cuprins-o, data fiind situatia profesionala si financiara.

Din pacate, in perioada aceasta e foarte greu sa isi gaseasca un job mai bine platit. Stiu ca atunci cand se pune problema unor disponibilizari, parintii singuri care au in ingrijire copii nu sunt pusi in capul listei, ci sunt oarecum protejati.

Eu o sa ma interesez pe la colegii sotului meu sa vedem daca au joburi disponibile, insa nu cred ca poate primi mai mult de 1500 ron.



Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

irina poate e o sol sa inchirieze ap sau sa il vanda si sa stea la mama ei?

nici cu studii superioare nu multi trec de 1500 lei

nu stiu, zic eu!

PS - a mers acum contul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Sa schimbe contul, pentru cei care nu sunt clienti ING, nu este deloc rentabil.

BT, BRD, Raiffeisen, Unicredit.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

NOU - colectia de martie!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput