Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Madutza..nu fi suparata ...sunt convinsa ca va vorbi Cristi ,cand mai putin te astepti!!!Acum acumuleaza informatii...!!!!Mai mult ca sigur exceleaza in altele care compenseaza vorbitul!!!Nici Giulia nu vb cine stie ce...in schimb e o mare fotbalista!

bebe meu da semne de trezire..apoi adoarme la loc,nu i-o fi foame?

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009) si Sebastian-Andrei (14.03.2011)
Giulia si Sebastian!

Povestea nasterii Giuliei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Simo, da mi-ar placea si o intalnire in Buc . Pl nu tinea 1 luna? ..sau nu mai stiu eu?
Duphalac-ul teoretic nu ar fi tb sa afecteze fata, mi l-a dat special dr ca nu afecteaza alaptatul..dar uite ca a afectat-o . Ma bucur ca ai din nou mult laptic. nutritionista e de perere ca supa sau ciorba de seara fac laptic mult...iar in regim noi am gresit ca seara 100 gr era doar cant de carne, zeama si legume nelimitat.
Oricum la tine nici nu se vede ca ar fi nevoie de regim. Arati f bine, mami . Burtica o s ao dai tu jos cand vine caldura.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Simona ...asa e !E greu cu 2-3 copii,dar se merita,satisfactiile sunt multe.
Si de cand am 2 copii am ajuns la concluzia ca e asa usor cu unul!!!Presupun ca daca as avea 3...mi s-ar parea usor cu 2!!!!
Si un alt lucru frumos..e ca vrea.nu vrea...sotul se implica foarte mult,de la plimbat copilul,spalat,dat de mancare,culcat!!!

gata ...va pup!



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009) si Sebastian-Andrei (14.03.2011)
Giulia si Sebastian!

Povestea nasterii Giuliei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

mada, cu vorbitul...Matei al meu spre 3 ani si-a dat drumul la vocabular..desi a mers la cresa de la 1,6 ani...Si a avut si frate mai mare acasa...Nu tb sa te ingrijorezi deloc...DUpa 2,6 ani isi dau drumul...e inca devreme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

hellooo

si eu sunt pentru intalnire in bucuresti sa vina odata zilele cu soare ca asa nu se mai poate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Mada...chiar ma miram sa fie asa putin 100 gr..Pe mine ma omoara vremea asta, as manca intr-una...in loc sa fie frumos sa ies afara imi tot vine sa basculez...sac fara fund..Asa stiam si eu d e1 luna, acum vad 3 sapt pe cutie...O sa-l arunc..mai am mai mult de jumate
Scrish, facem cerc mare pt intalnire
Georgyiuly, cu unul e prea simplu ...asa zic si eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Buna ziua si de la noi!


Am stat sa citesc din urma....merg sa vad pozele...Simonelu sunt cu ”ochii” pe tine.

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

neata fetele

multi pupici de la mine si bbe Rebeca

am reusit sa va citesc, stau cu printesica in brate pentru ca nu vrea sa aoarma decat la mami in brate, ne-a durut burtica, dar acum vad ca s-a linistit

astept sa adoarma profund, sa o pun la ea in patut si sa ma apuc si eu de treburile casei

o zi frumoasa sa aveti!

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Vazut....DECI: Simonelu acum chiar m-am suparat! Cum poti sp ca vrei sa mai slabesti?Ca vrei sa tii dieta? ARATI MINUNAT....iar daca te supara atat de tare burtica, singurul remediu sunt abdomenele si masajul prin ”stoarcere”...ATAT. Incearca seara sa papi cat mai light...cat mai superficial. Stiu ca alaptezi dar, supele, ciorbitele, gratarele, salatele sunt ideale. NU fructe seara.

Andreea, Doamneeee ce mare si frumusel este...este minunat pruncusorul tau. Si tu arati foarte, foarte, foarte bine.

Deea, ai 2 printesici superbe. Sa va traiasca! Se vede ca este topita si Stef dupa Anna....


S-a trezittttttttttt!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur



Vazut....DECI: Simonelu acum chiar m-am suparat! Cum poti sp ca vrei sa mai slabesti?Ca vrei sa tii dieta? ARATI MINUNAT....iar daca te supara atat de tare burtica, singurul remediu sunt abdomenele si masajul prin ”stoarcere”...ATAT. Incearca seara sa papi cat mai light...cat mai superficial. Stiu ca alaptezi dar, supele, ciorbitele, gratarele, salatele sunt ideale. NU fructe seara.

Andreea, Doamneeee ce mare si frumusel este...este minunat pruncusorul tau. Si tu arati foarte, foarte, foarte bine.

Deea, ai 2 printesici superbe. Sa va traiasca! Se vede ca este topita si Stef dupa Anna....


S-a trezittttttttttt!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)


Ally, merci de sfaturi iubitatre sa le aplic neaparat, sa inving lenea si sa incep abdomene, masaj, dieta..dc as avea mai multi bani acum si mai mult timp, as merge la un salon, dar asa..tre sa fac ceva singura.

ce a pus si Deea poze? Merg sa vad.



Mergi la inceput