Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Anduta deci...socrela ta e intr-o DUNGA!!!

Mai, cu sucurile si diverse alte lucruri..eu nu inteleg graba mamicilor, curiozitatea lor, eu stiu c anu e ok la 3 luni (de 2 luni REFUUUZ SA VORBESC); eu nu-s de acord nici cu 4 luni, care e graba??? Treb sa pape sarmale de Sf. Maria??? ca gratarul de 1 mai l-au ratat. Eu zic, la copii sanatosi, normali pe curbe, 5 luni pt LP si 6 luni pe LM. Parerea mea!
A, de la 4 luni sa pui niste cereale sa faci laptele mai gros si satios...asta are o logica...insa, sa incepi diversificarea cu tot tacamul?!?!? Eu ma uit la Ana, nu are nicio treaba, nu e pregatita sub nicio forma, trebuie sa stea cat d ecat in fund...eu nu inteleg si pace.

bebelusi superbe poze!!!

Mi-am amintit ca voiam sa-i raspuns Laurei Luiza deci..mami, fa ce poti sa scapi d emuls si pompa, pune copilul mai des o perioada, poate se regleaza si nu va mai vrea la 2 ore, poate trece la >3 ore. E ceva de groaza sa te mulgi...zau!!! Eu m-am mult saptamana trecuta ca s amerg la masaj...Doamneee..ce transpiratii pe mine!!! Deci sunteti mame eroine cele ce persistati in asta Mirela, cine mai era.... e fff greu. Deci, daca ai o sansa sa dai copilul propriu laptic si sa-l ia singur de la lacto-bar...fructific-o. Bafta!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

La multi aniiii! tutoror bebeilor care au mai bifat o lunitza dar mai ales lui bebe Darius (cra cra)

Noi suntem singuri acsa, tati e plecat in state cu munca si e asa greu

Darius se intoarce pe burtica toata ziua buna ziua..cum ies din camera cum il gasesc pe burta si nu mai poate sa se intoarca la loc si se enerveaza. Mi s-a intors si noapte in patut si sunt cam stresata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

tunde sa stii ca i-am transmis lui Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Deea;Eu am pus ochii pe www.invitatie-de-nunta.ro/invitatii-de-botez/invitatie-de-botez-argintie-tip-plic-cu-jucarii-290.html" target="_blank"> asta

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Citat:
citat din mesajul lui zumzu

tunde sa stii ca i-am transmis lui Darius



Mamica de Darius Alexandru 2.01.2011
http://photosbynicoleta.blogspot.com


Sa stii ca bb Darius e si febletea lui Mario..zice" -e cel mai frumos coplias de la fete"
LA ASA COPIL FRUMOS..SI MAMI TREBUIE SA FIE FF FRUMI..Eu inca nu te-am vazut...Esti pe fb?trimite un pm cu numele tau ..plizzzzz

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui florintunde

Citat:
citat din mesajul lui zumzu

tunde sa stii ca i-am transmis lui Darius



Mamica de Darius Alexandru 2.01.2011
http://photosbynicoleta.blogspot.com


Sa stii ca bb Darius e si febletea lui Mario..zice" -e cel mai frumos coplias de la fete"
LA ASA COPIL FRUMOS..SI MAMI TREBUIE SA FIE FF FRUMI..Eu inca nu te-am vazut...Esti pe fb?trimite un pm cu numele tau ..plizzzzz

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta



eu i-am vazut poza la "inceputurile" contului comun de poze...mi-a cazut falca...e frumoasa foc, foc, foc!!!!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

aa..da, si m-am blocat cu bebe ieri in lift. si am stat ceva, nu mult dar am stat. nu sunt eu f panicoasa de fel dar cam incepusem sa ma traca apele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata!
Multumim pt urari!
LA MULTE LUNITE pt bebe DARIUS, bebelina DIANA MARIA, bebe EDUARD, bebe FLORIN, bebelina ADRIANA!

CARMEN, tare fii-tu, ce sa mai!E un frumos, oricum!

ANDUTZA, soacra sa te mai lase! E o tampenie treaba asta cu sucurile de la 3 luni, nu mai zic de 2! Vorba lui LORI, ce atata graba cu diversificarea, o sa aiba o viata intreaga sa manance de toate si sa bea si sucuri!

TUNDE, e dulcica invitatia! Io zic sa te decizi si la text si sa comanzi, ca sa-ti vina in timp util - daca dai comanda pe ultima suta de metri o sa te umpli de nervi, poate mai si intarzie un pic, cine stie...Bafta la pregatiri!

Ma bag in bucatarie la tortul domnisoarei! Revin!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina
Botezul Catalinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Tunde

Fluturash..felicitari pentru printesa crestinata,ma bucur ca totul a fost ok.

Eu ii dau sucuri lui Edi de la 4 luni si o sapt.
ieri i-am dat si pulpa de para,azi fac piure de mar si para.
desi marul nu-l suporta..daca nu vrea renunt la el deocamdata.

Andutza..trimit bomba la soacra ? hai ca se termina totul si scapi,gandeste-te ca este un eveniment frumos si important pentru voi,nu lasa gura altora sa iti strice momentul,da-le ignore si gata.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

fetelor..rosesccc

Mergi la inceput