Fluturasi de Mar-Apr 2011 (209)Bravo nilufera!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

mie ginecoloaga mi-a recomandat sa-mi pun sterilet MIRENA... voi ce parere aveti? astept si pro si contra

mami de fete frumoase MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO -ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)




delia, si mie tot acelasi sterilet mi l-a recomandat dr ginecolog, sa ma duc la 2 luni sa vorbim si sa stabilim cand si cum. alta solutie nu stiu, desi am cosmaruri ca o sa raman si cu asta. chiar nu vreau sa mai raman, pentru ca ar insemna sa fac avort si nu vreau. dr a zis ca nu imi mai face a 4 cezariana, ca prezint riscuri destul de mari, u sunt tocmai aia sanatoasa...cu prezervativul l-am avut pe Radu ca rezultat si restul metodelor nu mi se par sigure. pastile nu e indicat sa iau, tot din cauza problemelor de sanatate. chiar, o fi dureros implantul steriletului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Buna fetele...

Sunt asa suparata..mi-a canatrit bebicul azi si are aceeasi greutate de miercuri..dar nu prea ii mergea asa bine cantarul pediatrei..
Arata 3500 cu body si pampers

Am facut rost de altul ,tot electronic si arata 3600 cu body si pampers..Nu stiu ce sa fac.Ea mi-a recomandat sa-i dau un bibe pe zi cu 90 mlde lapte muls..dar daca il invat la bibe???Am atata lapte de dau pe afara,mulg zilnic lapte 200 ml cu care nu am ce face si bebe al meu nu ia in greutate...O sa incerc proba suptului cu cantarirea inainte de supt si dupa...

Va rog ajutati-ma voi cu ceva sfaturi ca eu nu stiu cum sa procedez plus ca as astepta sa il cantaresc maine pe cantarul de care am facut rost si abia apoi sa-i bag bibe..Voi ce ziceti???

Sunt asa de amarata...

Mami de David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!



eu te sfatuiesc sa-l cantaresti cu cantarul tau acum si sa-i mai dai san inca o sapt si sa-l cantaresti din nou cu acelasi cantar.
Daca bebe doarme linistit, inseamna ca e satul, daca nu doarme pune-l mai des la san, dar nu baga bibe acum pt ca e mic si o sa refuze sanul.
daca lapte ai destul, inseamna ca tb schimbat modul cum alaptezi, sau poate nu tb schimbat nimic, si cantarirea nu a fost facuta corect

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Madutza cd ai timp sa-mi spui si mie pe privat cum a decurs intalnirea de la fire,daca ai mai platit ceva..ce ti-a facut,ce ati mai vb please...Eu nu mai am timp de nimic..nici nu mai apuc sa te contactez pe mess..

Mami de David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Buna fetele...

Sunt asa suparata..mi-a canatrit bebicul azi si are aceeasi greutate de miercuri..dar nu prea ii mergea asa bine cantarul pediatrei..
Arata 3500 cu body si pampers

Am facut rost de altul ,tot electronic si arata 3600 cu body si pampers..Nu stiu ce sa fac.Ea mi-a recomandat sa-i dau un bibe pe zi cu 90 mlde lapte muls..dar daca il invat la bibe???Am atata lapte de dau pe afara,mulg zilnic lapte 200 ml cu care nu am ce face si bebe al meu nu ia in greutate...O sa incerc proba suptului cu cantarirea inainte de supt si dupa...

Va rog ajutati-ma voi cu ceva sfaturi ca eu nu stiu cum sa procedez plus ca as astepta sa il cantaresc maine pe cantarul de care am facut rost si abia apoi sa-i bag bibe..Voi ce ziceti???

Sunt asa de amarata...

Mami de David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!



eu te sfatuiesc sa-l cantaresti cu cantarul tau acum si sa-i mai dai san inca o sapt si sa-l cantaresti din nou cu acelasi cantar.
Daca bebe doarme linistit, inseamna ca e satul, daca nu doarme pune-l mai des la san, dar nu baga bibe acum pt ca e mic si o sa refuze sanul.
daca lapte ai destul, inseamna ca tb schimbat modul cum alaptezi, sau poate nu tb schimbat nimic, si cantarirea nu a fost facuta corect

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Mada doarme asta mic..Ziua doarme si cate o juma de ora si cate 2 ore iar seara dupa baie doarme 4 ore apoi se trezeste din 2 in 2 ore..Nu plange..si de cate ori cere san ii dau..Nu stiu cum sa alaptez..El suge putin 5 minute cateodata,10 minute alta data..rar suge 20-30 minute si eu il pun la un san si cd vrea data viitoare il pun la celalalt..Oare cum trebuie sa fac???Sa continui tot cu sanul din care a tras putin???

Poate eu mulg laptele mai bun..
Nu stiu cum naiba sa mai fac..eu arunc lapte la chiuveta si bebe nu ia in greutate...auzi!!!

Va rog ajutati-ma!!

Mami de David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

mie ginecoloaga mi-a recomandat sa-mi pun sterilet MIRENA... voi ce parere aveti? astept si pro si contra

mami de fete frumoase MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO -ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)




delia, si mie tot acelasi sterilet mi l-a recomandat dr ginecolog, sa ma duc la 2 luni sa vorbim si sa stabilim cand si cum. alta solutie nu stiu, desi am cosmaruri ca o sa raman si cu asta. chiar nu vreau sa mai raman, pentru ca ar insemna sa fac avort si nu vreau. dr a zis ca nu imi mai face a 4 cezariana, ca prezint riscuri destul de mari, u sunt tocmai aia sanatoasa...cu prezervativul l-am avut pe Radu ca rezultat si restul metodelor nu mi se par sigure. pastile nu e indicat sa iau, tot din cauza problemelor de sanatate. chiar, o fi dureros implantul steriletului?

SMS 858 - Doneaza 2 EURO pentru inima copiilor
Madutza 3x:Mariuca(17 Mai 2004), Andreea (21.11.2008) si Radu(31.03.2011)

http://community.webshots.com/user/padme_ami2003?vhost=community



si mie mi-a recomandat dr sterilet dar nu mi-a spus de care..
Am aceleasi temeri ca si Madutza: frica de durere la montare si teama sa nu raman cu tot cu el... copii e ferfect pt noi, iar varianta sa raman si sa nu-l pot pastra ma ingrozeste. Anticonceptionale nu mai vreau sa iau..

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Eu fetelor as mai vrea un bebe..cand este posibil din punct de vedere fizic..dar nu stiu daca mai raman..Asa ca voi vreti sa va apriti si eu sa ma apuc...

Mami de David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Lalely, cred ca faci f bine ca alternezi sanii pt ca asa se regleaza productia de lapte. Daca bebe e multumit dupa ce mananca, mi-e greu sa cred ca nu ia in greutate, Chiar tu ai spus ca la dr cantarul nu era tocmai bun. E posibil sa nu fie cantarirea buna si bebe sa fi luat corespunzator. Te sfatuiesc sa continui cu ce faci acum, sa ai incredere in instinctele tale, sa fi calma ca si pana acum si sa-l mai cantaresti si peste 3-4 zile si peste 1 sapt, si daca vezi ca in cateva zile nu urca deloc acul cantarului atunci sa bagi lapte praf.


Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Eu fetelor as mai vrea un bebe..cand este posibil din punct de vedere fizic..dar nu stiu daca mai raman..Asa ca voi vreti sa va apriti si eu sa ma apuc...

Mami de David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!



de ce crezi ca nu mai ramai? Noi pe Cristi l-am avut dupa aproape 3 ani de incercari, iar pe fata din prima luna

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

ailed- eu cu steriletul...nu stiu ce sa zic...am oroare de asa ceva
dupa nasterea ;lui dani mi-am pus si eu sterilet....si l-am tinut 4 ani

hai sa iti spun de ce mi s-a parut oribil

- ciclul dura 6-7 foarte abundent, cu dureri....
- faceam infectii periodic...candidoze....vaginite si alte porcari...uitasem cum eram inainte de sarcina si am tras eu concluzia ca sunt cam sensibila dar...cand am scos steriletul...a disparut si problemaa....
eu nu mi-as mai pune niciodata sterilet....dar poate doar eu am patit asa ceva....poate primesti si alte pareri de la fete care nu au avut probleme

ahhh..inca o problema...dupa ce l-am scos...nu am ramas 4 ani gravida desi..nu m-am protejat intotdeauna...
si mai stiu ca de la sterilet nu exista sanse sa ramai gravida , o sarcina normala dar exista intotdeauna risc de sarcina extrauterina...am auzit cazuri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Eu fetelor as mai vrea un bebe..cand este posibil din punct de vedere fizic..dar nu stiu daca mai raman..Asa ca voi vreti sa va apriti si eu sa ma apuc...

Mami de David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!



de ce crezi ca nu mai ramai? Noi pe Cristi l-am avut dupa aproape 3 ani de incercari, iar pe fata din prima luna

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Pt ca am endometrioza si se reface foarte repede...Deci pana pot incerca eu sa fac un bebe este posibil sa se refaca iarasi si sa nu pot ramane!!!

Mami de David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput