Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

operatiunea SUPOZITORUL s-a amanat, ca s-o cacat copchliu, ziua 9. moale cu miros normal (placut as zice eu).
asta-i ritmul lui, clar.

ziki, ti-ai pierdut voiosenia. ce-i cu tine? citesc printre randuri niscaiva tristete, nu-i asa?

se vede c-a venit caldura, toata lumea e pe strasse. la noi a plouat tare tare, acu e soare, poate ma mobilizez sa ies.
am discutat iar cu fotograful, acu mi-a zis 300 de euro, trei ore, pozele pe dvd, 10 prelucrate. fara album. si se mai adauga si transportul 60 de ron si curieratul cand o trimite dvd-ul. scump, maica, scump...dincolo era mai ieftin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Sherbi esti foarte-foarte frumoasa! De bebe Marc ce sa mai zic, ca doar seamana cu mami.

Ma gandeam sa ne intalnim w-e asta ca poate nu incepem inca sa plecam care-pe-unde. Ce ziceti de 4 iunie in Cismigiu???

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Sherbi, daca iti doresti acel fotograf nu mai sta pe ganduri!!! Si eu am dat o GRAMADA de bani pe fotograful de la nunta si nu regret nicio clipa. Avem niste poze de vis. Astea chiar sunt lucruri care raman.

Edit: si nu in ultimul rand, felicitari pentru kk!

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

salutare

am citit cele 2 pg de la cap asta, is in urma raaaaau (adica vreo 4 capitole)
sa va zic pe scurt: s-a intors tati din franta, nu ne iese pasenta de data asta, a gasit rapid un job aici, ca ratele trebuie platite..
incercam sa ne reorientam; acu alta oferta e din olanda, cica ne fac aia permis de munca la amandoi, numai ca io olandeza ioc, si unde sa-mi gasesc serviciu?! ne gandeam sa stam la granita cu belgia (ca as gasi mai degraba pe acolo ceva_, dar am face amndoi naveta cam 50 km pt serviciu si nu prea vreau, mi se pare mult; israelul ar fi alta locatie, dar sare lumea la jugulara noastra, cica ne sinucidem pe acolo (oferta de aici e generoasa, as putea sa stau acasa cu maimutica). deocamdata suntem pe ganduri, deci stationam...

io nush cum aveti timp mai fetelor de forum; noi stam pe afara toata ziua, ca altfel in casa e cu urlet si ochi beliti non stop; seara pic io praf, de-abia trag de mine sa pot vorbi cu tati o juma de ora.

vad ca va ies dintii, felicitari kristian!!

gabi, succes in lupta cu alergiile!!

mamutz, odihna placuta (cat mai ai timp, acu, rapid) si nastere usoara, ca de-acu nu mai e mult!!

ziki, hai, macar un strop de optimism de vacanta!

vreau si eu sa ne vedem, dar la fel, in we cu rusaliile plecam din nou la piatra neammt, ca tare bine ne=a fost la amandoua acolo.. de ce nu vreti in timpul sapt (sorry dc ati scpus, n-am cetit din urma).

va pup, sper ca sunteti bine!



Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Felicitari celor 2 iepurasi de FOXY si de LORICH ! La cati mai multi dintisori fara dureri si cu nopti linistite !

MAMUTZ- eu la Patrick am folosit la greu pompa, la Kevin am scos de vreo 2-3 ori la inceput cand erau sanii prea plini. Dar unul n-a putut sa suga ca era prematur, al doilea a supt din primul minut de viata. Doctorita inca ma repara acolo si el era la san si sugea !

MADALINA – unde sunt pozele ca nu le vad ?

ZIKI – bine ai revenit, felicitari pentru kg in minus, condoleante pentru strabunicuta, am citit si pe blog, foarte trist.... Pe unde vreti sa va luati zborul?

MARIA – superbe pozele de la cununie, ce mireasa frumoasa ! Ca din poveste ! Mi-a placut mult rochia, asa de potrivita cu peisajul. Asa o nunta visam si eu, simpla, linistita , intr-un creier de munte. Dar nah, eram tinerica, pe vremea aia, la 21 de ani, am facut ce-au vrut ai mei. Trebuia sa le las placerea asta ca ei sunt fani nunti si numai una au avut de organizat. (sora-mea a facut cum a vrut ea ambele dati, ca de doua ori s-a casatorit, prima data pe malul marii, ea cu sotul si cu oficiantul, a doua oara, numai familia apropiata si de catre o femeie care a combinat in ceremonie tot felul de elemente, din toate religiile si obiceiurile lumii )

GABI- pai e super, al meu la fel, se culca pe la 8-9. se mai trezeste pe la 12, la 3 si la 6. Eu una insa ma declar super multumita. Patrick se trezea din doua-n doua ore, si cand se trezea era cu ochii cat cepele si da-i vorbit si gangurit vreo jumate de ora. Asa ca la Kevin programul mi se pare parfum ca el suge 5 minute si adoarme tun la loc.
Asa dormeam si eu la inceput, cu el pe burta, apoi il gaseam cu capul in jos si picioarele in sus, nici nu stiu cum nu s-a sufocat.

Acum nu mai vomita noaptea prin somn. Am inteles ca asa e la reflux. Il alaptez si-l pun pe perna si doarme linistit in continuare. Dimineata cand se trezeste scoate un jet puternic, probabil ce ii vine inapoi si nu scoate in timpul noptii. Ar dormi si la el in patut, am facut proba vreo 3 zile dar mi-e prea incomod. Daca ma dau jos din pat apoi nu mai adorm iar prea usor. Stau cu ochii pe pereti mult si bine. NU stiu, sunt mama denaturata sau nu, eu il iau tot cu mine in pat. Ma topesc cand ii simt respiratia. Se pune pe-o parte si se trage se trage pana ajuge langa mine, isi pune nasucul intre tzatze si doarme tun.

Eu nu pot fi mamica de cariera, adica sa stau numai acasa cu copii. Mai mult de un an o iau razna. Dar e drept ca n-am casa si flori si animale, ca daca as avea, cred ca as sta si eu mai mult. Dar respect mult pe cele care o fac. Mi s epare cel mai greu job din lume, dar si cel mai plin de satisfactii. Dar eu am limitele mele, problemele mele la bibilica, trebuie sa ma invrednicesc sa ma duc la psiholog sa le rezolv, asta cred eu ca e principalul impediment.
Dar nici carierista convinsa, care munceste si-n week-end. Eu mereu am fost mai zen asa, cu calea de mijloc in toate. Un job normal, de la 8 la 3.30 si restul timpului cu copii. Cred sincer ca si copii au nevoie de ceva timp (cateva ore pe zi macar) departe de noi, cel putin de la doi ani. Cu joaca si socializat – cu cei de varsta lor. De aceea tot ziceam ca mi-e tare ciuda ca in Romania nu prea exista calea asta de mijloc care sa-ti asigure un trai decent. Eu cand am plecat in 2004, munceam si noaptea. Dormeam cateodata 3 ore pe noapte, pe un salar de nimic. Imi aduc aminte ca mi-am luat niste pantofi buni, buni cu salariul pe o luna. Pe care ii am si acuma si-i port pentru ca nu ma lasa inima sa-i arunc, cand imi aduc aminte cat am dat pe ei. Tineam cu dintii de jobul ala pentru ca aveam colege care nu-si gasisera nici dupa 2 ani de la terminarea facultatii in domeniul lor. Asa e in orasele din provincie, probabil ca in Bucuresti or mai fi joburi normale. Si poate s-a mai schimbat treaba de cand am plecat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

DOLORES - pozele sunt pe contul comun Picasa, primul.

MAIMU - daca ajungi in timpul sapt in IOR da de veste ca eu, GabiR, Mirela suntem de-ale locului.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Ziki, da-mi si mie pls info despre nutritionistul la care mergi. Cat costa, ceva detalii despre diete. Sau mai bine faci o recenzie pe blog la tine

saru'mana mult

Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

mi-au venit si mie rezultatele, infectie cu e coli binenteles. nici nu aveam nevoie de analiza ca sa stiu asta. partea buna este ca am vazut ca este sensibil la toate antibioticele.partea prosta e ca o sa mai intarzii cu tratamentul pana ajung la doctor. ce antibiotice stiti ca sunt permise in alaptare? in sarcina am luat zinnat..dc au fost permise on sarcina ma gandesc ca probabil sunt si in alaptare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

mada...ai inceput diversificarea?bravoooeu o incep la 5 luni m-am hotarat

cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

zumzuinfectia e la ttine, nu? Mai, lasa forumul pt asta, vezi ce zice antibiograma, apoi vezi ce ai voie, o sa-ti zica dr. Zinnat cred ca e voie, din mom ce se da la copii de la 1 luna. Of.

ziki ce dor imi era de voi, imi pare rau de tonul trist al mesajului, dar toti avem ups&downs. Eu propun pt intalneala o zi in care s apoti veni si tu!

Sunt de acord cu "locatia neutra", gen Chismigiu, unde e si superb, dar cam aglomerat, ca tot zicea Simo..herastraul e parfum, in Cismigiu te calci pe ochi.

Eu astept sa vad ce stabiliti si incerc sa vin.

We ala care are zi libera treb exclus, ca lumea face planuri mai elaborate.

Vai,e negru afara!!! De asta oi fi dormit eu asa???

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput