Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Va rog eu, nu faceti pofta de primavara si napastuitilor astora de la Polul Nord. La noi e ploaie cu gheata, 2 gradulete mici.

ZIKI - simpatica foc Flaviuta!
Si daca tot suntem la ora de perle, al meu ieri :

Mami : uite Patrick, Fat Frumos s-a casatorit cu fata imparatului. Si tu cand ai sa fii mare, ai sa gasesti o fata si-o sa te casatoresti.
Patrick : pe cine?
Mami- Nu stiu, pe cine o sa indragesti tu mai tare, pe cine ai sa iubesti.
Patrick : Stiu pe cine!
Mami - pe cine? (Mami se gandea la ea, ca tot citea despre complexul lui Oedip lately asa ca avea o intreaga tirada pregatita cum sa contracareze un eventual raspuns Mama)
Patrick : Pe Kevin!
Mami - ramane interzisa. Complexul lui Oedip oare se poate extrapola si la frati / surori?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:


cred ca da, Doloress!
avem Mario + Sonia, daca nu ma insel,
si ai mei, Flavia l-a petit pe Felix.

dar super tare raspunsul cu printesicul Kevin!

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

hihi, de-abia astept sa creasca Darius sa-mi notez si eu "perlele". Foarte amuzanti copilasii vostrii, deliciosi


Noi ne-am intors de la dermatalog, dermatita atopica cica. Ne-a dat niste produse de ingirjire pe care sa le folosim (gel,ulei, crema de corp etc).Din gama URiage. Sa vedem, sper sa se amelioreze ca pe gat sarcutzul e rau de tot si cred ca si il mananca rau.

Am fost si noi in parc, cam batea vantul intr-adevar.Eu, singura mama denaturata care nu a pus caciula la copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

A mai folosit cineva produsele uriage la copii? credeam ca e vreo gama speciala pt bebelusi dar nu e asa din cate am cautat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Ziki..e geniala Flavia,are cu cine semana

Zumzu..eu il scot afara fara caciula de vreo luna.
am bluze de trening cu gluga..si ii mai pun in cap cand bate vantul.
cand edi era cu capul gol..altii aveau caciula de lana cu urechi pe aici pe langa bloc deci se poate si mai denaturata



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

doloress haios tare si Patrick al tau
zumzu sunt foarte bune produsele de la Uriage, sper sa rezolvati problema. baiatul da treaca repede
Al meu e tare marait si isi roade intr-una pumnii...zici ca e nemancat.l-am cantarit azi, are 6 kg, luna trecuta a luat 900g...iar in ultima saptamana 250...deci nu e nemancat. ca isi roade pumnii nu am nimic impotriva, dar e si marait. bine ca nu plange, il las asa marait in patut,mai vorbeste cu prietenii lui, mai cu becul, mai maraie, mai adoarme cate 30 de min. nasol ca e vant rau afara ca as sta toata ziua in plimbari.
Ma duc ca mai am o lenjerie de calcat si gata maldarul !

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Shines

Ziki..e geniala Flavia,are cu cine semana

Zumzu..eu il scot afara fara caciula de vreo luna.
am bluze de trening cu gluga..si ii mai pun in cap cand bate vantul.
cand edi era cu capul gol..altii aveau caciula de lana cu urechi pe aici pe langa bloc deci se poate si mai denaturata



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


ma bucur sa aud asta
nici la noi nu e prima oara, tot de vreo luna cred ca il scot fara caciula (cand m-a oprit o tanti pe strada sa-mi faca teorie)
si intr-adevar pana si azi erau cu caciuli groase+gluga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Seara buna si de la Noi!!!!
La Multi Ani daca sunt sarbatoriti azi!!!!!!!!!!
Ziki , mortale fazele
Azi am fot toata ziua super ocupata cu cautari de gradi in Lb Germana pt asta micu ak meu , de fapt asta mare, am gasit si de la toamna intra in program intensiv de invatare a limbii germane , pemtru ca vreau sa-l dau la Liceu in Austria sau Germania sie musai sa stie perfect asta plus engleza.face de la 2 ani engleza la gradi, stie f. multe cuvinte.
Am calcat si eu azi cate ceva ,mai amputine de calcat , maine dim plec la cumparaturi caci Pastele il; facem la Gruiu cu prieteni si ,multe mese intinse, de fapt asta este primul )Paste fara soacra mea care pleaca in Israel, asa ca am notat toate retetele si daca reusesc sa fac de acolo tot ma declar "Chef de la couisine".Bineainteles ca voi avea ajutor, un sot f. priceput la bucxatarie si pe Doamna Ileana , cea care are grija de casuta de vacanta de la Gruiu asa ca m-am scos!!!
Tunde cuim mai e cea mica.
Ziki ce frumos ca strangeti lucruri si jucarii pt copii amarati, si noi facem la fel la Gruiu pt copii saraci!!!
va pup ma duc la treburi!!!!!!!!!!!!

Mami de Bogdanici Pogonici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Mirela , am uitat ai m-ai inclus si pe mine in comanda?
Pupici.Sa-mi zici cum facem cu pachetul sa-ti dau adresa?

Mami de Bogdanici Pogonici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

Citat:
citat din mesajul lui zumzu

A mai folosit cineva produsele uriage la copii? credeam ca e vreo gama speciala pt bebelusi dar nu e asa din cate am cautat

Mamica de Darius Alexandru 2.01.2011
http://photosbynicoleta.blogspot.com



zumzu, cei de la uriage au o gama nourissons-bébé uite www.beaute-test.com/1ere_creme_-_nourrissons_bebes_uriage.php" target="_blank">aici

sunt produse pe baza de apa termala; noi avem crema de fundulet de la ei si sunt f multumita de ea.

Mergi la inceput