Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

inca una si ma duc..vorba madutzei
de vreo 2 zile simt niste intepaturi usoare/usor discomfort inautru unde a fost taietura. ati simtit asa ceva?? oare sa fi racit??

aaa si inca ceva: de lauriciu mai stie cineva ceva??


mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

aaa si stefy va saluta si va pupa!!! sunt bine amandoua, bb a luat 500 gr intr-o sapt

acum chiar am disparut!!!





mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

neata dragelor...
Mada, da-i siropel de tuse totusi...Si eu ii dau lui Mati ca tuseste...si ii fac si aerosoli Sanatate multa!E o vreme nasoala de tot...
Andreea, sper sa aveti vreme frumoasa in weekend..sa ploua acum ce e de plouat!noi de aceea am preferat in iunie pt ca facem la curte afara..si chiar avem nevoie de vreme buna..
Deea, Lavifetele. Aceea e bluza de gravi, face si ea burta...deci nu e asa mare burta mea, dar nici muuult mai mica...
Lavi, pai n-ai treaba mami cu 2 bunici acasa...super!Chiar sa profiti.
Alina, mi-era dor de voi. Sanatate lui Naty...ce-i dai de tuse?
Ama, ce fata cuminte ai! Al meu e mai cuminte cand suntem singuri decat cu musafiri..cred ca-mi va face un circ la botez...desi sper sa nu ca e mai maricel cu o luna..poate ne intelegem mai bine
Miki..ai dormit?

Puiul meu avea piciorusul putin rosu de dimineata, i-am pus compresa,sper sa se retraga rapid

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

aaa mada..si eu as vrea o intalnire mamici/tatici-bebelusi!poate intr-un weekend cald, cu soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

buna dimineata fetelor va sper sa avem o zi buna la noi pare sa fie o zi linistita

_
MAMI DE DARIA ANA-NARIA CARE ARE 1 LUNA 1 SAPTAMANA SI 2 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Buna dimineata fetele si bine v-am gasit in casuta noua!!!
Sa fie plina de bucurii,cu fluturasi sanatosi,mancaciosi si somnorosi,sa se mai odihneasca si mamicile!!!

Noi am dat mai rarut pe la odisee,nu prea reusesc sa ma mobilizez deloc sa scriu 2 randuri,desi dupa amiaza in general o am libera si ma delectez cu paginile forumului.

Momentan vad ca reusesc sa ma descurc cu amandoi,mai ales ca bebe e cuminte.Giulia e destul de intelegatoare ,pt un copil de 2 ani caruia i s-au schimbat toate.Asa ca incerc sa fiu si eu mai intelegatoare atunci cand o apuca crizutele.
Mai rau e ca nu prea reusesc sa ies(si vremea e mereu schimbatoare) cu amandoi si Giulia sufera ca sta in casa.

Cu bebe merg la control pe 19 si vad si eu cat a mai crescut,dar cata vreme mananca si e linistit ,presupun ca e bine si creste!!!

Apropo de nas...Si Sebastian fornaie,mai ales spre dimineata,pediatra mi-a spus ca e normal si sa-i pun ser fiziologic/apa de mare de cate ori este nevoie si mai ales inainte de masa.

Am admirat si eu toti fluturasii de pe picasa,frumosi foc si mamicile la fel!!!

ca s-a trezit bebe,Giulia mi-a dat desteptarea la 6.

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009) si Sebastian-Andrei (14.03.2011)
Giulia si Sebastian!

Povestea nasterii Giuliei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

va las, poate prind si eu cateva ore de somn..
acum am reusit sa-i adorm intr-un final..unul tinandu-ma de picior si altul la san ..
noapte buna

mami de 2 prichindei


da....cunoastem si noi metoda,eu o aplic la pranz,unul la san,altul cu capul pe mine!!!!Seara din fericire se ocupa sotul de Giulia.



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009) si Sebastian-Andrei (14.03.2011)
Giulia si Sebastian!

Povestea nasterii Giuliei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata fetele!

m-a pus nu stiu cine...sa iau ierei un Duphalac pt constipatie si am avut gaze la greu de la el..si nici nu am rezolvat problema. Daca am avut eu gaze a avut si bubulina Catalina si nu a mancat cum trebuie seara ca a plans si s-a trezit la 5:30 apoi la 8:30 sa manance. Dar de dormit doarme si acum , cred ca de la vreme..ce-as mai dormi si eu

Asa yasmi, profita de timpul cu ambele bunici, nu sti cand le mai prinzi in aceeasi formula

Fetele, Simo, mai tineti minte ca salo_sama zicea de no intalnire la Sibiu cu bebici, tatici si fratiori? Ce spuneti? Ati putea merge?
Eu parca numai la concedii ma gandesc cu toate ca nu prea avem banuti acum ..dar tb sa visez si eu, nu?

..si sunt din ce in ce mai suparata pe faptul ca Cristi nu vorbeste , nu vrea sa faca nici un efort in sensul asta...de 1 an nu a mai acumulat nici un cuvant . Pt logoped e prea devreme acum...abia astept gradinita sperand ca acolo va tb sa vorbeasca ca sa se faca inteles.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

inca una si ma duc..vorba madutzei
de vreo 2 zile simt niste intepaturi usoare/usor discomfort inautru unde a fost taietura. ati simtit asa ceva?? oare sa fi racit??

aaa si inca ceva: de lauriciu mai stie cineva ceva??


mamica implinita de fetita si baietel



Mie mi se mai intampla sa simt discomfort/durere usoara la taietura de la nasterea precedenta cand se schimba vremea!!!

Fericire mare cu 2 bunici!!!(sau nu?)



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009) si Sebastian-Andrei (14.03.2011)
Giulia si Sebastian!

Povestea nasterii Giuliei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Georgyiuli...ce greu va e si voua!si eu ma bucur cand vine al meu seara sa se mai ocupe de cei mari..asa tre sa scot tzitzi din gura lui Arsenie la orice miscare, sa le pun sa manince, sa le fac dus, sa il pun pe Mati pe WC sau sa le pun apa in pahar...Cand vine sotul...scap...dar parca nici nu mai sunt atatea solicitari..atunci se linistesc si ei
Lavi, intepaturi mai simt si eu uneori, mama imi spune ca de la vreme..oricum eu nu prea-s multumita de cusatura la aceasta nastere..
Mada,daa mi-ai amintit de intalnire, tare as vrea si eu, insa nu stiu dc acum imediat ne-am putea permite. Cel putin luna asta mai avem de cumparat o multime de lucruri pt dincolo - frigider, saltele de paturi, masa la bucatarie, 2 canapele in living, covoare in camere, obiectele ornamentale..APoi avem botezul...abia prin iulie cred ca ne mai linistim si noi un piculetz..desi sigur or sa ramana ..multe pe iulie de cumparat...Dar mi-ar placea sa ne vedem undeva in bucuresti deocamdata...daca vreti si voi..Duphalacul n-ar fi trebuit sa-i creeze probleme fetei..eu am folosit chiar dupa prima nastere si a fost ok..Dar poate e si aici in ft de organism..Si eu fac greu, la 2-3 zile...si uneori cu sangeMi-am luat niste patile Senalax parca..dar mi-e frica inca sa le folosesc..cica-s pe bza de plante si ar fi ok..

Fetele..dc nu am mai tinut regimul cum trebuie am obs cum am lapte mai mult. Arsenie nu a mai vrut biberon de cateva zile...Tre sa arunc si laptele ca face cutia 3 saptamani...voi o tineti mai mult de 3??

Mergi la inceput