Cavaleri si zane de iulie - august 2005 * 6 *

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Buna.

Ce ma bucur ca se mai scrie si la subiectul asta.

Tudor merge si el cu drag la scoala desi s-a mai dus putin din entuziasmul de la inceput. Scrisul evolueaza frumos, se vede diferenta intre septembrie si acum.

Briana, ma gandesc mereu la tine. Sper ca acum in prag de sarbatori sunteti ceva mai bine si mai linistiti.

Pup pe toata lumea si va mai astept la discutii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Buna seara,
Nu am intrat de mult sa scriu, desi de citit am mai citit.

In primul rand vreau sa ii transmit Brianei toata sustinerea mea.
Imi pare tare rau si sper sa ai multa putere si sa poti trece cu bine peste aceasta perioada dificila.

Noi suntem bine....eu si copiii...dar am avut un an greu.
Sunt divorta de 2 luni, si acum pot sa spun ca am trecut cu bine peste divort, desi au fost cateva luni grele.

Faptul ca copiii sunt bine si isi pot vedea de viata lor imi da putere sa merg inainte.

Adi e in clasa a VI-a, pentru el a fost mai greu pentru a a priceput de mult timp ca nu mai merge casnicia noastra, dar incepe sa se linisteasca incet, incet.

Medeea e in clasa a II-a deja, am dat-o repede pentru ca efectiv se cerea la scoala, si nu imi pare rau.

Sper sa mai povestim, sa mai dam si de alte fete.

Va pup,
cu drag Delia Marcu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Delia, usor nu e, dar e mai bine sa fie liniste in singuratate decat durere in 2. Pentru copii niciodata nu o sa fie usor. Unchiul meu a divortat cand verisoara-mea avea 20 de ani si desi au trecut 11 ani ea sufera si acum ca nu ii gaseste pe mama si tata in aceeasi casa. Multa putere sa mergeti inainte!



Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)

SA O AJUTAM PE LOREDANA http://www.e-abc.ro/loredana/


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Cu ce daruri vine Mos Craciun pentru copiii vostrii? Andrei nu s-a decis inca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna tuturor,
La multi ani cu sanatate!!!
Si noi am inceput clasa I, cu emotii, cu intrebari, dar acum ne descurcam bine; Andrei scrie dupa dictare foarte bine, fara greseli deja; ne-am chinuit putin la scris "eu" si spus "ieu", dar acum se descurca extraordinar; la mate e ok, stie ca stapaneste matematica, deja face inmultiri si din graba si neatentie greseste la adunari cu unitati, cele cu sute le stapaneste fara probleme. Dar marea problema o avem cu cititul, nu vrea sa citeasca...si nu stiu ce sa fac cu el....acum a inceput sa citeasca din Abecedar si din caietul special de romana, dar daca vreau sa trec la o lectie urmatoare si apare o litera care inca nu a invatat-o se apuca de plans ca el nu stie sa citeasca....poate ma sfatuiesc fetele " mai mari" ati trecut prin asa ceva? cum ar trebui sa procedez? Invatatoarea e ok, a spus ca inca nu trebuie sa stie citi din carti, ca inca nu stiu toate literele, dar nepoata mea (e in clasa cu Andreiul meu) si citeste foarte bine...

In rest ne bucuram de vacanta cat mai avem..... si de zapada, ca a inceput sa ninga la Cluj.


Laura






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


La multi ani ! Sa aveti un an cu sanatate si cu bucurii ! :)

Laura draga, parerea mea este sa nu-ti mai faci griji in privinta cititului ! Ai un copil istet si trebuie sa ai incredere in el si sa-i transmiti asta ! Increderea !
... nu-l mai compara cu alti copii, nu fii necajita ca la un moment dat, dintr-un anumit punct de vedere, nu este la nivelul asteptarilor tale !

Din ce am constatat eu copiii au materii preferate, la unele evolueaza mai bine si mai rapid, la unele evolueaza mai bine si mai incet :) ... nu pune presiune pe el sa citeasca mai mult si lectiile din fata ... trebuie sa ajunga sa citeasca el de placere, din curiozitate ... oricum nici la sfarsitul clasei I nu este un capat de tara daca nu citeste cursiv ! Rabdare !

Va pup ! ... si vacanta placuta, profitati de ea cat mai este !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Din pacate sotul meu a pierdut batalia cu cancerul pe 21 decembrie 2012.

Nu am avut putere pana acum nici macar sa deschid forumul.

O sa ramana mereu in sufletele noastre ca un sot minunat si un tata perfect. Am avut o casnicie prea frumoasa sa fie adevarata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

brianamica, sincere condoleante! Nici nu imi pot imagina ce e in sufletul tau. Va imbratisez cu drag si va doresc putere multa, sa reusiti sa treceti peste durere si sa ramaneti in suflet numai cu amintirile frumoase!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Briana, condoleante si din partea mea. Sa te ajute Dumnezeu sa mergi mai departe; ai doua fete minunate care au nevoie de tine.

Sanatate multa tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:

()


"La multi ani!" mamicilor!
Sa aveti un 8 Martie plin de zambete, caldura, seninatate, multe impliniri si bucurii, liniste si multa sanatate !
O zi asa cum v-o doriti ! "La multi ani!"

Mergi la inceput