Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri26

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

MUSETTE sa-ti traiasca fetita. sa fiti fericiti si sanatosi. Ai avut nastere naturala? A mers totul bine? A durat mult? Fetita e bine? Are colici? E linistita? eu sunt bine multumesc lui d-zeu. Da, sunt soacra cu 3 nurori. Curajoasa? cu siguranta. Nu a fost programat. D-zeu mi l-a trimis si am sa ii multumesc pana am sa mor ptr ca mi l-a trimis. Imi unge sufletul. Este un copil cuminte si care noptile le doarme. Efectiv " creste singur". dorm mai bine aucm ca am 3 copii decat atunci cand aveam doar un copil sau 2. Multumesc ptr urarile ptr Alessio. Da, a facut 3 ani. s-a dezvoltat enorm. Are 17,5 kile si 1 m si 4 cm. Vorbeste mult si de toate cele. Reuseste sa isi dea seama cand cineva spune prostii si il cearta.
Mattia care acum are 1 an si 8 luni e cel mai rebel la ora actuala.Dar o scoatem noi la capat si cu el asa cum am scos-o la capat si cu Ale. E greu da cu 3 copii asa mici dar D-ne cat de frumos si satisfacator e!! Colindam cand putem incolo si incoace.Inchipuie-ti cand vor creste. Suntem obositi, dar dispare aceasta oboseala si ne motiveaza si mai mult cand vedem cum "ochii le rad" de fericire.

E frumos, e frumos. Greu dar prea frumos.

Va pup




Alessio Michele (3 ani) , Mattia Gabriel (1 an si 8 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (4 luni) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Multumesc dragele mele pt sustinere! Voi incarcati-va bateriile acum cat nu sunt gravidoasa...ca apoi...va voi teroriza cu intrebarile Nu-i asa L58????


Musetteeeeeee wowwwwwwwwwwwwwwwwww! Ai si o printesa??? Sa iti traiasca, sa va bucure zilele! Ce frumos!!!

Dana, ce frumos scrii tu!!! Felicitari din inima!


Pup cu drag!
Michelle

Visul nostru
Nu te-am tinut īn brate, dar te simt/Nu ai vorbit, dar te aud/Nu te-am cunoscut, dar te iubesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

ma bucur enorm ca ati mai scris.
eram trista cand vedeam ca nu se mai scrie la acest subiect drag mie.
la mine la odisee au pierdut multe mamici sarcinile, dar zilele trecute am primit si prima veste buna.
una din mamicile cre au pierdut sarcina are test pozitiv!!!!!!!!!!
deci dupa tristete se poate sa vina si bucurie
Ninia,Doina si L5845 ma aganesc la voi si astept cu nerabdare vestile bune din partea voastra
noi suntem bine, crestem, dam din picioruse toata ziua si asteptam sa treaca timpul mai repede.
aseara ne-am hotarat si la numele lui bebe si astazi am vazut ca o sa il cheme ca pe baietelul tau Michelle !!!!!
va pe toate!!!!!!!!

Roxana19+ Lucas Gabriel si mami de Bianca Maria 3 ani in august

www.facebook.com/album.php?aid=26353&id=100001556682087&l=f10905304b" target="_blank"> poze cu fetita mea dulce!!!!!!
www.facebook.com/album.php?aid=26429&id=100001556682087&l=41d1f34453" target="_blank">poze decembrie 2010- ianuarie 2011!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Buna regasire dragele mele!

Imi cer scuze ca intru asa de rar, dar incerc sa-mi ocup timpul cu diverse, ca sa nu ma mai gandesc la momentele mai delicate prin care am trecut si trec.

Vestile despre mine nu sunt tocmai roz: aproape s-a confirmat diagnosticul de menopauza precoce . Daca vom continua cu diverse artificii de natura hormonala pentru a obtine un bebe, probabil ca ma voi apropia de riscul de a dezvolta aceeasi boala care a invins-o pe mama si care se pare ca o va infrange si pe bunica din partea mamei. Dar pentru asta, mai avem nevoie de inca o confirmare. Va dati seama ca in cazul asta, am opta pentru alte variante, pentru ca nu m-as putea impaca cu gandul de a da nastere unui copil, pe care apoi sa-l las fara mama .
In al doilea rand, daca vom fi nevoiti sa renuntam la ideea de a avea un copil al nostru pe cale naturala, singurele variante ar fi fie mama-surogat (dar asta e cu ???, avand in vedere legislatia precara in directia asta) fie adoptia. Ultima varianta, momentan nu o putem lua in calcul, pentru ca nu am indeplini conditia de baza, anume de a avea casa noastra (o avem, dar din motive financiare nu putem sa locuim acolo unde ea exista).
Astea fiind conditiile, sper ca ma intelegeti de ce dau mai rar pe aici. Nu vreau sa ma plang, dar asta e si n-avem ce face.
Si ca sa fie tacamul complet, luni merg la endocrinolog, pentru ca ultimele 2 luni am luat Duphaston ca sa imi mentin macar CM si nu mi-a venit , teste am facut si sunt negative raaau, deci...

Sa nu fiu inteleasa gresit, ma bucur din tot sufletul pentru toate reusitele voastre si plang alaturi de voi in momentele mai putin fericite. Ma gandesc mult la voi si de cele mai multe ori, nu-mi gasesc cuvintele potrivite.....sper ca odata si odata sa se linisteasca apele din toate punctele de vedere si sa revenim toate aici, ca o familie, asa cum eram candva.

Cam astea sunt chestiunile mele, sper ca nu am suparat sau intristat pe cineva, e doar o realitate pe care trebuie sa o accept asa cum mi-o ofera viata in acest moment.

Felicitari noilor si viitoarelor mamici, multi si sanatate maxima pentru voi toate si pentru minunile voastre.


Va si va pe TOATE !!!






" Trei lucruri sunt necesare fericirii: sa ai ceva de iubit, ceva de facut si ceva la care sa speri - William Blake"

www.tearsandhope.com/emptyarms_video.html" target="_blank">Empty arms
www.life-care.ro/res/bio/biofan.png" target="_blank">Bio
Poz(n)e
Me
www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Te imbratisez mult LAU.




Alessio Michele (3 ani) , Mattia Gabriel (1 an si 8 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (4 luni) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

L5845 mi se rupe sufletul cand citesc vestile de la tine si sper ca bunica ta totusi sa se duca de batranete nu din cauza acestei boli necrutatoare........
te imbratisez cu drag si sunt alaturi de tine, oricand ma poti suna, ti-a dat nr. mele pe facebook daca tin eu bine minte daca nu iti dau si PM cu ele, oricand la orice ora poti sa suni si daca am cu ce te ajut cu cel mai mare drag.
sper ca in privinta voastra sa mai fie speranta si sa reusiti pana la urma , cand ai vesti intra si spune-ne si noua te rog, aici sau pe facebook, unde iti e mai usor.
dana sa iti traiasca baietii, n u imi vine sa cred cum a trecut timpul, parca mai ieri nasteai primul baiat.........
musette sa va traiasca printesa, sa creasca mare si sa va bucurati de ea

Roxana19+ Lucas Gabriel si mami de Bianca Maria 3 ani in august

www.facebook.com/album.php?aid=26353&id=100001556682087&l=f10905304b" target="_blank"> poze cu fetita mea dulce!!!!!!
www.facebook.com/album.php?aid=26429&id=100001556682087&l=41d1f34453" target="_blank">poze decembrie 2010- ianuarie 2011!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

cand aveti timp si rabdare citit acest mesaj.
mi-a fost trimis de MIrela, prietena mea inainte sa se imbolnaveasca de cancer.........acum imi faceam curat prin mail-uri si am dat de el.
merita sa il cititi ca este foarte adevarat..........
va pe toate!!!!!!!!!

Roxana19+ Lucas Gabriel si mami de Bianca Maria 3 ani in august

www.facebook.com/album.php?aid=26353&id=100001556682087&l=f10905304b" target="_blank"> poze cu fetita mea dulce!!!!!!
www.facebook.com/album.php?aid=26429&id=100001556682087&l=41d1f34453" target="_blank">poze decembrie 2010- ianuarie 2011!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

Tacerea te ajuta sa te cunosti
Oamenii vorbesc mult, sute si mii de cuvinte īn fiecare zi. Vorbesc din nevoia de a scapa de singuratate. Unele dintre vorbele lor sunt necesare. Dar celelalte, nu. Omul simte ca fara Dumnezeu nu e īntreg. Simte aceasta lipsa, dar nu īsi da seama din ce cauza sufletul sau e nelinistit. si īncearca sa umple aceasta lipsa prin vorbirea cu ceilalti. Dar vorbaria nu īi poate aduce linistea: ci doar īl face sa scape de simtul de neīmplinire.

Crestinii vorbesc. Dar vorbele lor de multe ori nu sunt decāt ocazii de a-ai īmprastia mintea. Sfintii Parinti au īnvatat ca vorbirea despre cele sfinte e de argint, iar tacerea e de aur. si daca vorbirea despre cele sfinte e de argint, īti dai si tu seama ce valoare are sporovaiala despre toate nimicurile.

E foarte greu sa īntelegem aceasta taina: tacerea e mai valoroasa decāt vorbitul. Pentru ca tacerea duhovniceasca nu e tacere obisnuita;, nu e somn al mintii, ci e vorbire cu Dumnezeu.

Vorbitul risipeste mintea. Te poti ruga doua ore, si dupa zece minute de discutii mintea s-a risipit ca si cum nu te-ai fi rugat deloc.

Pentru noi, calugarii, e usor. Nimeni nu ne forteaza sa vorbim. Pentru mireni e mai greu. Nu īti pot spune sa taci cum tac eu. Īti spun doar atāt: cauta sa vorbesti cāt mai putin si sa spui numai ce e necesar. Roaga-te cāt de des poti: acasa, pe strada, īn autobuz. si, cānd vrei sa vorbesti cu cineva, gāndeste-te daca e mai bine sa īntrerupi rugaciunea sau sa te rogi īn continuare.

Eu alt sfat nu dau oamenilor: numai sa taca si sa se roage. Vei vedea ca tacerea te ajuta sa te cunosti pe tine īnsuti, sa īntelegi mai bine razboiul duhovnicesc.

Cine stie sa īsi pazeasca gura īsi va pazi mai usor trupul. O sa īntelegi cum se leaga īmprastierea prin vorbire de patimile trupesti. Cu cāt vei vorbi mai putin, cu atāt īti va fi mai usor sa īti īntelegi aproapele. De multe ori oamenii vorbesc, dar fiecare e preocupat numai de ceea ce vrea el sa spuna. Lumea nu mai stie sa asculte. Tacānd tu, vei īnvata sa īi asculti pe ceilalti. si cānd vei vorbi, cuvintele tale vor avea putere.
si, cānd vorbesti, nu ridica vocea. Cānd vorbesti cu voce tare atunci inima se īnchide si stapāneste mintea. Daca vorbesti īncet, linistea inimii se rasfrānge īn cuvintele pe care le spui. Eu atāt am vrut sa īti spun: Taci si roaga-te. Roadele vor veni de la sine...

Roxana19+ Lucas Gabriel si mami de Bianca Maria 3 ani in august

www.facebook.com/album.php?aid=26353&id=100001556682087&l=f10905304b" target="_blank"> poze cu fetita mea dulce!!!!!!
www.facebook.com/album.php?aid=26429&id=100001556682087&l=41d1f34453" target="_blank">poze decembrie 2010- ianuarie 2011!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Laura sper si eu din suflet sa fiti bine , sa vina bb




_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

ROXANA da,timupl zboara efectiv.Ce coincidenta cu numele de Lucas.

DARIA ce mai faci?




Alessio Michele (3 ani) , Mattia Gabriel (1 an si 8 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (4 luni) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput