Bun venit Albinutze si bondari de martie-aprilie '

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Bina v-am gasit in casa noua!!!

La noi toate bune, Amalia la gradi, Andrei cu dorul ei pe acasa...Inca nu vorbeste, doar niste sunete/silabe...Asteptam, cand o incepe sa vorbeasca n-o sa-l mai pot opri

Saptamana trecuta am tras si noi cu Amalia vreo 3 zile de 38-40, si cand am dus-o la dr, avea amigdalele si gatul pline de puncte albe, a primit antibiotic, dar cum testul de streptococ a iesit negativ, am intrerupt a doua zi. In rest nimic nou, in august venim si noi in RO la Brasov.

Va pupam pe burtici si pe obraz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Citat:
citat din mesajul lui martutza
Apropo mai sti ceva de MIhaelaaa ? Parca si ea tot sibianca e la origini,nu?


Poate avem fro surpriza si intra Madmat sau Suzy78 sau Lauramar ...eee...mai sti?.....



da, Miha sibianca, trebuia sa il opereze pe cord pe Basti, acum in mai, nu mai tin minte ziua exac desi mi-a zis....are o malformatie care ii suprasolicita inima.....

Suzy a avut o interventie de de desfundare de canal lacrimar la Dominik si in acelasi timp luptau cu stafilococul auriu localizat la ochi....

cre'ca nu mai vreti stiri de astea


noi pe acasa, rares miorlaie ca nu putem sta in parc pt ca de cele mai multe ori ploua dupa ce il iau de la gradi

horic creste in felul lui.....



Mady, voi ce nume puneti la bebel?
dar voi Tzuna? cred ca mi-a scapat ori nu ai spus foarte hotarata numele ales.
F faina camera fetitelor, nici eu nu am avut curaj sa ii fac pat sus lui rares,dar am facut un compromis....acu sa vedem cand ajung sa ii culc pe amandoi in camera.

sanatate si vreme caldaaaaa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

ROXANICI- bebelina se va numi aproape sigur : Sara Elena.

Bebelina mica va dormi cateva luni cu mine in sufragerie in patut si apoi dc va dormi noaptea o mut cu tot cu patut in dormitorul amenajat pentru fete. Patul de sus nu e f sus, nu stiu exact cum se vede in poze dar Maria poate sta in picioare si mai are vreo 10-15 cm pana la tavan. iar pentru dormit nu-mi fac griji ca patul e prevazut cu o chestie roz mai inalta si acolo unde e putin decupata pentru design ii pun seara un atlas.

Am fost in seara asta afara. Cata veselie... Cum s epot juca copilasii astia si cum se pot bucura de orice chestie minora....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Buna seara stup drag si bine v-am gasit in noua casa !Sa fie o casuta numai cu vesti minunate !
Marta , tu ai un Fat Frumos iar eu o sa am o Zana Zorilor .Habar nu am cum ar trebui sa arate Zana Zorilor.
Am avut ieri sedinta cu parintii si bineinteles ca iar am cotizat...
Tzuna, trebuie sa-ti spun ca te-am visat azi noapte iar dimineata am sarit la telefon sa citesc mesajul de la tine ( eram ferm convinsa ca ai nascut )
Anaalina , sanatate multa Catalinei . Rein, la fel si tie !
Mai zicea cineva , si zic si eu : mi s-a luat de vremea asta ! vreau si eu fara ploaie, fara vant ..
seara buna sa aveti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

SIUTA- nu am nascut si nici nu vreau inca.
ZANA ZORILOR as vedea-o intr-o rochita f finuta cu voal pe deasupra... sa fie alba, galbui sau bleu. Mai degraba ultima varianta as spune eu. din pacate nu te putem ajuta ca nu avem asa ceva in colectia de rochii.
Cum te descurci cu serviciu si copiii? Cum se descurca bona cu cel mic? Esti multumita?

Si apropo de rochii -imprumutam o rochita galbena lunga cu cativa trandafiri rosii. E rochita Bellei. Si e cam pentru 5 ani deci vine fetelor mai inalte si mai grasute decat Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Citat:
citat din mesajul lui Siuta

Buna seara stup drag si bine v-am gasit in noua casa !Sa fie o casuta numai cu vesti minunate !
Marta , tu ai un Fat Frumos iar eu o sa am o Zana Zorilor .Habar nu am cum ar trebui sa arate Zana Zorilor.
Am avut ieri sedinta cu parintii si bineinteles ca iar am cotizat...
Tzuna, trebuie sa-ti spun ca te-am visat azi noapte iar dimineata am sarit la telefon sa citesc mesajul de la tine ( eram ferm convinsa ca ai nascut )
Anaalina , sanatate multa Catalinei . Rein, la fel si tie !
Mai zicea cineva , si zic si eu : mi s-a luat de vremea asta ! vreau si eu fara ploaie, fara vant ..
seara buna sa aveti


Andreea, mamica de albinuta Anastasia si ursulet Toma



Uite aici o www.hainutebotez.ro/rochi%C5%A3e-feti%C5%A3e/rochi%C5%A3e-serbare/zana-zorilor.html" target="_blank">Zana a Zorilor, daca te incanta modelul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Merci Ela, o ochisem si eu pe asta dar parca nu imi vine sa dau atatia banii pe ea... mai scotocesc poate imi vine vreo idee mai ieftina .
Tzuna, ce sa zic-ne descurcam ( vorba Martei, eu ma adaptez mai greu ).Toma se intelege f bine cu bona , papa bine si e cumintel de fel iar Anastasia merge de zor la gradinita.Sanatosi sa fim ca in rest le descurcam pe toate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Hai mah Marta ca uite mi-e mila de tine si-ti dau voie .

Pe Radu il inscriu din toamna la liceu caci el a facut profesionala doar, prin grija minunatilor lui parinti.
I-am dat minunata veste in seara asta si a fost incantat ,ceea ce nu stie el este ca nu ma voi multumi doar cu atat

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Buna dimineata si bine v-am gasit in casa noua!
Macar asa, din subforum in subforum, sa mai scriu doua vorbe...
La multi ani tuturor copilasilor, sa fie sanatosi si sa creasca mari si fericiti!
Noi suntem in limite normale, cu plusuri si minusuri, D. e maaaare (ce surpriza... si noi suntem peste medie!) are 113 cm si 21 kilograme. Merge la gradinita, uneori ii place, alteori (cand fac repetitie pentru serbare) nu... Invata multe lucruri bune si frumoase, si cateva lucruri oarecum idioate as zice (vezi "poezia" lui pentru serbarea de sfarsit de an: Eu sunt vanatorul iscusit / Fac pif-paf si-am nimerit / Dar in povestea ce-ati ascultat / Eu nu am impuscat ci am taiat" etc etc etc) Si in consecinta am dubii serioasa daca il las sa se produca in public. Cel putin din cauza maltratarii limbii romane daca nu din motive de violenta verbala.
Am trecut si noi prin tot felul de povesti urate, inca nu au un deznodamant, dar no... speram, ca altceva ce-om face.
Si in alta ordine de idei, ma uit la el si nu cred ca au trecut patru ani. Cand naiba s-au dus?! Mi-e dor de el de cand era bebelus mic, desi are categoric fiecare varsta farmecul ei.
Nu stiu cand oi mai scrie, poate totusi inainte de a ne muta la adolescenti; va salut pe toate si va urez tot ce e mai bun pentru piticii vostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

(157)

Marta pune si linkul asta la capitole, e ultimul captiol de la scutece si nu e trecut in lista de la inceput

Tzuna, sa ne anunti cand sa punem zapacitele la galerie

Ddana, sper ca sunteti bine....si mai treci pe la noi....chiar asa din an in paste....

Mergi la inceput