Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

SHINES, a scapat usor Edu cu vaccinul?

Dar de MITSU BITSHU ce mai stiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Tare frumosi sunteti Carmen!!!

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

carmen, vazut poze frumoase, felicitari!

dangabi sanatate la pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dangabriela spune:

Multumesc dragelor pt sustinere !
Se pare ca aceasta bronsiolita este provocata de un virus, deci nu se stie de unde ne-am pricopsit cu el! Dar nu inteleg de ce ziceti voi de ambroxol ca este antibiotic, eu stiam ca nu.
Acum suntem spre trecere, dar au fost zile urate, in care bebe nu putea sa manance pt ca se ineca cu mucisorii din gat!A trebuit sa-i aspiram nasucul destul de des, si acum saracutul devine f speriat cum ne apropiem de nasul lui. Mai rau este ca treb sa stam numai in casa, pt ca cica ar dauna aerosolilor. Mai avem pana marti si vai ce greu trece timpul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

multumim
irinuka nu vroiam sa dau nimanui marsupiul !! a insistat mult cumnatul meu si i l-am dat pe bebe...vroiam doar eu sa il tin !!! sotul cu carutul daca vrea !

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dangabriela spune:

Carmen, am vazut pozele, sunteti intradevar fff frumosi , iar Andrei este scumpic foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

dangabriela cred ca ai dreptate, cred ca ambroxolul e ca bronheximul, nu? Pt secretii, pt tuse, expectoratie, nu? Ca parca pt asta mi-a dat la Robert. Ma bucur atunci ca nu a fost nevoie de antibiotic, oricum daca e viral oricum nu ar fi ajutat, trebuie doar simptomatic. Sanatate multa, multa!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Azi cand am iesit de dimineata afara, m-a busit o idee: sa incepem autodiversificarea. Asa ca i-am zis sotului (care abia astepta - ma baraie demult la cap ca vrea sa-l vada pe P mancand brocoli cica ) ca sa mergem la piata si in functie de ce gasim "romanesc", cu aia incepem.
La piata slaba miscare - era vreo 11 si ceva deja, dar am gasit morcovi intr-un sfarsit, de care nu ma indoieasc ca nu-s "de-ai nostri".

Asa ca dupa ce ne-am intors acasa, am bagat una bucata morcovior la aparatul cu aburi si gata.

Incercarea nr. 1 a fost cam nereusita (la inceput a fost ok, a molfait pana si-a dat seama ca lui ii e foame - dar de laptic nu de prostii de-astea). Am bagat laptic, a adormit iar apoi am incercat peste ceva timp iar de data asta a fost tare incantat. A molfait bine din el. Ii cam aluneca din manute, dar s-a descurcat! Sunt tare incantata. Eu bineinteles cu inima cat un purece cand il vedeam ca baga ditamai bucata de morcov. Mai ales ca are obiceiul sa-si bage jucariile pe gat!

Ma declar multumita de prima zi!
Maine sper sa gesesc ceva mere autohtone, pe la cineva pe la tara!

Astept caca de maine sa vada ochiul meu daca s-au strecurat si ceva bucatele dupa cu banuiesc eu!




Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Simoooooo, unde esti, mami, nu ma speria!! Zi doar:suntem ok si gata!!!

AMR:6 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Gagici cu bebe doi, intrebare: care sunt simptomele cand apar primii dintisori? Apropo, SIMO, i-a iesit dintisorul ala lui Edu, de care ziceai acum cateva saptamani? Cum a fost?

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina
Botezul Catalinei

Mergi la inceput