Strumfi de iul-aug 2007 (216)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Roxy, sanatate multa si bafta pt maine!

eu sunt in pragul colapsului, din toate punctele de vedere, ca si economia tarii, se pare...
s-au adunat multe..........

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

buna dimineata.Multumesc pentru incurajari.Pe principiul curaj gaina ca te tai, ma pregatesc si eu .La 10 trebuie sa fiu la spital, cica maine sunt acasa si va scriu .
Monica (monicabo ) curaj ca trebuie.Ai doua fete frumoase pentru care trebuie si merita sa lupti contra orice.Eu aseara din lipsa de ocupatie probabil ma gandeam ce ma fac daca nu mai vin de la spital, cine se ocupa de cei doi flacai ai mei.Cel mic era ora 11 seara si nu se mai culca, ca nu aveam eu timp sa ma opresc in pat la el sa-l maingai pe cap sa adoarma.Cine va face asta diseara .
Deci trebuie sa vin inapoi de la spital .Concluzia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

roxy, tzin pumnii!
monicabo, fii barbata! . las ca treci tu peste toate. ai doau fete sanatoase, asta conteaza cel mai mult...

cat despre cadou la particulara.....pana mea, dupa ce ca dau 7 mil, program scurt , fara nicio masa, doar o gustare de fructe, dupa ce mi-a luat 2 mil taxa inscriere(nerambursabili).......sa le mai dau cadouri??????? o floare si gata! bai, dupa ce ca suntem rupti in cur, la coada europei ....da' capra raioasa tine coada sus! oare cand o sa scapam de ...spagareala asta comunista?????

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Neata


Monicabo capul sus si mergem inainte. Poate ai nevoie de o pauza departe de toate cateva ore. Sa poti gandi in liniste.


Viata in patru :)
Stefania, mami de fetita frumoasa www.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157601644638166/" target="_blank">Catarina din 25/08/07 si baietel nazdravanwww.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157623492246249/" target="_blank">Andre din 02/08/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Neata!

Roxy, bafta multa inca o data! Te intorci sigur din spital, cum D-zeu sa fie altfel?

Eu va multumesc tuturor, asa este, fetele sunt sanatoase (ma rog, in general, ca acum au probleme amandoua, Andreea un mic ulcior la ochisor - apropo. v-ati confruntat cu aceasta problema vreodata, mie mi-a dat picaturi de Tobrex; iar Ana Maria are o indigestie, sau ceva viral cu febra si scaune ff moi, apoase, sper sa o putem pune pe picioare repede)... sunt obosita din toate punctele de vedere, si din pacate nu prea gasesc sprijin si intelegere acolo unde trebuie si ca atare asta imi creaza o durere in plus si o stare de lipsa de chef de toate cele... daca se merge pe principiul "orice fac nu e bine si orice fac, nu e suficient"

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

roxy, tzin pumnii!
monicabo, fii barbata! . las ca treci tu peste toate. ai doau fete sanatoase, asta conteaza cel mai mult...

cat despre cadou la particulara.....pana mea, dupa ce ca dau 7 mil, program scurt , fara nicio masa, doar o gustare de fructe, dupa ce mi-a luat 2 mil taxa inscriere(nerambursabili).......sa le mai dau cadouri??????? o floare si gata! bai, dupa ce ca suntem rupti in cur, la coada europei ....da' capra raioasa tine coada sus! oare cand o sa scapam de ...spagareala asta comunista?????

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!"



se merge dupa urmatorul rationament: tu dai banii directoarei, dar educatoarele n-au niciun castig .
mama lui de balcanism!

Monica , te inteleg, de multe ori am fost si eu in aceeasi stare. partea buna e ca trece. capul sus, cauta motive si o sa vezi ca gasesti destule sa fii fericita .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicabo
din pacate nu prea gasesc sprijin si intelegere acolo unde trebuie si ca atare asta imi creaza o durere in plus si o stare de lipsa de



daca te referi la sotz.....mama avea o vorba. cica: "mila de la barbat e ca umbra de la gard! cand crezi ca te umbreste, mai tare de dogoraste"!
capu sus ca trec toate!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:


mneatza,

ne mai tineti minte?

Eu da, va citesc zilnic, nu am scris...am avut perioada nasoala, si am...la job schimbari masive, aduse numai pile si putori, si ma cam deprima starea asta.ma gandesc f serios la schimbari, dupa 6 ani in firma, totul este din ce in ce mai rau, si lasand la o parte taierile/reducerile, atmosfera creata de toti cei noi.

Luca creste si face prostiile adecvate varstei, a fost si operat in aprilie de hernie inghinala( pe care am descoperit-o intamplator si parca a aparut din senin) la G. Alexandrescu.

roxy, tin pumnii si sunt convinsa ca o sa fie bine

monica,


edit:
vivela, ti-am scris si la celalalt subiect referitor la cadourile de la gradi...mi se pare enorma suma

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

ce mai fac eu

Bibi
David
Bogdan
Mihaita
Ionut






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

Citat:
citat din mesajul lui monicabo
din pacate nu prea gasesc sprijin si intelegere acolo unde trebuie si ca atare asta imi creaza o durere in plus si o stare de lipsa de



daca te referi la sotz.....mama avea o vorba. cica: "mila de la barbat e ca umbra de la gard! cand crezi ca te umbreste, mai tare de dogoraste"!
capu sus ca trec toate!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!"



Da, mychy, de sot e vorba, primesc doar critici, critici si iar critici, nimic nu-i bine, eu stau (ca deh sunt acasa, nu conteaza ca lucrez de acasa, ca am un copil in grija zi de zi, inca unul la gradinita, iesim pe afara, timpul trece f repede), n-am voie sa fiu obosita, imi vb-este nasol samd
Chestia e ca nici fizic nu ma simt extraordinar, nu am pofta de mancare, ma simt obosita, efort fizic cu carat copiii in brate - cea mica in special, ca Andreea e mare... Ieri a fost o zi crunta, cu drumuri la dr., stat in brate cu cea mica, schimbat de 10 ori de kk, spalat copil, spalat haine etc etc... da nu-i mare lucru e o nimica toata de fapt, eu stau degeaba, azi noapte adormeam pe mine, dar nu cred ca am dormit in total mai mult de 3-4 h... azi de la capat cu ambele acasa, ca si Andreea e cu problema la ochisor...

Sa zicem ca cu serviciul e mai putin stresant la mine, ca nu am sefi care sa ma "frece" la cap ca de ce intarzii, ca iar plec mai devreme ca de ce s-a imbolnavit copilul iar etc etc... insa, chiar si in familie fiind cu locul de munca, avem si noi termene de respectat, lucrari de terminat, munca de teren la clienti etc, termene care trebuie respectate.. bun, ne mai acoperim unuii pe altii, in functie de problemele care apar (avantajul programului flexibil) dar nu puteam lasa totul vraiste.. si na, zi de zi fac ceva si pt birou (normal, ca lucrez mult mai greu decat in conditii normale, avand un copil mic in grija, si de aceea imi iau mai din timp lucrarile, caci dureaza ai mult sa le finalizez - asta a fost si conventia de la inceput). Sau alteori sunt eu plecata toata ziua
Mychy, da are dreptate mama ta cu zicala aia...

LULU, bine ai revenit in mijlocul nostru! Luca ce face? Zici ca e nazdravan...pai da, a crescut! Au si copiii astia niste idei...

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicabo


LULU, bine ai revenit in mijlocul nostru! Luca ce face? Zici ca e nazdravan...pai da, a crescut! Au si copiii astia niste idei...

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria


Si ce ideiii...zilnic nu ii ajunge cat sta afara, adik dupa amiaza sta cel putin 3 ore si mai mult chiar si mereu il anunt din timp ca urmeaza in cateva minute sa intram in casa... mereu aceeasi replica:
m-am suparat pe tine, nu mai sunt prietenul tau! chem politia sa te aresteze

sau vb serios cu el si imi zice mereu in ultimul timp: Sfinte Sisoe, ce gluma buna zici!

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

ce mai fac eu

Bibi
David
Bogdan
Mihaita
Ionut






Mergi la inceput