Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Hello! Vaai, ce emotii... Anul trecut, pe vremea asta, inca nu o concepusem pe Miruna, fetita mea, acum are trei luni si e o minunatie (desi am ramas accidental insarcinata si nu m-a prea bucurat vestea ).
Asteptam si eu odiseea voastra, felicitari, sa aveti sarcini usoare, la termen, si la final sa va tineti in brate puii atat de asteptati. Pe noi, cele de ian-feb 2011 ne gasiti la "Primele 365 de zile din viata bebelusului", daca aveti intrebari, nelamuriri sau, pur si simplu, vreti sa ne povestiti din experientele voastre.
A! Si va doresc ca grupul vostru sa fie cel putin la fel de bestial ca al nostru Sa fiti prietene de nadejde una pentru cealalta!

Andutza- cu pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

OOOOAAAAUUU nu imi vine sa cred cat de repede a trecut timpul, desi eu pe vremea asta faceam tratament pentru a ramane insarcinata.

Am simtit un gol in stomac cand am citit "Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012", va doresc sarcini usoare, nasteri la fel de usoare si nu in ultimul rand bebei sanatosi, frumosi si necoliciosi. Sa fiti un grup unit si sa nu va suparati niciodata si asa cum au scris si "fetele mele" va asteptam cu drag la noi in casutza pentru orice .

VA pupacesc burticile........ooooff ce dor m-a luat.

Alina, de Maria Raysa (17.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Buna fetele!De ieri am si eu un test pozitiv la purtator,deci am prin si eu locul trei odiseea asta.Revin cu vesti.
PS:cine face o listuta?Poate asa ne inmultim mai repede

Mami Cornelia,Tati Daniel
Puiutz mic Cristian Ionut 14.03.08




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Citat:
citat din mesajul lui aly_k

buna,multumim pt urari si ca sunte-ti alaturi de noidin pacate eu doar saptamana asta mi-am gasit un ginecolog si ma poate vedea doar saptamna viitoare,cele 2 linite or venit ca o surpriza pt mine,in adancu sufletului imi doream un copil,dar imi era frica sa spun cu voce tare,pt ca inca nu sunt casatorita cu logondnicu meu,in agust ne-am programat nunta,iar bebele o vrut sa vina mai repede si inca sunt la facultate,deci nu lucrez.Dar sunt foarte bucuroasa pt ca deja imi iubesc puiutul din burtica si de abia astept sa trec cu bine de astea 9 luni de sarcina si sa il tin in brate.

Deci esti o viitoare mamica tinerica.Bravo.S-ar putea doar sa iti iei rochie de mireasa cu burtica,in rest n uschimba niika!!!Si eu am fost gravida cand am facut nunta doar ca eram in primul trimestruu si in plina vara,voma era la zi....
Casa de piatra

Mami Cornelia,Tati Daniel
Puiutz mic Cristian Ionut 14.03.08




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Ma alatur si eu colegelor mele care va spun Felicitari pentru cele doua liniutze, sarcini usoare, la termen, bebei sanatosi, frumosi si necolicosi!

Fetelor, va doresc o odisee minunata, sa va faceti prietene bune si sa savutari la maxim aceasta perioada. Sper ca sunteti pregatite (cele care sunteti la bebe 1) pentru ca urmeaza sa descoperiti noi dimensiuni ale cuvantului si sentimentului "dragoste", urmeaza sa vi se umple inimile de fericire, ce mai... incepe cea mai frumoasa perioada a vietilor voastre!!!

Sa auzim numai vesti bune!!!!!


Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

Citat:
citat din mesajul lui neliaCris

Citat:
citat din mesajul lui aly_k

buna,multumim pt urari si ca sunte-ti alaturi de noidin pacate eu doar saptamana asta mi-am gasit un ginecolog si ma poate vedea doar saptamna viitoare,cele 2 linite or venit ca o surpriza pt mine,in adancu sufletului imi doream un copil,dar imi era frica sa spun cu voce tare,pt ca inca nu sunt casatorita cu logondnicu meu,in agust ne-am programat nunta,iar bebele o vrut sa vina mai repede si inca sunt la facultate,deci nu lucrez.Dar sunt foarte bucuroasa pt ca deja imi iubesc puiutul din burtica si de abia astept sa trec cu bine de astea 9 luni de sarcina si sa il tin in brate.

Deci esti o viitoare mamica tinerica.Bravo.S-ar putea doar sa iti iei rochie de mireasa cu burtica,in rest n uschimba niika!!!Si eu am fost gravida cand am facut nunta doar ca eram in primul trimestruu si in plina vara,voma era la zi....
Casa de piatra

Mami Cornelia,Tati Daniel
Puiutz mic Cristian Ionut 14.03.08






am noroc ca inca nu mi-am luat rochia,am sa merg prin iunie sa imi iau,eu miercuri am programare la eco la ginecolog,de abia astept sa il vad pe puiut,ai avut ceva semne ca esti insarcinata?eu nu prea am semne,doar sani care ma dor si mai am ceva pofte,dar nu exagerate,am noroc ca nu imi este greata,doar din cand in cand,iar de vomitat nu am vomitat pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

Citat:
citat din mesajul lui neliaCris

Buna fetele!De ieri am si eu un test pozitiv la purtator,deci am prin si eu locul trei odiseea asta.Revin cu vesti.
PS:cine face o listuta?Poate asa ne inmultim mai repede

Mami Cornelia,Tati Daniel
Puiutz mic Cristian Ionut 14.03.08






eu nu stiu sa fac listuta,deci nu prea te pot ajuta,care ii dpn tau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

Citat:
citat din mesajul lui ram0nica

Wow, cate felicitari !!!
Tuturor va multumim din suflet pt incurajari si pt toate urarile frumoase !
Cand ne-mpotmolim, stim deci unde sa va gasim!

Bine-ai venit! ALY_K
N-am fost inca la eco pt ca de abia de 2 zile am 2 liniute pe test. Abia maine ma poate primi medicul. Desi la eco abdominala cred ca e un pic cam devreme sa se vada ceva. Poate mai degraba la cea transvag...
_
Mami de "Vadut-Gabiel -- cel mai mare iepuras" (13.12.2007)



cum o fosst la eco,l-ai vazut pe puiut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

UM:4 APRILIE
DPN:11 IANUARIE
Acum depinde ca lucrurile nu sunt batute in cui,sper sa nasc inainte de 40 de sapt oricum
Dar de ce mergeti la ginecolog asa repde...eu am 4 sapt.Nici gand sa merg saptamanile astea,iar greturi inca nu ,putina somnolenta

Mami Cornelia,Tati Daniel
Puiutz mic Cristian Ionut 14.03.08




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

Citat:
citat din mesajul lui neliaCris

UM:4 APRILIE
DPN:11 IANUARIE
Acum depinde ca lucrurile nu sunt batute in cui,sper sa nasc inainte de 40 de sapt oricum
Dar de ce mergeti la ginecolog asa repde...eu am 4 sapt.Nici gand sa merg saptamanile astea,iar greturi inca nu ,putina somnolenta

Mami Cornelia,Tati Daniel
Puiutz mic Cristian Ionut 14.03.08






nu chiar asa repede,ca saptamana viitoare marti fac 6 saptamani,UM 29 martie,mi-am facut testu in ziua 29 si mi-a iesit pozitiv,semne nu prea am avut,doar ca imi intarziase 2 zile si aveam acel sentiment ca sunt insarcinata.
Nu sunt chiar asa tinerica,am 23 de ani.

Mergi la inceput