Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri26

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns consi_s spune:

Felicitari Cristina!!!!!
Sa ai o sarcina usoara, sanatate multa si numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Cristina vad ca acum e randul meu sa te incurajez asa cum facei tu cu mine cand era in burticamea Gabriela ... vreau sa iti spun ca sarcina asta nu am contractii decat f rare si usoare, desi cu Gabriela de la 18 saptamani erau puternice si dese

29Saptamani si 2zile


MTHFR A1298C – HOMOZIGOT si PAI 675 4G/5G – HETEROZIGOT
Trombofilie descoperita la prima sarcina tratament pt trombofilie de la 10 saptamani de sarcina: Clexane 0.4, Acifol 5mg 2/zi, Dr. Heim Satu Mare
O fetita Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010 nascuta prematur la 28 de saptamani devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Paulici, Doamne, ce semnatura frumaosa ai, ce ma bucur !!! Sa ti ajute Bunul Dumnezeu sa duci sarcina la termen si sa ai un bb sanatos, felicitari

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

paulici sper sa nu mai am asa contractii ca la Vladut.sunt speriata pentru ca sarcina asta a debutat cu o dezlipire de placenta si cu 3 saptamani de sangerari, dar multumesc lui Dumnezeu acum e bine, la ecograf nu se mai vedea nimic din hematomul cauzat de dezlipire, doar ca bebe e mai mic cu 4 zile.am inceput Clexane de vreo 3 saptamani, urmez tot tratamentul ca si la Vladut, nu pot decat sa sper ca vi fi bine.Doctorul meu spune ca e posibil sa nu mai am asa contractii ca la Vladut, ca uterul e precum un balon, si umflat odata, la a doua umflare nu mai opune asa rezistenta.Daca si tu ma incurajezi ca e mai bine, ca nici tu nu mai ai contractiile de atunci, sper sa fie si la mine tot asa
consi ce mai faci?

Cristina,fericita de bebe luptator Vlad-Stefan

Atat sunt de mare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Am intrat dupa mult timp sa ii transmit toate cele bune Cristinei,am vazut ca esti insarcinata si iti doresc o sarcina la termen si un bb sanatos.
Va pup pe toate

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns consi_s spune:

Cristina, sper ca de data aceasta toate problemele de legata de sarcina sa dispara si sa te bucuri cu drag de aceste luni!

Noi suntem bine, Andrei e un nazdravan, are 2 ani si 4 luni, a inceput sa vorbeasca, poceste cuvintele si e un dulce...asa m-as bucura sa mai ramana un pic la stadiul asta, ca nu ne mai saturam de el! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Hello, fetele mele dragi!
Ce faceti?
Mcrissa, cum esti?

Michelle, tu unde ai disparut?

Consi, ce baiat mare e Andrei! Ce repede trece timpul

Fetelor de Pepsi, Liana, Alinushca mai stie cineva ceva? Bine de fapt sunt multe fete care nu au mai intrat...Teo2rina, Slimatei, Musettepink, Jojo...etc etc
Fetelor, haideti la apel!
In curand o sa am si eu nevoie de galerie si voi nu sunteti

Hai va pupa fata pe toate si fug la cosmetica, pt ca azi am zi de infrumusetare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

Buna dimineata

Ninia eu sunt prin preajma, pentru nimic in lume n-am sa ratez galeria.

Cristina Felicitari!!! Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos.


Pup pe toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui p@ulici

Cristina vad ca acum e randul meu sa te incurajez asa cum facei tu cu mine cand era in burticamea Gabriela ... vreau sa iti spun ca sarcina asta nu am contractii decat f rare si usoare, desi cu Gabriela de la 18 saptamani erau puternice si dese

29Saptamani si 2zile


MTHFR A1298C – HOMOZIGOT si PAI 675 4G/5G – HETEROZIGOT
Trombofilie descoperita la prima sarcina tratament pt trombofilie de la 10 saptamani de sarcina: Clexane 0.4, Acifol 5mg 2/zi, Dr. Heim Satu Mare
O fetita Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010 nascuta prematur la 28 de saptamani devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi


P@ulici-iti doresc din suflet o sarcina usoara in continuare si un copilas sanatos!!!?Asa m-am bucurat cand am vazut semnatura ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Ninia-eu sunt aici,nici gand sa ratez cea mai frumoasa galerie!!!

Mergi la inceput