Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

ziki - ce simpatica e flavia; chiar ca are cu cine semana;

si ce e cu fratiorii si surioarele de buburuze? inauguram un nou complex? brother/sister complex?

la noi curatenia de paste e in toi... pe fuga va scriu ca ma cheama sophicul la datorie

seara buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

ZIKI, risei, maica, risei!
In alta (sau aceeasi) ordine de idei, tu cum lasi copil de 5 ani cu altul de 2 luni? Eu am lasat-o pe Ioana s-o pazeasca pe Ilincutza ce dormea in carut... 2 minute... noroc ca din instinct m-am intors dupa 1 minut: Ioana s-a gindit sa-si propteasca subbratele de minerul carutului si sa de dea utza ... evident ca s-au basculat si Ilinca era sa zboare, noroc cu mine c-am prins-o la timp...
Bine, Stiu, dar fac pe mirata: de fapt, Flavia e mai inteleapta... si tu cu muult mai tinara decit mine... si Felix mai somnoros decit Ilinca... hm! Ma faci!

G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Ziki, tu si fii-ta sunteti 2 super haioase. Ce ne-Am face fara voi? Ai putea face un serial din pataniile voastre. Un serial despre ... Nimic asa cum e Seinfeld.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

multumim pentru urari dragi mamici
am sa urez si eu La multe lunite RAZVAN si MAIA..SA FITI SANATOSI !!!!!!!!!!noi am avut musafiri,am facut tortulet pt bebe..ne-am razgaiat si acum am adormit frumos pt prima oara s-a facut mare bebele meu>?

cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Hello!
Nu am apucat sa mai citesc ca azi am fost la tara. Eu am impresia ca nu ne prea place afara ca Florin cam plinge. Sper sa ne invatam.
Daaar, am facut conjunctivita la un ochisor si ne curge si se lipeste . Dr meu de familie ne-a prescris kanamicina unguent cu cortizon si ceva picaturi cu cloramfenicol. Stiu ca s-a mai vb aici de asa ceva dar nu mai stiu unde sa caut acuma. Cu ce sa il dau la ochisor?
Simo stiu ca se dau jos pozele ori cu card reader ori cu cablu da nu am de nici unu de aia am zis. O sa imi iau eu si din ala cand ma fac mare...
Pusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

acusi m-am asezat si eu jos.
sunt franta,ma dor oasele..sunt chioara si drogata la cate solutii am tras pe nas in timp ce frecam de zor pe aici..e gata mare parte din curatenie (stiu ca ziceam ca nu fac..dar na)..

acu problema..am frecat rosturile de la gresie si faianta cu periuta de dinti si cu cilit din ala duo(baie si hol,maine am bucataria care e cat sufrageria..mama masii)..sunt suuuuper incantata de cum au iesit,insa imi ramane alb acu..ca si cum as fi dat cu var..am clatit de mi-a venit rau,am dat pe urma cu solutii de gresie..nimica in baie am rosturile bleu si pe hol sunt crem..si se vede aiurea rau.
stiti cu ce sa dau sa nu se mai usuce asa alb ? e ca pe timpuri cand zugraveam cu var si oricat clateam tot se albea. atunci stiu ca M. dadea cu o carpa cu petrol parca..si se lua. dar nu pot da cu petrol.
idei..plizzzzz



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Citat:
citat din mesajul lui fragrant8

Citat:
citat din mesajul lui zumzu

A mai folosit cineva produsele uriage la copii? credeam ca e vreo gama speciala pt bebelusi dar nu e asa din cate am cautat



zumzu, cei de la uriage au o gama nourissons-bébé uite www.beaute-test.com/1ere_creme_-_nourrissons_bebes_uriage.php" target="_blank">aici

sunt produse pe baza de apa termala; noi avem crema de fundulet de la ei si sunt f multumita de ea.

=============
Mami de Sophic mic (16-01-2011)

“In the depths of winter I finally learned there was in me an invincible summer” (A.Camus)



da, asa e. doar ca produsele care mi le daduse pe reteta nu sunt din gama de bebe. anyway am mai citit si am luat din gama avene pana la urma, sa vedem ce efecte are ca am dat cateva milioane bune
(le-am luat din helpnet cu card de reducere si am descoperit ca pe net sunt mai ieftine cu cel putin 10 ron fiecare produs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Citat:




da, asa e. doar ca produsele care mi le daduse pe reteta nu sunt din gama de bebe. anyway am mai citit si am luat din gama avene pana la urma, sa vedem ce efecte are ca am dat cateva milioane bune
(le-am luat din helpnet cu card de reducere si am descoperit ca pe net sunt mai ieftine cu cel putin 10 ron fiecare produs)

Mamica de Darius Alexandru 2.01.2011
http://photosbynicoleta.blogspot.com


Helpnetul e super scump... e cea mai apropiata farmacie de casa si de fiecare data cand am o urgenta, acolo ajung si pe urma imi bag unghia in gat.

Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Lori gata, am vazut si eu pozele. Anuta e dragalasa tare dar mamica ei e frumoasa rau!!! Nu mai tineam bine minte cum arati, am vazut cateva poze cu tine pe Picassa cand eram gravide, dar acum mi-am amintit. Super mami!

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Citat:
citat din mesajul lui simis

Hello!
Nu am apucat sa mai citesc ca azi am fost la tara. Eu am impresia ca nu ne prea place afara ca Florin cam plinge. Sper sa ne invatam.
Daaar, am facut conjunctivita la un ochisor si ne curge si se lipeste . Dr meu de familie ne-a prescris kanamicina unguent cu cortizon si ceva picaturi cu cloramfenicol. Stiu ca s-a mai vb aici de asa ceva dar nu mai stiu unde sa caut acuma. Cu ce sa il dau la ochisor?
Simo stiu ca se dau jos pozele ori cu card reader ori cu cablu da nu am de nici unu de aia am zis. O sa imi iau eu si din ala cand ma fac mare...
Pusi

Mami fericita de esenta tare Florin Petru (02.02.2011)


Simis, noi cand am avut conjuctivita (cand aveam vreo doua saptamani) dupa ce am incercat picaturile Tobrex care nu au avut efect, i-am dat cu unguent cu kanamicina. Efectul s-a vazut dupa prima utilizare, nici nu i-am facut tratament complet, i-am dat doar vreo doua, trei zile, dimineata si seara.

sa va faceti bine

Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)

Mergi la inceput