Cavaleri si zane de iulie - august 2005 * 6 *

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui marami

Step by step...
offf imi merge netu ca pixu pe sticla.






Shiva

Before you judge me, try hard to love me. MJ


I miss u, sis!


Tot nu vad legatura cu gradinita .

Oricum, cum ti se pare sistemul? Ma batea si pe mine gandul sa caut clasa step by step pentru Tudor inainte de a veni aici.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Hello,
ce fac scolarei vostri?
Andre-ea, cap am, minte ce-mi mai trebuie, nu mai stiu si acum nu mai stau sa caut, una din mamicile noastre ne recomanda sa facem o vizita si la fost gradinita.
A mea mandra ma tot intreaba cand intram pe la d-na Lili... fosta educatoare... dar programul nostru nu bate nici cum cum cel de gradinita si da, cred ca le prinde bine o vizita la locul in care si-au petrecut cea mai frumoasa perioada din copilarie.
Nu stiu alti cum or fi dar noi suntem multumiti, avand in vedere ca plec dimineata de acasa si ajung seara, ora la care nu cred ca se mai pot face lectii cu copilul fara sa il stresezi si sa il chinui. Invatatoarele sunt de nota 10, programul este lejer, copila odihnita si fericita sa mearga, iar si iar, la scoala. In prima parte a zilei au orele de curs, la pranz merg la masa iar cand se intorc isi fac lectiile. Orele de curs si le organizeaza pe centre de activitate, de exemplu daca au scriere, citire, matematica si educatie plastica, fiecare copil isi alege o activitate, daca vrea sa inceapa cu matematica se aseaza la centrul de matematica, daca are inclinatii artistice isi poate incepe ziua cu centrul de arta, bineteles, pana la sfarsitul orelor trebuie sa treaca prin toate centrele. Nu stiu daca am mai spus dar eu am fost de-a dreptul siderata sa vad portofoliulul Oanei si caietele pe care lucreaza, astea le primim la sfarsit de saptamana si le ducem inapoi luni dimineata. In rest, ghiozdanelul ei are un mic supliment, sticla de apa, fructul si penarul.


Shiva


Before you judge me, try hard to love me. MJ


I miss u, sis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Am intrat sa va spunem putin si de noi.

Ana a fost trecuta la " free readers" pentru ca a reusit sa citeasca o carte intreaga ( "Charlie and the Chocolate Factory) si am primit si o diploma acasa cu felicitari pentru ca este singurul copil din anul ei care citeste la nivelul asta si care nu mai are restrictii privind ce carti sa imprumute de la biblioteca scolii.

Aici copii citesc si invata de fapt la orice materie pe anumite nivele, adica in aceeasi clasa sunt pe nivele diferite si se fac exercitii diferite la toate materiile, ceea ce gasesc eu ca fiind extrem de util.

Intr-o umbra negativa, acum aproape 2 saptamani am aflat ca sotul meu are cancer la esofag (gastric). Sunt extrem de suparata si stau mai mult pe computer sa caut o speranta pentru noi !

EL este daramat psihic, a slabit mai bine de 10 Kg in ultimele 2 luni iar de cand a aflat ca are cancer nu mananca nimic ci doar bea anumite bauturi pe baza de proteine recomandate aici de doctori.

Si daca uneori ma simt la capatul puterilor emotional si fizic, trebuie sa ma ridic si sa incerc sa gasesc luminita sa merg mai departe zambind pentru el si copii desi nu imi vine decat sa urlu .
Am zile in care ma trezesc la 6 sa pot plange in liniste si nestiuta de nimeni asa incat cand cei din casa se trezesc sa pot zambi si sa nu imi arat durerea.

Nu este topicul subiectului,....dar simt nevoia sa STRIG ! Iertare daca cineva va gasi continutul mesajului deranjant.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

briana, sanatate si putere multa! sper din suflet sa gasiti leacul perfect si sa imbatraniti impreuna crescand nepoti si stranepoti. Te imbratisez strans si iti doresc putere multa! Felicitari pentru fetele minunate pe care le ai!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Briana, imi pare ingrozitor de rau sa citesc asta. Citisem subiectul de la femina despre reflux, dar nu mi-am imaginat ca e asa grav. Iti doresc multa putere si sa dea Dumnezeu sa se gaseasca o solutie la problema asta. Imbratisari multe!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Laura, Andre ea....multumesc frumos pentru gandurile voastre.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


Buna sa va fie ziua !

Ce planuri de sarbatori aveti, cum mai sunt scolarii ?

Va doresc multa sanatate, sper briana ca ai vesti mai bune ... Sa va aduca Mosul tot ce va doriti si ce-si doresc scolareii !

Va las tuturor un link al unei galerii speciale
poate gasiti ceva interesant pt cadouri sau poate pur si simplu vreti sa luati un bilet de 10 lei la tombola cu premii interesante (actiuni initiate tot in cadrul campaniei umanitare):

aici e galeria:
http://bazar.desprecopii.com/catalog.asp?catid=958&n=Spiritul-Craciunului

iar aici sunt detalii mai multe despre campanie, copii, scrisorile lor etc
http://www.desprecopii.com/info-id-10777.htm

Si vreau sa va invit vineri seara de la ora 17 la Opera pt Copii:

http://www.desprecopii.com/info-id-10782.htm
(aici este invitatia pt printat)


Va imbratisez cu drag pe toate!


Sa auzim de bine!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Dragi mamici,

Ma bucur sa intru aici si sa va "vad".
Noi am inceput scoala cu bine. Andrei scrie foarte frumos dar incet. Daca ramane in urma la dictare, doamna invatatoare ii spune sa treaca mai departe iar el ii raspunde:"mami m-a invatat ca atunci cand incep un lucru, sa il termin inainte sa incep altul" :)). Ieri a fost la primul lui concurs la limba romana si era tare emotionat, dar a trecut cu bine de el si crede ca pentru acest lucru si Mos Nicolae a fost darnic cu el.
Briana iti sunt alaturi. Nu trebuie sa iti pierzi speranta. Eu am o cunostinta care a tinut dieta lui Rudolf Breuss si s-au inchinat si medicii cand au vazut ce bine a evoluat, iar acum se simte minunat si au trecut mai mult de 5 ani de cand nu i se mai dadeau nici 3 luni de supravietuire.
Eu azi sunt trista pentru ca este primul an cand de Sf. Nicolae nu imi mai pot felicita bunicul de ziua onomastica. De Craciun, anul trecut, a plecat la ingeri.

Va imbratisez cu drag si multi pupici copiilor!

Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)

SA O AJUTAM PE LOREDANA http://www.e-abc.ro/loredana/


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Hello, am trecut sa va salut
Briana, ce faceti? Cum sunteti? Va doresc din suflet sa gasiti tratamentul care sa va aduca linistea si bucuria inapoi. Sunteti tineri, o sa reusiti, trebuie doar sa nu va dati batuti.
Scoala pentru noi e distractie, merge cu drag zi de zisingura ei frustrare..si nu doar a ei...este ca au un coleg bataus, fara cei 7 ani de acasa, care zilnic creeaza probleme.
In rest, eu astept vacanta de iarna mai ceva ca fie`mea, ma streseaza la culme trezitul pe ceas, uneori mi-e dor de gradinita
Va pup si va doresc sanatate

Sorry, duc lipsa exclamarilor, parantezelor si a altor semne de punctuatie...tastatura, bat-o vina...


Before you judge me, try hard to love me. MJ


I miss u, sis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Ce mai faceti mamici?
Si eu astept mai mult ca Andrei vacanta. Nu-mi place agitatia cu trezit, mancat, fuga la scoala . Vreau vacanta!!!

Va doresc o saptamana minunata!

Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)

SA O AJUTAM PE LOREDANA http://www.e-abc.ro/loredana/


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput