Buburuze de 2009 in actiune **16**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata,
Am intrat doar sa va salut ca ma apuc repede de treaba!
Va pup!Revin mai tarziu!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaa

haideti la ,perfuzabila cu nes,ceai fructattrabuce si vougue

Am luat-o o noapte pe Miru cu noi sa doarma ca visase urat,si acuma domnisoara cerea la 12 noptea sa isi faca somnul cu noiOff course ca nu se poate,am tinut-o in patut.Rezultat ? ..pai am facau cateva drumuri la ea azi noapte,si acuma e fitzoasa.


alynta binenteles ca il puteti lua acasa pe David.Semnati pe fisa lui de internare ca plecati la cerere si urmati intocmai tratamentul stabilit de doctorul care l-a tinut sub observatie.Am vazut ca Matei s-a jucat ieir si a fost foarte fericit,dar Mariuca ce face?
simina asta asa e din pacate,in romanica noastra,oricata bunavointa ai avea sa faci ceva,legile sunt facute in asa fel incat sa te falimenteze si sa mai scoti bani din buzunar daca faci totul ca la carte.Da,nimic de zos..sunt niste bani care intra in casa pana gasesc ceva ok.Dar tot am eu un feelin g ca ceva nu-i in ordine..le-am cerut copie dupa contractul de munca pe care l-am avut la ei si nu prea vor sa-mi dea.ca sa nu mai zic ca m-au intarziat si abea luni pot sa deun dosarul la fortele de munca,asta in conditiile in care am la dispozitie 120 zile si deja ei mi-au taraganat treaba 5 zile si mai pierd alte 2 ca vine weekendul..
mady ce lene fata?pai da la tine chiar asa se tin lant ploile?pune mana si semneaza condica ca penalitatile sunt destul de mari.Multam,dar si eu la c-ta am planetariu..cu toate ca nu am fost niciodata.Foarte frumos ca s-a organizat asa ceva de DC ,aicea la noi nu cred ca a anvut loc ?!. care din copii te-a facut bona la un pui de matza?lasa fata ca sunt tare frumosi,pufosi si dragalasi,o sa vezi ca peste cateva zile o sa-l adori..ce e ?fetita sau baiat?
simina am cam avut treaba ieri ca altfel mai intram eu.Ce parfum ai luat,baga si tu o denumire.Vacanta??supervreau si euuuuuuuuuu..il luati si pe Andutu?
lali fata?aiai e cu capul?pai ea isi arunca resturile de la balcon?..Hmmmm,poate dimineata la ora aia isi petrece iubitul si poate nu vrea sa o vada vecinii

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

aoleu...deca erau 120 de zile era bine..am vrut sa zic 10 zile

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Cris-mi-am luat I love love de la Moschino.In Turcia plecam noi 2 cu mamaia si Andutu.Sper sa fie frumos ca sacrificam niste treburi pe care am putea sa le facem in curte cu banii astia!
Lali-urat din partea vecinei-ia sa-i spui cateva poate intelege ca nu e frumos!
Mady-ieri cum l-ati sarbatorit pe socrelul?Vreau si eu la planetarium.....Noi am fost anul trecut la noi la delfinariu insa nu prea mi-a placut ptr ca am fost nevoiti sa stam in soare cu copilul dupa noi-nu era pic de umbra asta in conditiile in care spectacolul a inceput la 3 dupa amiaza.
Revin

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

neatza!

hai ca mi-am revenit .

cris, planetariul din pitesti cica e cel mai modern din tara, cu ecran 6D sau cum naiba i-o zice, cu sunet dolby 5D... e marfa. aveam impresia ca suntem in cosmos si toate ni se intampla cu adevarat . de vreo 2 ori mi s-a oprit inima .
fata, ploua de o saptamana, in fiecare zi . am pus de 5 ori rufele la uscat: afara- in casa, afara-in casa... mi s-a luat. maine iar pleaca alex in excursie si stau cu grija ca e prima data cand pleaca toata ziua fara mine .
sa stii ca pisica a fost cuminte azi-noapte. nu a tipat, a dormit f.b. azi dimineata, pe la 6 jumate, o apucase chiraiala. am bagat-o cu boticul in castronul cu lapte si a tacut 10 secunde .cica e pisica, nu motan. azi am scos-o in curte poate scap de ea, desi nu cred ca scap asa usor.

simina, nu l-am sarbatorit ca sotul meu a lucrat 12 ore si asa ca-l sarbatorim maine sau duminica la gratar .

lali, de asta nu-mi place mie la bloc. ca e imposibil sa nu te deranjeze cineva. eu am stat 4 ani cu socrii, la bloc, si aveam un vecin deasupra care avea si el 2 copii mici. eeee... il apuca gauritul la ora 14, noaptea la 12 facea reparatii in casa si era atat de dobitoc ca-i cadeau toate sculele din mana . asa ca o data, la pranz, l-a trezit pe alex cu bormasina si m-am dus peste el. mi-a deschis usa, i-am pus copilul urland in brate si i-am zis ca vin la ora 16 sa-l iau inapoi. sa-l culce el daca nu are alta treaba. a ramas ca la cinema... si-a cerut scuze si de atunci nu mai misca intre 12-16 . apoi l-am prins in scara blocului si i-am zis ca daca ii mai cade scula noaptea sa o puna pe nevasta-sa sa i-o tina ... si iar liniste dupa ora 21.

revin dupa ce imi aduc scolarul acasa...



Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

neata fetele am venit la

cu una bucata duracel marait in dotare care deja ma epuizat

sper sa pot sa intru sa raspund ca ieri chiar daca a fost sarbatoare a muncit pe rupte, adica am facut curat in casa ca la carte

va pup si mai vin eu

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Buna ziua!
Multumim pentru urari, ieri ne-am petrecut frumos, descarc pozele acus-acus. Cezara s-a bucurat de cadouri, adultii de tort si alte delicatese ....

Azi am fost la scoala, am inceput cu o zi scurta, ca vinerea am doua ore. Naveta e cam grea, aproximativ o ora dus, o ora intors si e cam scumpa. Teoretic, macar o parte se deconteaza, dar colegii inca asteapta decontul ptr aprilie. Cam nasol...

Cam atat de la noi ... un sfarsit de saptamana cat mai frumos !


Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ce cautati voi pe pagina 2 ???

simina nu l-am avut eu,dar l-am incercat de la cineva si adevarul e ca fain .Ma bucur ca-l luati si pe Andutu,dar si ajutorul dupa voi.Sper sa aveti o vacanta reusita
mady fata,poate o fi si asta mai meserias de la noi,dar cine a fost sa-l vaza?ca eu in nici un caz.Nasol timpul la Bucale..la mine e bine si e soareee..si ai graja cu matza ca atunci cand o creste o sa faci turma,iar de 2 ori pe ani o sa-ti vina pretendentii sub pevaz si sa vezi ce serenade o sa iti faca de o sa te stie tot cartierul .Bine i-ai facut vecinului
getik si eu am facut ieri treaba
andreea unde-s pozeleeeeeee........

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

sic, sic... eu am vazut poze de la andreea ... cezara e o frumoasa, iar tatal ei pare tare preocupat cu casuta .

si eu am muncit azi ca o roaba. acum imi e rau si nu pot papa nimik.


Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

helau fetelor, dragele mele
...iaca am catadicsit sa va scriu si eu 2-3 cuvinte... cu iertarie de rogoare ca n-am mai intrat, dar nici n-am mare lucru sa va spun si nici starea necesara, din pacate
ultima noutate este ca suntem la capitolul INTARCAT si e foarte greu...desi Natalia s-a dovedeit un copil nemaipomenit de intelegator si cand spun asta, chiar m-a lasat si pe mine cu gura cascata cat de bine ma intelege...numai ca la somn si mai ales noaptea e jale...mi se rupe inima de ea, plangem amandoua si adoarme in cele din urma suspind dupa tzitzi ei draga
in rest, tot prost cu serviciul, o tragem de coada, cautarile sunt tot zadarnice deocamdata...
asta e...vad ca voi sunteti tot pe baricade si ma bucur sa va gasesc pe-aici...
Picky, iubito...si-al meu sot e la fel de lunatec..el a lasta cheile in usa dupa ce a incuiat si a plecat la serv...si-asa a stat usa la dizpoitia tuturor pana la 16, cand am venit eu acasa am avut un noroc chior...
vad ca ai fetita mare..ma refer la cea mica, ca Stefi stim deja ce domnisorica este
Alynta, sper sa va lase baiatul acasa, doamne fereste de spitalele astea din sistemul nostru pacatos...multe sanantate puiului!
Cris, esti foarte tare daca nu te invinge Miru cu farmecele ei ca sa ramana in patul vostru noi nu ne mai putem invata fara copil intre noi...
Getik, Simina,Emava pupam si pe voi!
n-am poze cu Nata,dar va las un film de la nunta lui nana-su, de saptamana trecuta, sa vedeti dansatoarea lu' mama si-a lui tata!
http://www.youtube.com/watch?v=ouWdENUzCOY

va pupam cu drag!



Mergi la inceput