Aradence DC - (163)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Citat:
citat din mesajul lui flavia ramona

Fetele, cu plecarea la Deva de sambata cum ramane? Cine vine? Ce vizitam? Cum ne impartim pe masini? ...



Ceau,
Ramane pe sambata plecarea la Deva. In principiu eu ma duc cu Ioana, prietena asta a mea, ca m-a rugat sa ma duc cu ea. De vizitat am zis ca mergem la cetate la Deva, la Hunedoara la Castelul Huniazilor si daca mai avem timp la Orastie...desi cred ca la Orastie e cam scump
De plecat plecam dis de dimineata, nu? mergem pe Valea Muresului sau prin spate?




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Aradencele alaturi de maria_rubi

Impreuna pentru maria_rubi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Clau, io nu striu alt drum decat pe vale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Am adormit cu laptopul in brate...si m-am trezit acum...nu mai am somn.
Clau, prin ce spate? Sa ocolim pe la Tm? E mai lung si mai rau drumul. Eu cu Valea Muresului sunt obisnuita. Cristiana ce a zis? Vine? Ca nu mai stiu. O sun maine.
Multumesc inca o data de urari, si cedlor care m-au sunat la fel.
Eu merg cu masina mea, cine vine cu mine? Inca n-am sunat la Orastie sa vad daca se poate si vizita sau doar cei cazati acolo au acces. Si eu cred ca e mai scump acolo. Copiii vor fi happy si daca ne plimbam doar printr-o padure cred. Mai vedem.
Noapte buna.

Ada


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici plecat in ceruri


Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

mai e unu...dar cred ca e mai lung, ca de bun am auzit ca e bun! Chiar mi-e indiferent pe unde mergem!
Si mie imi place mai mult Valea Muresului! Intrebam si eu sa nu tac

Si eu zic ca s-ar bucura mai mult de o plimbare prin padure...abia astept sa mergem...eu mai mult ca Raul care e cica trist ca nu mergem la strand

AAAAAA week-end-ul asta am fost la strand...e tare, tare fain! Sunt 9 bazine in total...2 cu apa termala si o zona (cea unde pe vremuri era topoganu ala verde) destinata copilasilor unde sunt 4 bazine! Restul de 3 sunt cele vechi (bazinu mijlociu, mare si cel cu valuri)...cel mic l-au inaltat cam cu jumatate de metru si e cu apa termala!




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Aradencele alaturi de maria_rubi

Impreuna pentru maria_rubi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Si ai mei au vrut strand in we...dar asta e.
Mai, eu nu vreau sa fiu carcotasa, dar am cautat acum cam ce putem vedea in Deva. E egal cu 0 fata de ce s-a facut in cetate la Alba Iulia. Nu ca-s io de acolo...dar dati si voi un search cu santurile cetatii Alba si vedeti ca acum in mai s-au inaugurat. Chiar avem ce vedea. Si stiu unde e terasa cu cea mai buna inghetata din oras. CU 70 km in plus sau in minus tot acolo suntem. Ziceti si voi...


Ada


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici plecat in ceruri


Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Neata!



Ada, io nu zic nimic ca eu vreau la castel

si totusi care mergem?




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Aradencele alaturi de maria_rubi

Impreuna pentru maria_rubi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Si cat crezi ca stai la castelul ala al Huniazilor? Arata ca o hala de beton lunga si pustie... O sa fie putin mai interesant sa urcam cu telecabina (gondola, whatever) la Cetatea Devei si cam atat. Ce-o sa facem atata timp? Ajungem acolo in 2 ore, deci maxim ora 9...si pana dupa-masa la 5-6 cand plecam inapoi???
Pai merg eu, tu, Flavia, Diana11 si nu mai stiu... Cristina rubi vine? O sun acum pe Cristiana70.


Ada


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici plecat in ceruri


Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Am vorbit cu ambele Cristine. Nu vine niciuna. Cam putine suntem...

Ada


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici plecat in ceruri


Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Asadar, dupa o scurta conversatie telefonica cu Clau si Flavia am hotarat ca nu mai mergem la Deva. Suntem si prea putine si e si drumul cam lung. Sarbatorim pe plan local 1 Iunie, pe Strand.

Ada


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici plecat in ceruri


Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

cei mai fericiti vor fi copilasii



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Aradencele alaturi de maria_rubi

Impreuna pentru maria_rubi!



Mergi la inceput