M-am hotarat.............adoptie(74)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MYH spune:

Mai sus am vrut sa scriu Pestera ia o pauzarilor, nu stiu de ce a iesit cuvantul ala in loc de ia o pauzarilor. Cred ca sunt foarte obosita. E posibil sa fie si alte cuvinte stalcite, va rog sa ma scuzati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MYH spune:

Mi-am dat seama ca nu stiu sa atasez fotografii. Va rog sa ma ajutati. Am vazut ca si acum mi s-a stalcit cuvantul, cred ca din cauza ca a fost interpretat ca un cuvant vulgar si mi-au modificat din oficiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

Buna dimineata.
Stiu ca este duminica, dar catelusul meu m-a trezit sa il scot afara.
Dupa ce mi-am facut cafeaua , am intrat imediat pe site sa vad ce ai mai facut MYH
Nu ne plictisesti MYH deloc, cel putin pe mine, ma bucur foarte mult pentru tine si pentru sotul tau, sa fiti fericiti impreuna si sa va dea bunul Dumnezeu tot binele din lume
Zona este intr-adevar superba, este de vis

simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

MYH, pentru poze

Mergi la profilul personal si apasati pe "Activeaza album foto".
Daca aveti deja albumul activ, intrati la sectiunea "Album foto" (in stanga paginii de start a site-ului) unde exista optiunea "editeaza albumul propriu" si acolo adaugi poze in album .

sper sa iti fie de ajutor sa pui poze sa vedem si noi

simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

help
pe lista care mi-au dat-o cei de la DGASPC este un punct: "declaratie privind motivatia de a adopta si asteptarile familiei in legatura cu varsta , sexul si situatia psisociomedicala a copilului pe care doresc sa il adopte", banuiesc ca asta ar trebui sa fie aceea cerere care trebuie depusa? sau ce?
ati avut asa ceva depus la dosar, daca da, va rog mult ajutati-ma cu un model de declaratie (eu il adaptez in cazul meu)
multumesc mult de tot


simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui MYH

Mi-am dat seama ca nu stiu sa atasez fotografii. Va rog sa ma ajutati.

MYX, ideal esta ca deocamdata sa nu pui poze pe DC, acolo unde sunt vazute de oricine acceseaza forumul.
Exista o adresa, cu user si parola (fetele mai vechi stiu sa te indrume) unde pot fi vazute doar de membri, unde sunt , ca sa zic asa... mai la secret.
Macar deocamdata pina o luati pe fagasul cel bun.
Povestea cineva destul de recent ca a pus poza cu copilul ei si, din satul X au intrat si au vazut.
Nu mai stiu finalitatea acelui caz insa nu e placut pina nu stii sigur incotro se indreapta sit juridica, ca sa zic asa.
Bafta.



Irina si Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui simo_73

help
pe lista care mi-au dat-o cei de la DGASPC este un punct: "declaratie privind motivatia de a adopta si asteptarile familiei in legatura cu varsta , sexul si situatia psisociomedicala a copilului pe care doresc sa il adopte", banuiesc ca asta ar trebui sa fie aceea cerere care trebuie depusa? sau ce?
ati avut asa ceva depus la dosar, daca da, va rog mult ajutati-ma cu un model de declaratie (eu il adaptez in cazul meu)
multumesc mult de tot


In baza acestei declaratii, vor sti ce preferi, cind va fi sa gaseasca copilul ideal pt voi.


DECLARATIE
privind motivatia de a adopta


Subsemnatii _ si _, soti, dorim adoptam un copil, indiferent de sex, cu virsta intre _, cu o stare buna de sanatate atat fizica cat si mentala, religie crestina, rit ortodox, etnie romana.

Bafta

Irina si Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Citat:
citat din mesajul lui irina_g

Citat:
citat din mesajul lui MYH

Mi-am dat seama ca nu stiu sa atasez fotografii. Va rog sa ma ajutati.

MYX, ideal esta ca deocamdata sa nu pui poze pe DC, acolo unde sunt vazute de oricine acceseaza forumul.
Exista o adresa, cu user si parola (fetele mai vechi stiu sa te indrume) unde pot fi vazute doar de membri, unde sunt , ca sa zic asa... mai la secret.
Macar deocamdata pina o luati pe fagasul cel bun.
Povestea cineva destul de recent ca a pus poza cu copilul ei si, din satul X au intrat si au vazut.
Nu mai stiu finalitatea acelui caz insa nu e placut pina nu stii sigur incotro se indreapta sit juridica, ca sa zic asa.
Bafta.



Irina si Mihai


MYH eu te-as sfatui sa nu pui nici macar acolo, pt ca nu mai sunt in siguranta nici acolo. Daca vrei poti trimite prin PM la cine doresti tu, asa cred ac e mai ok, cel putin pana finalizati.
Felicitari din tot sufletul si sa va dea DD multa sanatate si tot binele din lume. Sa fi-ti fericiti mereu ca acum.
Simo 73 ti-am trimis PM

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

mii de scuze MYH ca eu te-am sfatuit sa pui pozele aici
au mare dreptate fetele ca nu trebuie sa pui pozele aici
noroc cu ele ca sunt mai demult pe acest site si ne dau si noua sfaturi


"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."
(Will Rogers)


simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

MYHchiar vreau sa vad macar o poza cu fetele,nu mai am rabdare.Povestile voastre si pozele imi fac viata mai usoara si-mi dau sperante pana voi reusi si eu sa am un copiilas.Ma uit mereu la toate pozele fetelor de pe mailul nostru,si ma fac fericita copilasii frumosi si fericiti.
Candva voi fi si eu ca voi...sper curand.

Mergi la inceput