Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

nici eu nu am luat rochita de botez, si nici haine pt noi sau Cristi, maine mergem la shopping

Va pupic, mai mult ca sigur maine nu am timp sa intru, sa nu imin treceti absenta



Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


sa ne spui si noua ce si unde gasesti..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Buna seara mamicilor
noi suntem bine
nu prea am timp sa mai intru
dimineata cand fata doarme eu fac ordine,mancare, calcat si uite asa trece timpul
mai sunt nopti cand fata se trezeste sa manance si dupa aia sta treaza 2-3 ore si trebuie sa recuperez somnul dimineata
oricum este cuminte nu plange decat daca ii este foame
in fiecare zi iesim la plimbare dupa-amiaza vreo 2-3 ore
Ally poate ne auzim zilele asstea la tel




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Madutule multa sanatate lui Cristi
Simona cum faci cu trei puiuti sa mai ai timp si de forum- te apreciez ca reusesti
DEEA
Miki
Cami sanatate Antoniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Strumfule,offf ce rau imi pare ca piscotica ta plange si nu te lasa sa dormi
hai ca mai ai putin de indurat si trece


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Fetelor, eu desi alaptez am menstruatie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

noapte buna
multi mamicilor si puiutilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

madutza_bra bine ai venit in club:)

piticul meu a fost in vizita la un prieten si cand l-am sunat sa vina acasa ca ii facusem papa lui preferata..paste carbonara...m-a luat sora prietenului cu sensibilitati...sa il las sa doarma acolo..asa ca..n-am avut de ales...am chemat copilul, si-a luat pijamale...i-am dat un castron de paste pt care s-a bucurat maxim..si a plecat cu el la prieten sa il imparta...e prima data cand doarme la un prieten..sunt emotionata:)

Fetita mea cred ca se pregateste de alta noapte alba sau oi fi eu paranoica..am fost la farmacie si am luat infacol si bonisan...pt ca colief-ul nu ne-a ajutat cu nimic. i-am facut baita fara asistenta de la bbt pt prima data dupa aia i-am administrat siropurile si i-am dat sa pape..pana acum..de o ora si ceva m-a chemat de doua ori ca a pierdut suzeta...sper totusi sa nu ma mai cheme..ma duc sa bag vasele in masina si sa strang un pic in bucatarie..daca nu ma mai cheama pana atunci..o sa indraznesc si eu sa ma bag langa bbt la somn...dimineata la 8 am scoala..o sa fiu zombie!

va urez o noapte usoara si tineti-mi si mie pumnii va rog!!1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Neatza!!!

va serveste manechina ...ca azi face 2l...doamne ce a mai trecut timpul mai sunt cateva minute si se implinesc 2l de cand am vazut-o pe gogosica
am eram intrata in sala..o intrebam pe dr. cat dureaza operatiasi ma rugam sa nu lesin , caci am indurat cea mai crunta foame din viatza mea

Antguess imi pare rau ca botic mic al tau nu dorme...eu pe ea
incearca intaii cu bonnisanul ....ieri am vb cu contabila mea si oimi zicea sa nu ii dau sabsimplex sau infacol la fata da regurgiteaza des si branzit..si cand i-am dat sab simplex chiar asa era
acum din sabsimplexul ramas ii pun dor 1-2 picaturi in biberon cand il agit sa nu mai faca spuna
si ii dau bonisan cele 45 de picaturi recomandate pe zi. eu le impart la fiecare masa...cam 7 ii dau inainte de fiecare masa
incearca si tu asa
uite alataieri cand mi-a plans de colici toata ziua..cu o zi inainte vb la tel cu o tipas care a nascut in aceesi zi cu mine..ea tot pe bonisan dar imi zisese ca l-a mai rarit si bb e ok..ei, ce m-am gandit eu..i-a sa i l mai raresc si eu..si l-am dat o masa da una nu , iar a 2a zi a si plans de burtica...asa m-am invinovatit

Iony cat te inteleg cu timpul asta....si la mine e la fel.... sa vezi cum o sa stam noi la batranete si o sa ne faca treaba din casa fetele

eu acum beau dintr-o cafea aici la parter si aud pitica cum ma bombane..prevad ca nu apuc sa intru sa citesc din urma....
sper doar ca sunteti bine si probleme nu a avut decat Cristinel si Antonia..care azi sper sa se fi facut bine

Miki eu nu m-am gandit la rochita eleganta....vreau ceva care sa poatre si dupa...sa nu stau apoi in dulap cu 2 rochii dantelate
..... am fost zilele trecute in afi,dar nu am vazut nimic interesant

Ally ti-am vazut ursuletul..e dulce foc....mai ales in pozica aia cand e tati cu spatele

Simo si Yasmi bb ii vostri parca sunt frati
am vazut si fetite mumoase rau
si baietei dulci ....da nu-i mentionez ca stiti ca eu uit si iar ma trageti de maneca

cand intru la album ..zabovesc ceva pe acolo si mereu ma gandesc ca parca ne-am adunat la odiseea noastea mamicile care au luat rezonabil in greutate si bebeii cei mai frumosi

fetelor, v-ati gandit vre odata ca noi am fost cele mai norocoase si binecuvantate mamici?
am nascut toate la termen,copii frumosi si sanatosi... exceptie fiind doar Magnolia, cu bebitza prematura...(sper sa nu gresesc )care acum e o dulcica de fata...si baietelul lui Azaz cu piciorusele care sper ca s-au indreptat si nu mai are nevoie de op...

Fetele cu botezul azi...hai ca aveti o zi superba...am vazut la stiri
si la bucuresti e soare si la timisoara si la pitesti....asa ca va doresc petreceri frumoase cu toti invitatii si la bebeii sa le fie de bine crestinarea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

LA MULTI ANI PETRA !!!!....de Salo_Sama...nu mai intri sa ne zici ce mai faci

LA MULTI ANI,BENYAMIN!!!>...si tu esti tare ocupat cu surorile tale...si pe tine te jughinesc cum face sora mea cu mine...pe mine de dimineata m-a luat inprimire...vroia sa ma traga de nasuc..si a certat-o mami...

Mada sa ai spor la cumparaturi
Ally aseara m-am ciupit de burta..mana ce ma durea..am zis ca daca nu slabesc la cat ma doare sa vezi ce iti fac


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

deea, eco scurt sa vada ca uterul s-a retras ok, apoi control pe masa. La Cristi am ajuns la controlul de 6 sapt pe la 5 luni , si a fost ok

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


m-ai linistit ....
acum vad ca nu ma mai slabeste durerea de mijloc..asera abia am putut sa-i fac baita....
dar oare o fi ca trebuie sa-mi vina menstruatia????
vad ca voua v-a venit pe la 5-6s

Mergi la inceput