Buburuze de 2009 in actiune **16**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ninia spune:

picky am uitat sa-ti zic ce product foloseam ( inca folosesc ) la copii contra tantarilor. Se cheama Mosi-guard Natural,pt adulti si copii de la 3 luni in sus , asta e singurul care ajuta la noi , il iau de la farmacie si e sub forma de roll-on, insa sa stii ca pute , pt bebei sub 3 luni mai este si un ulei numit citronella ( tot de la farmacie), e facut daca stiu sa traduc bine, din lamaita, citroengras ii zice in flamanda si miroase f frumos, insa aveam impresia ca ajuta mai putin, l-am folosit si eu pe vremea cand era Mathias bebe , ii dadeam pe hainute si pe landou ( ti-am zis ca el e alergic rau la piscaturile astea).
Gata fug la treburi
Lali sa treaca lenea!!

POZE ELENA 1 AN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimi!!!
Va las cate o cafeluta pana vine Cris , sa aveti ce savura.

Eu sunt treaza de dimineata,am intins deja o masina de rufe spalate aseara,acum ca s-a trezit Paul o sa papam si iesim afara ca parca vad ca se incalzeste prea rau mai tarziu.
Ziua de ieri a fost una nasoala pentru mine, nu numai din cauza lenei. Iar sunt ruda cu Lefter,si ieri era ziua de salariu a sotului,dar ca de obicei,sefii lui uita ,si le dau banii dupa cateva zile. Am fost mahnita ca nu am putut decat sa imi scot copilul in parc si sa ii cumpar ceva dulce,de mai mult nu am avut bani...de data asta. Sunt sigura ca anii urmatori nu vor mai fi asa,dar acum a fost tare naspa. Toata ziua am fost pe dos din acest motiv. Nici acum nu sunt prea zambareata dar na,o sa imi treaca.

Eu impotriva tantarilor nu il dau cu nimic pe Paul pentru ca pe el nu il pisca. Il zapacesc purecii daca il prind,dar tantarii nu. De la cineva stiu de mixtura mentolata facuta in farmacii ,care se da peste muscaturi sa nu mai manance,mai mult nu.
Mie nu imi plac chestiile gen Autan,care trebuie date pe piele. Dam cu sapun cand ne spalam,apoi cu lotiuni/creme/uleiuri, iesim afara si dam cu crema pentru protectie solara,apoi pentru dupa soare,mai dam si impotriva tantarilor, intram in casa si o luam de la capat cu cremele. Pelea noastra oare mai are cum sa isi indeplineasca functiile asa,de la natura,sau o face fortat din cauza la cate bagam in ea?

Revin mai tarziu,am o stare inca naspa, si debitez numai prostii .

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 26+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

valeuuuuuuuuuuuuuuu...ca ati scris atata maica?
nu de alta dar is oleaca pe fuga ca intr-o ora trebuie sa plec..daaaaaaa..oficial sunt in alergatura pentru actele de somaj..

haideti la ,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue

LA MULTI ANI Cezara !!!!!!!!,sa cresti mare si frumoasa,sa fi cuminte si sa asculti de mami si tati,andreea eu vreau torttttt

La Multi Ani Bryanna Gabriela ,SSABrya voi ce mai faceti?


simina stii vorba aia "pierzi,castigi, negustor te numesti",poate la urmatorul bussines va fi cu noroc.Pai daca anunta cand face in pampers,inseamana ca sunteti pe dumul cel bun..la fel imi arata Miru acum cateva luni si acus vad ca nu se mai suporta sa aibe pampesicul murdarici la buci
getik dap fata,in fofi goala.Am lasat-o asa in casa ca sa inceapa sa constientizeze ca nu e ok sa faca pe ea..daca ii pun chilotei,nu fac nici o branza,crede cara protectie la buci si ma intorc de unde am inceput.Stai asa ca saptamana viitoare merg in cautari si sa vezi ca o sa gasesc boscheti din astia
picky intelege-l si pe el ca e obosit..bine ca a trecut noaptea fara ca sa se prinda cineva ca sunt cheile afara si nu le-a luat..CUm e Anna dupa vaccin,ceva reactii? Eu zic sa sunati voi nasioi si sa le spuneti verde in fata daca mai au vreun gand,ca nu e cu suparare..dar sa nu se mai fofileze.E demential de buna praji.,numai ca la blat cred ca am gresit ceva ca atunci cand am dat sa-l scot din tava,pai se lipise ca naiba si se farama.Daaaa,e domnisoara de acum,si chiar una cu fitze
adina dar pentru ce inveti fata?
alynta off,multa sanatate lui David si sa il aduceti cat mai repede acasa
ninia din pacate cred ca si printesa o sa ia varicela.La varicela parca 2 saptamani o sa il tina asa saracul.Multa rabdare ca nu o sa fie usor deloc
lali multam de cafea fata.Nici eu nu stau prea pe roze,nu am semnat inca contractul cu Lefter,dar nici departe nu-s.Noi punem ceva repe ce unde e ciupita sectorista, ca sa mai ia din senzatia de mancarine,in rest nu dam cu nimica.Si tantarii nu au pofta la sange de terorista,dar cum suntem la curte si mai trec pe la noi o gramada de animalutze,mai gasesc cate o piscatura de purece si imi vine sa innebunesc

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna! Multumesc!
Ieri am ras cu un ochi si cu altul am plans. Matei s-a simtit tare bine! La Farmacia Donna era mare distractie: le dadea copiilor baloane, bombonele. Desenau pe asfalt, erau pictati, era muzica. Plus ca aveau multe mingi de joaca. Al meu chiuia de fericire si alerga. Apoi am fost la scoala sa o luam pe fata vecinei. Acolo era o formatie si dadeau spectacol pt copii. M-a fugarit o ora non-stop printre danasatori pe un teren de fotbal . Era super incantat. Seara ne-am dus la David. Are branula pt antibiotic. A plans sa vina acasa. I-am explicat ca trebuie sa se faca sanatos si a inteles. Azi e dr lui de garda. Reia sotul discutia sa-l lase acasa si sa-l ducem la tratament. Cica se poata dar sa vrea medcul.

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

La multi ani, Cezara si Bryanna! Sa cresteti mari, sanatoase si iubite!


de steluta norocoasa (09.02.2009) si 11+


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Cezara!
Bryanna!
Sa fiti sanatoase,fericite si implinite printese mici!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata,
Am venit la cafea!
Alynta-multa sanatate puiului sa se faca repede bine!
Ninia-si voua multa sanatate sa scapati repede varicela si sa nu ia si Elena!
Cris-cu afacerile nu cred ca mai vreau sa incerc-sunt ptr oameni cu bani,nu pentru oameni cinstiti.Lasa ca e bun si somajul pana iti gasesti alt job macar mai vin niste banuti.
Lali-lasa ca o sa ia sotul bani curand si oricum pentru cei mici mai important e sa le acordam timp decat o jucarie.
Eu pun mai mare accent pe timpul petrecut impreuna poate si ptr ca mie nu imi iese f bine treaba asta eu fiind la servici 10 ore pe zi.
Noi ieri nu am mai iesit nicaieri,am stat acasa si prin curte-vroiam sa iesim in parc undeva dar ne era teama ca incepe ploaia pana ajungem.
Anna-voi ce mai faceti?I-am mai trecut lui Vladut ranile?
Ai facut tort ieri?

Va las,ma apuc de treaba!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

hello!!!

eu sunt intr-o lene indusa de ploaie... da' lene mare, nu asa!

am avut cateva zile full, parca nu se mai terminau. sambata am fost in excursie si a fost foarte misto, dar pe la 17 am cazut toti parintii la datorie iar copiii nostri erau fresh . cel mai mult mi-a placut la planetariul din pitesti. daca aveti vreodata ocazia sa treceti prin pitesti sa nu ratati spectacolul oferit de planetariu. este extraordinar .

apoi duminica am recuperat treaba ratata sambata si m-am refacut dupa ziua anterioara. si toata saptamana am tinut-o intr-un vartej de treburi, teme si alte prostii.

ieri seara am fost la cocor, la eventul organizat de DC, doar cu alex. a fost interesant, au primit toti copiii cadouri, a fost spectacol, pictura pe moaca o ratusca DC, concurs pt. membrii DC... tort , pe care doar alex l-a gustat. am castigat si o sacosa de plaja DC ca am raspuns corect la o intrebare si m-a vazut si organizatoarea .

am citit tot ce ati scris voi, dar nu mai retin mare lucru. pot doar sa spun LA MULTI ANI!!!, absolut tuturor sarbatoritilor: Mirunica, Cezara, Bryanna... si va rog sa ma iertati ca la mirunica spun cu intarziere .

am citit de aventuri ale copiilor, de bubite si vanatai, de certuri si impacari, de contracte cu Lefter (apropo, eu mai am 80 de lei pana pe 7 si nici atunci nu-s sigura ca primesc bani)...

revin si eu cand mi-oi mai reveni ca acum sunt iar rablagita de aseara, iar azi e ziua lui socrelu', sambata pleaca alex din nou in excursie si m-am mai trezit si cu o aratare de pui de pisica la usa... eu care nu's mare fan animale de casa .



Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Pe unde umblati???????
Eu sunt happy,am o stare f buna ptr ca doar ce mi-am cumparat un parfum(parfumurile sunt pasiunea mea) si in plus am hotarat unde facem concediul-maine dau avans.O sa plecam in Turcia(Kusadasi) de pe 19 sep pana pe 27,am gasit o oferta f buna



Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimi!!!
M-a trezit vecina de deasupra de la 4 , cred ca s-a pregatit pentru alergare in viteza ,sau sarituri cu obstacole,nu mi-am dat seama prea bine,dar o sa o intreb azi daca nu cumva timp de jumatate de ora nu au calcat-o hotii... Cred ca ii spun vre-o doua chiar daca e mai in varsta decat parintii ei. Mi-a aruncat resturi de mancare si zat de cafea pe hainele puse la uscat,mi-a zoit geamul cu nu stiu ce ca imi era sila sa spal,a spalat sot . Noaptea nu are somn si misuna prin casa,se aud usile de parca sunt in filmele de groaza,dar cei mai groaznici sunt pasii aia dupaiti ce se tot aud in fiecare dimineata.De obicei adormeam la loc,dar si ea mergea doar o data-de doua ori de-a lungul apartamentului.

Las cafele calde si revin , o sa recuperez imediat .

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 26+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput