Bun venit Albinutze si bondari de martie-aprilie '

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Neatza si o cana de pentru cine vrea.

Hei-hei...ce-mi vazura ochii...dintre hartoage iesi capul craiovencei Ela.Bravo welcome back si revino aici cu poze nu p eFb...ca aici te-ai nascut,da??

Absoluta sa vezi si sa nu crezi chiar ieri ma gandeam la tine.La cum faceai tu schimb de menajera cu Val si ce rau a fost cand a plecat Toni.La Timeea si primele ei zile de gradi si mutat la casa noua...mai zi tu o vorba sa stim ca sunteti bine. .De Val mai sti ceva?

Rebiana,Tzuna mersi o sa incerc unde ati zis.

Rein stii ceva...draga...vezi ca poate ma supar..adica Ileana Cosanzeana la 4 ani? Pai la 16 ma da afara din casa ca nu mai are loc de fete in ritmul asta...Nu Nu nu...Deocamdata ne-a anuntat vara sa de 6 ani ca se marita cu Mario de la gradinitza..pe 7 mai si masa si mai nebuna a intrebat-o dac aare rochie de mireasa ...nepoata mea zice " o iau pe ata si o modific ca tu esti mai grasa "...si uite ashea avem nunta in famelie deja....nu mai vreau una.Stop. si ai grija ce faci socra cu doua nurori

Tzuna frumoasa camera.Dar eu nu l-as urca pe Goe la cucuieti ca sigur cade noaptea l acat e de frichinit.

Alinaaa...ce ma perii tu aici cu Fat Frumos draga de tine...e si el acolo c atoti copiii.Oricum nu e perfect mai avem de lucrat.Deocamdata am instituit regim de armata:fara comp in timpul saptamanii si fara desene dupa ora 21.Si tasu "a tinut cont" asa ca ia pus desene aseara in timp ce eu hraneam mandra (la ora 21.15 ) asa ca nu m-am inteles cu Goe care a adormit abea la 23 cu discutii si amenintari.
La el nu prea merg amenintarile ca te ameninta si el (are mari probleme cu autoritatea si supunerea la care lucram),mai bine merge cu negociatul sau trezirea spiritului competitiv pe care il are.
Spre ex:
- daca manaci tot felu 1 si 2 primesti desert ceva dulce;
- sau primesti ceva dulce intre mese doar daca mananci un fruct:
- sau cine ajunge primul la baie sa se spele e un campion;
- cine adoarme primul e cel mai destept...si alte chesti d'astea.Poate merge ceva si la Catalina.
Cat despre serial am luat-o razna...vrea sa studiez si eu problema limbajului corpului si al mimicii

Stefimic ce mesaj frumos de casa noua ai scris tu acolo.Multumim Il voi salva sa-l citesc cand mai uit cine sunt si unde sunt in fata copiilor mei.

Krissy bine ai venit in casa noua.Cum e burtica? Dar Sophia?

Mai vine cineva in casa noua? Mai bagam o bere, o sampanie ceva de inaugarare? Poate si pe viu intr-un parc?Mai sper.

Despre Amway am numai cuvinte bune.Eu m-am inscris tocmai pentru vitamine pe care le iau eu (plus capsule cu usturoi pentu imunitate)si din care ia si sotul si ii voi da si lui Vic (lui din cele masticabile speciale pentru copii).Au site.Intrati si cititi acolo despre produse.Sanatate tuturor.

O zi minunata.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Marta , de Val nu mai stiu absolut nimic de cand intra si ea atunci.
Timeea este bine, e rasfatata, in fiecare dimineata avem discutii referitoare la tinuta de gradi. A inceput sa aibe preferinte la imbracaminte si este foarte incapatanata.
Uneori este si obraznica. Daca este langa intrerupatorul de lumina si o rog sa stinga lumina imi zice ca nu o stinge, nu ea a aprins-o si pleaca sfidatoare. Exemple din astea sunt o gramada.
Vezi ca am vazut costume (chiar ieftine) la magazinul ala care a venit acum la noi h&m , parca asa ii zice...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

'neata!(mai spre pranz, ashe )

martes, dear, te au coplesit amintirile...are dreptate rein, au venit inlocuitori, arome noi(ca sa ma exprim dupa cum m a intampinat pe mine cineva atunci), n ati ramas in minus ca s a compensat(he, he, indraznesti sa ma contrazici ??)
la noi la gradi inca n au inceput pregatirile de serbarea de sfarsit de an...ia sa ntreb si eu azi ce au de gand.

rein: si eu ma bucur sa va regasesc, mi era dor dar n am mai avut energie. acum lucrurile sint bine cu tata si eu m am trezit iar la viata...

tzuna: 1. ce frumos mobilier le ati facut gagalicilor! sintem si noi in proiect cu o imbunatatire ptr nora pe nuanta ia de roz a voastra, dar mai bagam putin verde deschis ca sa fie si fie mea multumita.
2. ce putin citesc ca mai ai pana nasti...3. maria e teribil de simpatica!

stefi: multam ptr indreptarul ala ptr parinti, promit sa incerc in continuare sa i dau norei creditele unui om mare, de care sa tii cont asa cum se cuvine, si sa nu pic in pacat!

anaalina: a facut si nana conjunctivita bacteriana, taman in vacanta de pasti si departe de casa. i am luat sin farmacie, la indicatia medicului de familie, ser fiziologic si comprese sterile cu care i am sters ochisorii si picaturi de colir(gentamicina) de 3 ori/zi. in 2 zile a scapat. vezi si tu ce ti zice medicul...sanatate multa!


ooh, tre sa ies. pe curand!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Maiiiii ,maiiiii bine ati revenit!!!

Anaalinanope,n-avem voie sampanie ,bericioaice sau mai stiu eu cu ce ne imbie Marta ,in primul rand ea alapteaza ,in al doilea rand noi conducem......familia,evident .
La noi vremurile-s agitate caci Robert se apropie de examene ,mai are 2 teze caci pe cea de la romana a dat-o si a luat nota maxima,s-a indragostit taman acu' evident ,Maria din toamna intra la scoala asa ca acum pregateste la greu serbarea de adio de la gradi,numai Edy si Radu sunt calmi si inca nestresati de probleme si de ma-sa ,bine lui Radu ii pregatesc o surpriza la toamna caci il voi trimite sa-si continuie studiile

Cam atat de la noi.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Si eu alaptez , nu vrea sa renunte deloc jupanu la tzztza dar am mai baut cate o bere , pt lapte cica.

Unde il trimiti la sdudii pe Radu? Valeu ce emotii si cu cls I , mai ceva ca la gradi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna si de la mine!

matei e la tara dar se pare ca e plin de muci si tuseste. de saptamana viitoare il aducem acasa si voi ramane doar eu cu el pt ca tatal pleaca si el intr-o delegatie, ca n-a mai fost demult.
mananca binisor, e capos, face bot, se da cu fundu' de pamant ... dar avem remedii. uneori merge cu vorba buna, mai o pedeapsa ... o scoatem noi capat.
la gradi inca nu avem zvonuri de serbare. vedem saptamana viitoare.

noi in agitatie, la serviciu, acasa ... etc, etc. am terminat si noi cu reamenajarile camerei de zi. sunt 90% multumita. mai am de luat cateva lucruri minore.

tzuna foarte frumos mobilierul si bucatarioara. bravo.

la bucuresti ploua!!! nu mai suport vremea asta inchisa!!!!
diseara mergem la concert voltaj!!!

sa aveti o seara placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Hei ce s-au animat spiritele pe aici....

Eu am fost la serviciu pana la 12.45 si acum trimit ultimele (sper) mailuri si gata intru in prenatal. Sper sa nu nasc in umatoarele 4 zile sa profit si eu putin.

M-am intalnit cu Marta si cu bebelina ei care creste asa frumos si bine ca si frate-su.

Maria e bine, a stat azi cu bona si ma roaga sa o las cu cine vreau eu dar sa ma duc o data sa nasc. E adorabila. E cuminte, dragastoasa si f sociabila. Probleme inca mai avem cu mancarea (sau cu nemancatul mai exact) dar nu avem ce face. prea era copilul perfect. acum sa vedem cat ne tine ca m-a speriat Marta de ce-i face Victor acum dupa nasterea gazei.... Sper sa nu avem parte de probleme si sa fin sanatosi cu totii sa ne bucuram de lunile si anii ce urmeaza.

M-au impresionat copiii azi la scoala ca m-am intanit cu cei de clasa a 3-a si un baiat mi-a spus plangand ca el nu mai vrea sa faca info cu dna cea noua. Ca ma vrea doar pe mine si ca abia asteapta sa ma intorc. A fost asa dragut.... E drept ca eu ii mai bibilesc, ca-i mai rasfat, ca-i recompensez de fiecare data cand fac ceva bun.... nu stiu de ce dar de cand o am pe Maria ii simt pe copii si mai aproape de sufletul meu. Maria m-a responsabilizat sa vad cat de fragili sunt unii, cum fiecare cuvant ii influenteaza, ca sunt diferiti dar totusi copii cu totii.... Da, hormonii sunt de vina pentru trairile astea,nu?

Gata... o zi buna tuturor!

Si da , strigati catalogul poate mai vin si alte mamici de bondarei si albinute: Elyanne, Sherbi, Anamana, Loradin, Carmenfr (desi ea nu lipseste chiar de mult) etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns phili spune:

buna fetelor!bine v-am gasit ,si va doresc sanatate si sa intram cu dreptul in casa noua!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Citat:
citat din mesajul lui martutza
Krissy bine ai venit in casa noua.Cum e burtica? Dar Sophia?
Sarut-mana Marta de intrebari, toate bune - cresc si burtica si Sophia. Nu sunt prea "mare" pentru varsta sarcinii si ma simt f bine si energica, desi cam obosita de programul neschimbat serviciu-casa-treburi. Sophia e aproape vindecata de toate alergiile, ceea ce e imi da o stare de mare bucurie. O sa o aduc in prima saptamana din iunie la Sibiu la bunici, unde o sa o las cam o luna jumate ca noi sa ne putem termina niste renovari inaintea sosirii fratiorului (pe care cred ca o sa-l numim Philip). Cu ocazia asta fac si o invitatie fetelor care aveti vreme si chef saptamana aia de o intalnire la Sibiu, mi-ar face mare placere sa ne vedem (poate Kitty, Kmi din "vecini"?).

Tzuna, f frumoasa si inedita camera fetelor. Dar nu inteleg unde doarme bebe, ca par a fi paturi normale la ambele niveluri, nu? Noroc sa nasti cand vrei tu, sa ai cateva zile de respiro inainte! Nici Sophia nu mai are rabdare cu sosirea fratiorului, si e foarte scumpa cum isi imagineaza ea ca va fi (desi eu am emotii imense legate de ajustarea ei la nou statut de sora mai mare, data fiind personalitatea ei puternica si intensa).

Pupam toata lumea si pe curand,

Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si 25+ cu

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Buna sara,buna sara...deci io...ma shochez cu fiecare ora la care deschid compu......sa nu raman ashea....

Mai duamna Phili zisa si mama lui Bogda....pai unde fuseshi bre pana acum? Nici poze noi nu ai la semnatura, nici povesti despre nazdravaniile,progresele,obrazniciile (daca e cazul ) lui Bogdan???...Nik...ia treci matale la raport sa vedem ce ai in tolba?

Duamna Pisi parfumul dvs este inconfundabil si nu l-as schimba pe nik....dar stii...mie dor uneori de parfumul de trandafiri de la bulgari si de sapunul Amo sau 8X4....baba zaluda...ce vrei...Nora s-o conjunctivit pin tarile alea sudice de le vizitarati nu? Si-ti dadura aia gentamicina fara retzepta?

Krissy...ma bucur ca ati scapat de alergii..poate ne mai spui si noua ce se mai recomanda acolo in acest domeniu...ca la noi puterea in alergii este tratamentul for the whole life.Cat despre Philip ...frumos nume...pentru al doilea baiat pe care il asteptam aveam trei optiuni :Bogdan,Filip sau Pavel...Schimbarile Sophiei dupa venirea lui pe lume....sper sa nu fie ca la noi...astept impresii. Daca ash avea masina buna ash trage o fuga in iunie la Sibiu...mai vedem..Apropo mai sti ceva de MIhaelaaa ? Parca si ea tot sibianca e la origini,nu?

Ioana sanatate Mateiasului mucos.Si lu tati drum bun iar voua si sa inceapa ....cand pisica nu-i acasa....distrati-va....Sa fiti sanatosi dragilor.

Poate avem fro surpriza si intra Madmat sau Suzy78 sau Lauramar ...eee...mai sti?....Fetili de pisti Prut...adek duamna Alionushca ca tare mie dor de nonconformismul ei in ale diversificarii si calirii copilului pe nume Ilinca sarbatorita de C-tin si Elena....mie dor de Mihael@ de la Bacau si cuconitza Stefania...de cumatra Bicky...nu mai vorbesc...so ratasit in Piatra Neamtz sigur...sau o pazeste pe Andra cu pushca ...Flopici,Menuet,duamna Anneee...de ce nu mai vrei sa vorbesti cu noi bre?Invatam si germana daca vrei da mai baga si tu uncuvant aici nu crezi ca meritam? Loradin,Karla,Arissa,Raisafudulu,Laina,Gabi78,Flopici,Anamana123,Elena.2006 de la Fogorash sau Amma23 din frantzuzia,Crina _mio cu rucareanca mica si Roxygeo care tin minte ca are o fata cu niste ochi senzationali,Oana.Stefana sau Dani7asi... sau ... unde sunteti??

Alina te rog sa strigi catalogul...si sa pui absentzele...cine chiulest ede trei ori primeste o pedeapsa....sa ne faca ceva dulce....ca beutura nu n eda voie Andra .....ia stai o jumatate de clipa....tu bei bericioaica si alaptezi...pai si de ce te miri soro ca-i place lu fitu tzatza ....la varsta lor in tzatza e baza...le trece un timp si-i apuca iar...si nu le mai trece


Bre io cred ca nu ai a buna cu rimembarurile astea....io peste 2 luni schimb prefixul ...o fi inceputul sfarsitului mai sti?

Va pupez si sara buna.

PS Duamna Andra imi dai voie sa beau 1/2 pahar de bere? Adica cca 100ml? Te roooooog .

Mergi la inceput