Cavaleri si zane de iulie - august 2005 * 6 *

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Laura, vazut scolareii la ei in banci. Foarte frumosi au fost. M-a dat pe spate cravata lui Rares. De ce nu vii si pe aici sa ne povestesti de ei?



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Andreea, vin, vin .. doar ca azi am cam taiat-o de la munca si trag tare sa recuperez, ca nu mi-am luat liber toata ziua. Intentionam sa vin cu povestea mai pe indelete . Aici am pus cateva poze : http://laurasn.shutterfly.com/2180
Ce sa zic? a fost aglomeratie mare, buluceala de parinti, bunici, copii. Noi derutati total ca nu stiam unde trebuie sa ne asezam, unde sa mergem. Pana la urma a fost bine, am depistat colegii de clasa cu care am fost colegi si la gradinita (6 din grupa lor, in afara de ei, sunt cu ei in clasa), pe doamna invatatoare. Dupa scurtele discursuri de deschidere (fara sobor de preoti, din fericire ), am intrat in clasa, a tinut doamna invatatoare un discurs scurt si frumos, apoi ne-a poftit pe parinti afara, sa ne vedem la 17 la sedinta cu parintii si au ramas doar copiii. am fost sa ii iau la 12, erau atat de entuziasmati si de incantati!! Asa m-am bucurat cand i-am vazut asa veseli si tot ziceau ca le-a placut. singura cearta mi=am luat-o eu, ca nu credeam ca ii tine pana la 12 si nu le-am dat gustare, asa ca m-au mustruluit ca ei au murit de foame si cum am putut eu sa uit gustarea



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Hai mai ca-s dulci.

Asa entuziasmat e si al meu. Zice ca isi doreste foarte tare sa invete sa scrie si sa citeasca.

Azi e prima zi de after-school.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Citat:
citat din mesajul lui brianamica

UAU ! Sa imi fie rusine ....nu am mai intrat pe forum de mai bine de 2 ani ! Sa imi fie rusine....... Nu am nici o scuza ....



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...



...nici eu, spre rusinea mea.

Salutare mamici de bobocei

Oana, pana mai ieri nici nu vroia sa auda de scoala, astazi insa de abia asteapta ziua de maine. Nu intru in detalii ca trebuie sa ajung la prima noastra sedinta dar promit sa revin curand.









Shiva

Before you judge me, try hard to love me. MJ


I miss u, sis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:

...
Mult succes boboceilor in primul an de scoala !!!

... la noi anul acesta a fost cu mai putine emotii.
S-au revazut cu doamna, s-au imbratisat, s-au sarutat; si-au povestit si au tropait juma' de ora cat a fost "deschiderea oficiala", apoi au intrat in noua clasa, increzatori ... pe noi parintii nici nu ne-au mai primit in clasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Laura.....incredibil ce au crescut copii !

Nu imi vine sa cred !!!!!! Sunt doi frumosi , ce sa zic....am ramas fara cuvinte....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui brianamica

Laura.....incredibil ce au crescut copii !

Nu imi vine sa cred !!!!!! Sunt doi frumosi , ce sa zic....am ramas fara cuvinte....



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”

SA LUPTAM IMPOTRIVA LOR

www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...


Multumesc mult!
Ei cresc, eu imbatranesc. Asta este

In continuare ne trezim si plecam /venim cu entuziasm la si de la scoala. Sper sa ii tina .
Ieri au fost putin in vizita la gradinita, sa o vada pe fosta lor d-na educatoare. S-au bucurat mult sa se revada. Apoi au stat cu cativa colegi de gradi in curtea gradintiei la joaca, mancat nuci si mere, ca in anii din urma .




Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gesi spune:

Buna tuturor!
Gasesc o clipa de repaos si ma grabesc sa scriu. Desi am fost in concediu toata saptamana sunt mult mai obosita decat daca as fi lucrat. In primul rand ca emotiile ma lasa sa dorm abia pe la 2 noaptea, iar oboseala acumulata incepe sa-si spuna cuvantul. In fiecare zi dupa am iesit de la scoala am avut diverse activitati: prima zi la pizza si sedinta foto in parc, a doua zi am fost sa cumparam ghiozdan, a treia zi la doctor sa luam adeverinta pt sport, iar astazi m-am gandit sa-i fac o surpriza Adei si am dus-o la fosta educatoare in vizita la grupa mica.
Recomand tuturor acest lucru. Ada s-a "simtit" mare, a daruit o jucarie copiilor- jucarie care a devenit mascota clasei- si a povestit experinta de scolarita doamnei.

Revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

gesi, mai scrii povesti asa frumoase ca pe vremuri?
Ne-o arati si noua pe Alexandra scolarita?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Laura....asta cu batranetea doare.....

Eu am fata de 14 ani , mai inalta ca mine.....

Si ca sa intelegi ce spun...vezi link-ul de mai jos


http://s1158.photobucket.com/albums/p616/alisa178/


Mergi la inceput