Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri26

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Asa doamnele mele! Parca mai prind si eu curaj!
Ma simt mai puternica cu fetele mele langa mine!cu drag pe toate!
Deocamdata tineti-mi pumnii pt histerosonografie. O am acum in februarie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

ninia nu vom rata galeria, o astept de atata timp
ce este histerosonografie?ca eu nu am auzit pana acum.eu am facut histeroscopie si HSG, dar metoda asta cu sono nu cred ca era pe vremea mea.
ancadragoman multumim mult pentru urarice fetita mare si frumoasa ai
consi, Andrei este cu 4 luni mai mare decat Vladut al meu, avem baieti de-o seama.si Vladut vorbeste toata ziua si poceste cuvintele, mor de dragul lui, e asa de haios cum ne povesteste el seara ce a facut toata ziua.Ma intorc rupta de oboseala de la munca, dar cand il vad asa de vesel si plin de viata trec imediat la joaca cu el, merg in 4 labe, latru, ne jucam pitita, avem petrecere in fiecare seara.
cristy74 multumesc frumos
Michelle il pup dulce pe Lukasabia astept sa vina concediul ca sa putem povesti iara, imi e asa de dor de zilele alea

Cristina,fericita de baietel golanel Vlad-Stefan si 10+

Atat sunt de mare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Mcrissa: Histerosonografia este cea mai moderna metoda ecografica, minim invaziva care permite identificarea cu mare acuratete a modificarilor de la nivelul cavitatii uterine si studiul permeabilitatii trompelor.NU necesita expunere la radiatii ionizante (radiatii X) comparativ cu metoda clasica, radiologica.
Ti-am dat explicatia de pe google...pt ca eu nu as fi stiut sa explic asa bine
Nu se face la toate clinicile din cate am vazut. Am mai cautat sa vad preturile (chiar daca eu o fac la Med Life ca acolo e medicul meu) si majoritatea nu fac aceasta analiza.
Eu o fac ca sa se asigure medicul ca am permeabile trompele (desi in timpul operatiei le-a verificat, atat cat s-a putut si mi-a zis ca sunt ok), dar vrea sa fie convins ca e totul bine.
Oricum eu am incredere in Dumnezeu ca ma ajuta si de data asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Cristina multumesc
Ninia adica asta inlocuieste HSG-ul ala ingrozitor?

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Anca, cred ca da, inlocuieste HSG-ul. Am inteles ca asta este o metoda destul de noua si ca nu e dureroasa. Sper sa fie asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

ninia tin pumnii sa ai un rezultat bun la histerosonografie.eu am facut si HSG si histeroscopie, doare ceva, dar e totul suportabil, cel mai mult m-am bucurat ca am avut un rezultat bun
eu am racit rau de tot, probabil am luat o viroza.ieri nu am fost la munca, am stat acasa pe ceaiuri cu miere si lamaie, oscillococcinum si somnic alaturi de puiul meu.imi e asa de dor de zilele de concediu cand stateam toata ziua acasa cu Vladut si ne jucam impreuna, vorbeam, radeam.Initial am zis ca la bb2 voi sta acasa doar un an cu el, dar as pierde cele mai minunate clipe, asa ca deja m-am hotarat sa stau doi si cu bb2.

Cristina,fericita de baietel golanel Vlad-Stefan si 10+

Atat sunt de mare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

am uitat sa va spun ca azi la 16.30 am ecografie si am emotii marisper sa trecem cu bine de ea

Cristina,fericita de baietel golanel Vlad-Stefan si 10+

Atat sunt de mare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Crissa, sa vii cu vestile bune sa se lipeasca de fetele in asteptare
Ninia, vom fi aici cu pumnii stransi-stransi

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Crissa eu astept sexu`
Ninia multa bafta sper sa vad vesti bune de la tine. tu si Lau ati ramas restante rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Ninia81-pe ce data ai histerosonografia?ma voi gandi la tine.hai ca abia astept sa vad semnatura cu burtica in dreptul tau.

Mcrissa-cum a fost la eco?cat masoara bebe mic?tu cum te simti?imi place mult de tot semnatura ta.Este foarte bine daca poti sa stai doi ani cu bebe acasa,sunt cele mai frumoase momente!

Irinabobe-tu ce mai faci???

Alinushca-ce mai faci?te-am citit odata la un subiect ca suspectai bebe 3.cum a ramas?esti gravi?



Mergi la inceput