Pufii isi iubesc mamicile! (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza fetili..sarumana de cofe, sorina, ca de obicei buna si...azi cam vorbita

alicredo..dar ne-a fost ceva dor de tine...disparusi, maica , precum magarul in ceatza....mi-a placut povestea ta.....viatza la tzara...in camasa sotzului zici, ai?...crezi ca n-ar sa va mai ramana bani de haine si pt tine? ....:)))))))))....glumesc..parca era o scena dintr-un film
LML pt tati de david..sa fiti fericiti si sa reusitit tot ce v-ati prropus...

loredana....acu ceva ani am fost intr-o vizita in nordul frantei...cam pe vremea asta...cand ai povestit de parrcuri...exact de aia mi-am adus aminte....era atat de frumos....iara tunsa multe flori ..fff curat....si cand m-am intors in romanaik...of, of, mai mai....

alexa sa-ti fie de bine baia...

sorina wow...mi tre imaginam) mai stim noi pe cineva cam tot la fel ....neatza mire)...nu pune manaaaaaaa....stai sa dezinfecteze mama, bine ca ai rabdare , mami...
a...ce-ai sa faci mami cand ajungi in parc, la nisip??? cand vrea sa bage totul in gura?
de care trici ai luat?


io nu dezinfectez nik.....poate trebuie ddar n-am rabdare...n-am prea avut niciodata...ma gandesc ca tre sa se caleasca jiji

ieri am fost harnicutza....am mai fc ordine si in alte dulapuri...poate reusesc si io pana la pasti sa fac macar asa, cat de cat....incat sa miroase putin a curatenie...

azi zi de munca...dar..trece si bine weeeeeeeee


fetili sa aveti o zi superba

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

neatza fetili..sarumana de cofe, sorina, ca de obicei buna si...azi cam vorbita



sorina wow...mi tre imaginam) mai stim noi pe cineva cam tot la fel ....neatza mire)...nu pune manaaaaaaa....stai sa dezinfecteze mama, bine ca ai rabdare , mami...
a...ce-ai sa faci mami cand ajungi in parc, la nisip??? cand vrea sa bage totul in gura?
de care trici ai luat?


io nu dezinfectez nik.....poate trebuie ddar n-am rabdare...n-am prea avut niciodata...ma gandesc ca tre sa se caleasca jiji

ieri am fost harnicutza....am mai fc ordine si in alte dulapuri...poate reusesc si io pana la pasti sa fac macar asa, cat de cat....incat sa miroase putin a curatenie...

azi zi de munca...dar..trece si bine weeeeeeeee



Dece....sa-ti fie de bine cafeaua.. zici ca mai stii pe cineva, cu dezinfectatul....ce bine!
Cand va merge la nisip......nush, cred ca o sa fiu cam crizata...vedem...
Trici...www.amazon.com/Alex-Ready-Set-Pink-Trike/dp/B003B7D7CC" target="_blank">de asta am luat. Pare solida, vedem afara ce si cum...
Dulapuri zici...of-of, mai-mai, cred ca ma apuc sapt viitoare si eu de ele, ca nu prea mai e loc de intors.
Spor la munca, sa ai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Neata!


Multumesc de cafea, Sorina! Sa stapaniti cu placere tricicleta! E tare frumoasa si pitica pare fericita in ea, asa ca va tin si eu pumnii sa reusiti sa o convingeti sa stea si afara in ea.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Neatza!

Ne-a dat alicredo material de visat si dezbatut! Casa de piatra sau de lemn? ca la lemn avem idei...si sera si gradina de flori, am zis ca vreau si eu, numai pentru atata lucru (dar pana la urma ne-am razgandit, am ales o varianta provizorie un apart aproape de liceul Elei sa nu chinuim copilul pe drum... dupa aia poate ne mutam si la casa).

Ref la sterilizat... mai sterilizez din cand in cand sticlutele, se pune? adica nu dupa fiecare utilizare ci cam o data e saptamana, stiu ca se formeaza niste depuneri, se inmultesc niste bacterii, dar am zis ca nu chiar dupa fiecare folosire... si in rest, jucariile i le spal din cand in cand... manutele i le spal foarte des, in rest cand si cand... nu sunt o maniaca a curateniei...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Buna dimi...

Sorina sarumana pt cafea. Ce bine mergeeee...

Ah ce noapte buna am avut. O singura trezire pe la 4.30 pt lapte. El a adormit imediat, eu ma simteam odihnita, abia m-a luat somnul. Spre dimineata am visat ca il alaptam pe David. Ce mi-e dor.... Cred ca asta a fost unul din motivele pentru care nu am vrut sa-mi leg trompele. Stiu ca e foarte greu acum si dpv fizic si financiar... si ar mai fi motiv legat de spatiu... dar macar exista o portita acolo. Cine stie... peste cativa ani cum se vor aranja lucrurile? La un moment dat al meu mi-a promis ca daca reusim sa ne roim din tara asta, mai facem un copil. Visez si eu...

BF ce faceti? Cum e Dani?
Micki
Alicredo deci m-am amuzat foarte tare de dimineatza cu visele sotului tau 1,2,3 pac pac.. si cu accidentele voatre...
Frumoase planuri de viitor aveti. Sa va ajute Dumnezeu sa le realizati pe toate.

Despre sterilizare... pana la un an aproape dupa fiecare folosire, iar acum cred ca o data pe luna.


Povestea lui David

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza
ne-am intors si noi de la dr...nu mai tuseste dar secretiile tot in gat sunt asa ca mai continuam 2 zile AB, i-am aratat si funduletul care acum era considerabil mai putin rosu ca aseara..mi-a zis ca probabil e de la un pipi mai acid sau de la kk dupa AB dar ca nu e alergie la AB..totusi daca mai face iar kk cu miros aiurea si se inroseste iar sa opresc de tot AB...in rest..e spre bine...



-----------------------------------------
Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

mire, cool ticicleta... are tot ce-i trebuie, si stabilitate, si siguranta si distractie... e drept, nu-i nici ieftina! Sa o stapaniti sanatoase!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

sorina multu de cafea, foarte buna, ca de obicei

alicredo..bestial rau sotul tau, sper ca accidentele voastre sa se lase cu repercursiuni iar de pamant...ce sa zic...sa va iasa casuta exact cum ti-o imaginezi

gata, mai revin ca a inceput Dragos sa tipe si sa sara in patut..nu mai are stare, am duc sa ii dau sa pape


-----------------------------------------
Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

neatza
ne-am intors si noi de la dr...nu mai tuseste dar secretiile tot in gat sunt asa ca mai continuam 2 zile AB, i-am aratat si funduletul care acum era considerabil mai putin rosu ca aseara..mi-a zis ca probabil e de la un pipi mai acid sau de la kk dupa AB dar ca nu e alergie la AB..totusi daca mai face iar kk cu miros aiurea si se inroseste iar sa opresc de tot AB...in rest..e spre bine...



Bine ca e spre bine puiul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Ah ce noapte buna am avut. O singura trezire pe la 4.30 pt lapte. El a adormit imediat, eu ma simteam odihnita, abia m-a luat somnul. Spre dimineata am visat ca il alaptam pe David.


Super noapte! Buna si binemeritata! Bravo Dav, si bravo mami! ...frumos vis

Mergi la inceput