M-am hotarat.............adoptie(74)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dpluhovici spune:



MYH FELICITARI!!!!!!!!!!! ma bucur pentru voi, sa aveti parte de mult noroc si fericire in noua viata.

Alinamolar cum a decurs a doua intalnire?

fetelor ma bucur pentru voi, iar timpul pana la venirea acasa a ingerasilor sa fie cat mai scurt

va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MYH spune:

Buna seara!
Astazi a fost ultima zi din aceasta tura pe care am petrecut-o cu fetele. Maine la prima ora plecam acasa. Le vom revedea pe 2 septembrie. A fost foarte bine si astazi. Am fost la Manastirea Tismana si apoi la picnic. Forte frumos. Ne-am jucat aproape toata ziua. Sunt 2 fete pline de energie.
Multumesc pentru urari si petru atentionari. Deocamdata voi trimite fotografii prin mesaje private ca sa nu avem probleme. Dupa ce vor intra in familia noastra, va fi altfel.
Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

simo_73- la motivul adoptiei cred ca trebuie sa scrii faptul ca doresti sa adopti din cauze medicale sau din cauze personale si atat iar restul este ce fel de copil va doriti-starea de sanatate,etnia,varsta etc.
fetelor stiti cumva cum mai sta treaba cu noua lege??nu am timp sa mai citesc si poate stiti voi ceva.
MYH-Cred eu de ca de Sarbatori o sa vina Mos Craciun cu multe multe daruri.Sa va dea D-zeu o viata frumoasa cu fericire si mult noroc!!!
si parerea mea e ca pozele sa le lasi la sfarsit de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Simo 75, de pe pagina CD am luat asta:
14.06.2011 adoptat de Senat
adoptare cu respectarea prevederilor art.76 alin.(1) din Constitutia Romāniei
Forma adoptata de Senat



CD

20.06.2011 prezentare īn Biroul Permanent al Camerei Deputatilor
s-a aprobat procedura de urgenta solicitata de initiator
Adresa Senatului
Adresa Guvernului


īnregistrat la Camera pentru dezbatere

trimis pentru raport la:
Comisia juridica, de disciplina si imunitati

termen depunere amendamente: 28.06.2011
termen depunere raport: 05.09.2011
trimis pentru aviz la:
Comisia pentru drepturile omului, culte si problemele minoritatilor nationale
Comisia pentru muncca si protectie sociala;
Comisia pentru politica externa,


29.06.2011 primire aviz de la:
Comisia pentru munca si protectie sociala;



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

buna dimineata, fetelor
sa avem parte de o saptamana usoara
MYH, astept sa imi trimiti si mie o poaza pe PM

"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."
(Will Rogers)


simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

Vreau si eu poza pe PM..please

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Ce vesti bune, MYH, sa va ajute Dumnezeu sa mearga totul bine pana la sfarsit!! As vreau si eu sa vad o fotografie cu fetele, tot asa pe PM/mail.
Amy, nu prea am inteles postarea ta, se referea la statusul modificarilor aduse Legii Adoptiei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

MYH , felicitari. Doamne se vede cute fericire.. M-am bucurat nespus de mult cind am auzit acest lucru. Felicitari... si ma bucur pentru voi, dar si pentru fetite ca si-au gasit o familie frumoasa. Nu-ti fa probleme cu desparitea, ele se vor acomoda. Si la noi una din fetite era foarte apropiata de maternala, dar a trecut. La inceput vorbea stingher despre maternala, nu stia cum sa-i spuns, dar incetul cu incetul i-a spus pe nume si acuma priveste foarte degajat toata povestea. In legatura cu despartirea maternala are un cuvint foarte greu de spus. Ea poate sa faca aceasta despartire mai usoara sau mai grea. La inceput cid le aduci acasa s-ar putea sa-ti zica ca peste citeva zile se vor intoarce la maternala, dar stai linistita. Aceasta dorinta o sa dispara in citeva saptamini. Important este sa fii foarte calma si foarte deschise cu ele. De asemenea noi am mers pe principiu sa le dam impresia ca le dam voi lor sa aleaga incepind de la cel mai mic lucru pina la lucruri importante. Si acuma facem la fel, si pot sa spun ca a fost un pas important in faptul ca ele au capatat incredere in noi.
Te rog daca poti sa-ti activezi PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Da, iepumic, e copiat exact de pe pagina Camerei Deputatilor, Comisia juridica, de disciplina si imunitati are termen depunere raport: 05.09.2011 si nu cred ca se vor stradui sa-l depuna mai devreme. Apoi urmeaza dezbaterea in plen... Greu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BebeAnda spune:

MYH- O poza cu voi vreau si eu tot pe PM...Iti doresc tot binele din lume si ma bucur ca ai reusit sa iti gasesti ingerasii!
Anda

Mergi la inceput