Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

super program Andri!!

Maiiii..sunt asa de fericita!!!! Printre pus paine la facut si amestecat in mazare, vad cantarul adus de Robert din baie in bucatarie si hopa sus pe el...am pierdut 3kg, le declar nule si nu le mai vreau inapoi!!!! Never!!! Nu am facut nimic, cert e ca de o saptamana imi fac in word o dieta, South beach combinata cu MOnti, ceva fff sanatos si constistent, ca deh..alatez, ceva in principiu fara zahar si carbo... in fine...lucrez la ea, s-o fac pe zile, ca daca nu fac asa, nu o respect, ca ma stiu eu pe mine!!! Si uite...corpul meu, de frica curei..
recunosc doar ca am lasat-o mai moale cu dulcele (doar ieri un twix+salam biscuiti mic )...
Doamne ajuta!!!

Ma duc in propriu balcon sa-mi tai propriul marar sa mi-l pun in mazarea noastra comuna!!



Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Voi va faceti griji pt bebeline si bebeloi fotomodeli, eu imi fac ca e prea gras. Al meu si Tudor al GabrieleiR cred ca sunt cei mai grasi din odisee. Razvan are 8 kile si 67 cm la 4 luni iar al lui Gabi e mai maricel. Nu a mai intrat de mult Angie sa ne zica de flacaul ei ca si ea avea un grasan si lungan. De cate ori imi urla isteric de foame ii zic ca o sa ajunga grasul clasei de care toata lumea o sa faca misto. Eu am fost o aschimodie super slabanoaga dar barabte-miu a fost un grasan pana pe la 14 ani cand l-au dat la sport. Apoi s-a lungit si a slabit. Acum e bine, nici prea-prea nici foarte-foarte dar face mult sport sa se mentina ca altfel are tendinta de ingrasare. Deci trebe sa ma gandesc deja la ce sport il dau.

Simo cand ziceai de Edu ca mananca 180-200 ml - asta e cantitatea de apa sau de lapte? Al meu mananca 150-180 (apa la care adaug laptele).

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

LORICH, oau! Trei kile?! Bravo!!! Cind fai meniul ila dieta sa arunci si-n mine cu el.
Eu alergai 2 (doi) metri... O grasana gifiitoare...

ANDRI, ce program. Eu filme pot la program... Restul doar spontan, ca altfel nu sar scintei. Si eu fara scintei nu vreau deloc!
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

neata, neata si de la noi; oauuuuuuuuu GABI esti o super mama; vb lu roxx, daca bebele meu nu dormea noaptea nu stiu ce ma faceam, ca la mine somnul este baza; si acum cu tot somnul bubulinei (doarme cam 9-10 ore pe noapte) tot mai am momente cand as dormi frate;
azi am si eu in plan multe drumuri, Camera de Comert, Primarie si Banca pentru sot, apoi coafor sa ma vopsesc si cosmetica pentru mine; maine mergem la botezul nepotelului meu, iar sambata viitaore botezul nostru;
wudy, mama mea (care a murit) a avut cancer de col uterin; la papanicolau niciodata nu a avut mai mult de 3; pentru asta se recomanda cu totul alte analize; mie doctorul meu mi-a spus ca abia la 1 an sa imi fac papanicolau (eu o sa il repet la 6 luni, tocmai pentru ca am avut in familie);
toate fetele;


Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabivalceanu

LORICH, oau! Trei kile?! Bravo!!! Cind fai meniul ila dieta sa arunci si-n mine cu el.
Eu alergai 2 (doi) metri... O grasana gifiitoare...

ANDRI, ce program. Eu filme pot la program... Restul doar spontan, ca altfel nu sar scintei. Si eu fara scintei nu vreau deloc!
G


Sa-l arunc la tine?? pai tu esti slabanoaga...vrei s ate ia vantul cu tot cu Ilinca??? Obosita..cura iti trebuie????
eu il trimit, oricum pana il termin cine stie..poate slabesc inca 2 kg :))

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

LORICH, eu oricum tin semicura. Numai ca Ilinca e asa cacacioasa ca nu pot minca deloc legume crude, fructe, iaurt. Numai carne, banane, piine, orez, de-astea de oricit de mult m-as infometa nu reusesc sa slabesc.
Cu nesomnul... Asa e de trei luni, dorm extrem de putin, citeva ore 2-3-4 fragmentate ca dracu... Unoeri chiar m apuca jalea, uneori teama... Apoi imi fac curaj si-mi promit ca voi dormi cind creste. Nu ma laudati, e pur si simplu momentul ista pe care nu-l pot schimba. Eu as fi si mai somnoroasa la o adica...
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata fetele

Si eu vreau o cafeluta ca mi-s cam somnoroasa in dimineata asta. Dar cand citesc ce petreceri da gabi ma mai listinesc si-mi zic ca vine noaptea urmatoare cu mai mult somn:)) Gabi, felicitari ca ai rezistat pana acum, eu sunt terminata daca nu dorm cat de cat. Si cand te gandesti ca prin studentie ma culcam ultima si ma trezeam prima...Batranetea asta...

Dar un rasarit de soare stil Simo tot as vrea sa vad...mi-i doooooor...

Simo, bafta la vaccin. De data asta o sa fie mai bine. A mai crescut si puiul. Ce mai e deja cavaler Cat despre serviciu, good for u girl...Sincer si io abia astept sa ma mai duc pe acolo mai mult pentru socializare decat pentru serviciu in sine:)) Prin iulie s-ar putea sa fiu nevoita sa ma reintorc si ma gandesc cu groaza daca o sa fiu in stare sa stau departe de piscotul meu

Wudy, fii optimista mama. Tocmai acu te gandesti la prostii cand ai atata treaba, de crescut buburuza si copii de buburuza. Capul sus si totul o sa fie bine. Refacere rapida verisoarei tale

Lorich sa arunci si in mine cu dieta aia...ca la ce de kile putine aveti voi pe aici ma simt un pic balauritozaura Da ma fac io mica asta daca scap de pofta de dulce...sarcina asta m-a transformat in alata oama...inainte nici nu puneam gura pe dulce si puteam sa ma abtin de la orice...acu nik frate...daca nu iau macar putin...mai mult din ce mi-e pofta parca ma apuca agitatia... greu tare...

Azi nu prea am chef de nik...oare de ce? Soata e plecata si azi si maine...si duminica lucreaza deci si weekendul asta suntem numai noi fetele...sper macar sa nu mai ploua ca aseara sa putem iesi si noi afara.

Pupez fetele. O zi frumoasa sa avem!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Multumim pentru incurajari! va pup

acusi plecam,suntem gata..la 1 tre sa fiu la birou..la 3 la sot si la 5 la vaccin. mi-am luat bagajele zici ca fugim in lume.

am intrat repede sa va arat fete frumoase pe plaja!! m-a topit Ilinca
pun poza cu Gabi si Ilinca pe contu comun la albumul ei.

pup,pa



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata!

WUDY, eu nu cred ca dr e asa dusa sa te cheme aiurea la control...si eu am facut PAP la 4 luni si mi-a iesit ok, chiar daca alaptez, iar in dr mea am super incredere, deci treaba ca PAP nu se face pana la 6 luni e discutabila...DAAAAR cu infectia n-o sa fie nici o smecherie, o sa vezi, va fi ceva simplu si tratabil repejor, pai innebunisi?
Tu tre sa-ti schimbi modul de gandire, orice balaur ar fi tre sa dispara repede-repede, tocmai pt ca acum ai o bebelusa in responabilitate, nu-ti permiti sa te joci si nici sa fii smiorcaita. Uite, eu mi-am ciupit alunita, aia de care ziceam mai demult, de nshpe ori pana acum si nu m-am sinchisit pe principiul "merge si asa"...dar acum dupa nastere n-am mai stat pe ganduri, am zburat la dermato si la interventie chirurgicala dupa cate am citit despre melanomul malign...pai am un copil de crescut, tre sa fiu sanatoasa tun si fara griji, tre sa traiesc pentru ea 100 de ani (minim) Asa sa gandesti si tu, orice ar fi, se rezoolva, n-are voie sa fie altfel!
Sanatate multa si verisoarei tale! Tine-ne la curent! Pupici multi!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina
Botezul Catalinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata si de la noi

am pierdut discoteca lui Gabi
mamicule ai fost super
simo bafta la vaccin azi, pe care l faceti?
roxx iti indic eu un cabinet notarial bun si nu sunt scumpe de loc, chiar daca s pe Dorobanti(legitimus) acolo am lucrat eu (si acum suspin ca nu mai lucrez acolo.....deh, daca am vrut sa fac copii)

noi suntem ok, acum dorm, somnul de dimi dupa cereale cu banana, manca haplea de Robert de zici ca s a nascut cu lingurita legata de gat...Razvi e un purcel, pe cat e el de finut, pe atat de urat mananca, se mozoleste de zici ca i porc la troc, picioarele mai are sa le baga n troc si tabloul e intreg

acum cand se trezesc mancam legumele si gata, deja 2 mese solide pe zi, in rest laptic si atat

ieri n am iesit ca s a pus nebunia aia de furtuna
numa ce ajunsesem acasa de la facultate, mai am 4 examene
of si apoi licenta si gata.......a dat invatatura n mine la batranete

la multi ani sarbatoritilor de azi
pupicei

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput