Licurici de ianuarie-februarie 2009 (146)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Ce tragedie pentru acea familie. Saraca femeie nu numai ca si-a pierdut sotul si tatal copilului mai trebuie sa aiba si griji financiare mari.
Ma ingrozeste ideea ca in cateva clipe viata ta se poate rasturna si schimba cum nici nu iti imaginai.

Porumbita imi pare tare rau ca nu ati mai putut pleca dar sunt sigura ca se vor mai ivi ocazii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Multumesc mult fetelor pentru gandurile bune .

Irina te rog sa nu te scuzi in nici un fel, tu mi-ai fost alaturi in fiecare zi cu o vorba buna si un sfat si apreciez enorm asta ...

Stiam de vecinul tau de la tine, insa nu-mi imaginam ca situatia sotiei sa fie atat de ingrozitoare ...mi-as dori sa pot face ceva insa din pacate posibilitatile de angajare la mine la firma sau la cunoscuti sunt nule.

In ceea ce priveste ajutorul financiar, m-a prins intr-o pasa cat se poate de nasoala: dupa cheltuielile cu inmormantarea lui tati, urmeaza marti sa semnam contractul de vanzare-cumparare si trebuie sa achitam restul de avans, comisionul agentiei, taxele notariale plus diferenta de evaluare (ne-au subevaluat apartamentul cu 1000 euro).

Am facut niste calcule si suntem la limita, va trebui sa ma imprumut de la birou de ceva bani pentru a amenaja strictul necesar noul apartament, ca sa nu mai zic ca o sa fie nevoie de bani pt echografii si nastere.

Imi pare asa de rau ca tati nici nu a apucat macar sa vada apartamentul ...i-ar fi placut foarte mult si tare as fi avut nevoie de sfaturile lui .



Crisspy, fericita de Razvi si 30 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

crisspy, condoleante!


ai mei au varicela, de fapt flavi, dar sigur va urma si andru. e jale sa-i tin in casa, dar cred ca intr-un fel a fost ok ptr mine
flavi parca e din desene animate, pictata.sper sa suporte bine.andru e in asteptare,dar stiu ca obisnieste sa se scarpine cu ravna.

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

neata!

am venit de la ecografie; m-am dus cam stresata pt ca acum 2 sapt nu se vedea sacul ala yolk;

bun, deci conf cu ultima menstra azi am 7 sapt si 5 zile;insa dupa masuratori copilul are 6 sapt si 0 zi; rezulta o diferenta de 11 zile; doctorita zice ca a fost o ovulatie intarziata;


insa data ultimei menstre a fost pe 01.05; si pe 14 si 15 am facut test de ovulatie si erau ambele linii aparute (chiar dc a doua mai pala); in per aia 13-16 am si "prestat" apoi a fost o pauza si nu am mai facut o pana pe 21.

mi se pare f ciudat ! in rest a zis ca e perfect dezvoltat insa ca pt 6 sapt si 1 zi cat da la masuratori!




mara greu cu amandoi in casa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Porumbita, nu stiu ce sa zic, sora mea a fost asa , daca iti amintesti, ca va povesteam eu, cu ovulatia intarziata, o sa fie bine, nu te mai stresa, ai putina rabdare

Fetelor, eu i am cumparat lui Vlad pat masinuta, care are un sertar sub el, ce se trage, si se pune acolo o alta saltea si va dormi si Irina cand se va face mare. Este superba, mare, rosie....rotile se invart.....ii place lui Vlad la nebunie, nu mai poate de drag. Povesteste la toata lumea de matina lui cea noua.....fetelor, dar a costat o carca de bani, a fost 1350 lei (la reducere)+300 lei salpteaua, ca salteaua Irinei inca nu am luat o

Fetelor, e greu cu doi acasa, daca esti singura ca mine, fara ajutor, si cu sotul la serviciu, si daca mai ai si un copil ca Irina balerina. Aaa, am uitat sa va spun, ca am fost racita cobza si au luat si copiii de la mine,.....Irina are chiar bronsiolita, noroc ca eu stiam "suieratul" acela la respiratie specific, si cum l-am auzit am si fugit la medic, asa ca am depistat o exact la debut. Daca nu as fi stiut nicinu m-as fi dus la medic, ca ea tusea dar nu rau, si ii curgea nasul dar foarte apos si doar din acea dimineata, fara febra sau alte complicatii......chiar ma gandeam ....ca asa se ajunge la forme grave de bronsiolita

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

stiu de faza cu ovulatie tarzie insa am facut testele alea pe 14 si 15 si era clar inceput de per de ovulatie; sa vedem ce zice si doc maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Crisspy, condoleante! stiu prin ce treci, tatal meu s-a prapadit brusc - cca 2 ore - acum 7 ani (doamne, ce trece timpul) si parca nici acum nu imi vine sa cred ca nu mai e. Cu 2 sapt inainte fusese la Buc la noi si daduse examen de 8 ore la Min Mediului sa-si innoiasca testatul de expert.

Intr-adevar, trebuie sa o sustii moral pe mama ta, va fi destul de bulversata o vreme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Lisa - la multi ani! sa fii fericita si iubita
Iti doresc o nastere usoara si un bb sanatos


" target="_blank">http://community.webshots.com/user/veronica75margarint Fotografii noi si vechi

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

La multi ani, Lisa!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator

Tiny baby gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

La multi ani Lisa!!!

Sa fii fericita si sa ai tot ce iti doresti!

Mergi la inceput