Pufii isi iubesc mamicile! (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

helau,helau

am mai apucat sa citesc cate ceva din capit trecute,asa ca:
LMA tati de anastasia

LMA tati de yannis

si LMA nepot de miremia

alexutzza sa aveti drum bun,distractie placuta,sa stapaniti sanatosi si fericiti casuta!

felicitari celor care au reusit "fara tztz":dece,ruxita,ana_g

multi pupici pufilor bolnaviori sau nu,si mamicilor lor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Pe mine ma dispera vremea asta...Bacovia clar. A venit tricicleta princesitei, si pare sa-i placa...asa ca ne dam prin casa cu ea......daca afara nu-i chip...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana71 spune:

Miremia,ba vrem si noi pe prima pagina,ne adauga cineva?Lara e nascuta pe 01.01,cam atat trebuie,nu?

Noi am fost astazi la o super plimbare de vreo 3 ore prin parcul nostru minunat,vai,e o splendoare,au plantat primele floricele,aici le schimba de cateva ori pe an,pe sezoane,acum e plin de primule de multe culori,narcisele,cu miile,sunt peste tot,si panselutele asemenea...Este grozav de frumos!Mai sunt si copaceii infloriti si totul inmugureste,imi cresc aripi pe o vreme din asta...
Am mancat la terasa in parc,Lara un borcanel si eu...o inghetata,frumoasa zi...Si,culmea,cand am venit acasa nu facuse nimeni curatenia de primavara in lipsa mea,se vede treaba ca nu m-am rugat suficient de intens

Va doresc o seara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

buna seara

ce liniste pe aici...
eu tocmai l-am schimbat pe Dragos si am observat ca e rosu tot la fundulet, ca racul e...bine ca ma duc maine la dr sa vedem de la ce e... ca nu i-am introdus nimic nou de papa, inr-adevar sta sa iasa un dinte dar parca e mult mai rosu ca atunci cand se mai inrosea de la dinti...of of mai mai
tati il adoarme in seara asta asa ca ma duc sa fac o baie lungaaaaa

o noapte linistita sa aveti

-----------------------------------------
Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Chiar ca e liniste...

Sorina sa stapaniti sanatoase tricicleta si la cat mai multe plimbari linistite cu ea.
Alexutza spor la impachetat, banuiesc ca esti meseriasa la capitolul asta. Drum bun si sa petreceti frumos de Paste.
Loredana va invidiez pt vremea si peisajele frumoase, cat despre curatenie... pai daca va plimbati in fiecare zi, inseamna ca nu stati acasa, deci nu are nici cine sa faca mizerie
Ale1212xa evadare placuta in cada

David a invatat sa faca "Stttt" (adica liniste). Face ochii mari, duce degetelul la gurita si zice "ssstttt".


Povestea lui David

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana71 spune:

Ah,Nyny,aproape am crezut ca vorbesti seriosIn fiecare zi strang absolut toate jucariile,si nu-s putine...Lara le scoate de parca asta i-ar fi serviciul,in fiecare zi le scoate,le imprastie pe toate si apoi se apuca de altceva,nici macar nu se joaca cu ele,se joaca tot cu telefoanele,telecomenzi si altele asemenea...Ce dulce trebuie ca e DavidLara face o chestie care mi se pare tot asa dragalasa,zice wow cand ii dau ceva interesant,si tot asa face ochii mari si gura rotunda rotunda si trage un oaaaaaaauuuuuu imi vine s-o mananc

Alexutza,va doresc vacanta placuta si calatorie usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Seara buna dragele mele!

Mi-e asa de dor de forumit. Ce vremuri erau cand ma plictiseam!
Of-of, mai-mai!

Multumesc din suflet Blue_flower, Sorina, Alexutzzza, Plateea, Miremia, pentru raspunsuri si incurajari! Am scris mail, maine (azi) sa ii sun, ca am obtinut si un nr de tel, si sa vedem mai departe.


Am citit pe fuga, dar Nyny, mare dreptate ai...un sfert de ora privit ca la tv, la dulapul cu haine...unde mai pui si disperarea sotului...care e gata de muuuult. MA gandeam la faza cu caderea parului...eu mai patesc asta cand o perioada de f putin somn, mai multe zile si lipsa de vitamine.

Alexutzzza spor la impachetat!

Blue_flower multa sanatate piticului tau. Sper sa fie doar ceva viroza...trecator, oricum. Dar fara complicatii.

Si scuze daca am sarit (sigur am facut-o cu niste pagini).
Imi place nespus perioada asta a piticilor exploratori, dar e f solicitanta. Imi place si stiu ca nu va dura o vesnicie. Dar abia apuc sa mananc si eu, uneori. Maine ce mai respiram, ca sambata ne pregatim pt duminica Floriilor, ca doar avem si noi o floricica de sarbatorit si am invitat parintii la masa. Sa mai socializeze si cuscrii un pic, nu doar la nunta si botez.
Pana si sotul mi-e un pic marait si stresat (vorbeste in somn doar cand e f obosit) si imi doresc nespus o vacanta, noi 3. Si-o veni si aia dupa Paste.

Ma bag si eu la somn, ca maine e zi luuunga.

Somnic usor!




Mami a lui Cristi



NOUTATI - www.lucrumanual.tk/oferta-speciala-de-paste/87-set-marinar.html" target="_blank">Set Marinar

Magazinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

am citit tot...nu mai revin cu ce s-a povestit...ca s-a cam zis tot

nyny, bea , miremia...mii de multumiri ca ati intrebat de minemire...stiu ca ai facut-o de 2 ori

Ana, decenuela, ruxita felicitari ptr intarcare

loredana welcome! sa-ti traiasca minunea! Lara e un loc superb in cluj...undeva la munte...un colt de rai...o romanca casatorita cu un neamt...fata lor...o blonda cu ochi albastri se numeste tot Lara,avea vreo 3 anisori cand am fost ultima data acum 4 ani,si i-au dat numele pensiunii Lara...ce coincidenta!dar tu parca ai un italian de sot, nu?

ale1212xa multa sanatate lui Dragos!

simpli...asa si eu cu sotul...cand e acasa...nici nu ma ating de laptopfelicitari ptr lucru de mana!mai ai timp si de asta?

alexutzzza....iar pleci mama????????pana pe 28 zici ca??????o sa-mi fie dor de tine!!! sa ai parte de un paste fericit, alaturi de grecul mic si grecul mare!!dai de baut ptr casa???? sa aveti noroc de ea...si o viata cat mai lunga in ea

mp

micki....tare cu sotul vorbitor! il tragi de limba? al meu abereaza de ma aduni de pe jos la cat rad de el...am un carnetel de pe vreamea cand eram in facultate...in care notam tot ce zicea prin somn...de ex...intr-o seara eu invatam si el dormea...dintr-o data aud:
''ce facem?'' zice el
''cu ce ce facem?'' il intreb eu inapoi...stiu cum sa ma amuz de el
''cu titlurile europene care nu au fost castigate'' iti dai seama ce putea visa omu meu
sau...iar aud:
''1,2,3 pac pac pac'' cat se poate de tare,ca m-am speriat , si el dormea dus...
astea le am din amintiri

bf multa sanatate piciului

bea multa rabdare!

ruxita tare faza cu parul cret si lins...asa eram si eu!

am vrut sa intreb daca mai sterilizati sticlutele??

curatenie....eu sunt intr-un proces continuu de curatenie in fiecare zi...dulapuri..fac curat la suprafata o data pe saptamana cand bag hainele curate inapoi...sunt cam varza la cap asta...si le mai arunc aiurea neimpaturate ...trag jumatea de sus care e aiurea...le pun frumos si gata mi-e groaza de zecile de cutii care le-am trimis acasa in care habar nu am ce e...ma enervez si le fac cadou...ca sunt o gramada nepurtate...ca poate poate oi mai intra in ele...sau or fi bune prin casa..vorba fetelor nyny,dece !ruxita felicitari ptr organizarea de care dai dovada! cred ca o sa-mi iau si eu masina din aia de vidat...si in pod/beci/debara/sub pat cu ele un sezon.

despre noi:
avem o masea...din 13...4 zile inainte sa iasa...a papat mai putin...dar nu atat de putin incat sa ma lamentez.

facut gighi - gighi cu tati ...intamplat un accident...apoi venit mosu rosu => nu bb inca...inamplat al doilea accident => asteptam....numa in accidente o tinem poate, poate ne ciocnim de barza eu vreau...el se face ca inca nu vreaniste accidentati dom'le

si dam si noi de baut ca am luat un pamant pe care urmeaza sa ne facem my dream house...una mica dar a noastra...in satul bunicilor mei...la 7 km de cj...cativa mp,cu tot cu apa,gaz curent,la poarta...suficient ptr florile si sera mea(aviz bea ca pe capul ei o sa stau)deci...in ultima vreme cu asta imi omor timpul...proiecte de casa.ceva idei? ce ma bucur ca am un sot care vrea acelasi lucru ca si mine!! sa stea la tara.nu vreau porci ,vaci si alte oratanii...vreau flori, pomi, gazon...si sezlong...eventual o piscina...departe de fum ,aglomeratie,vecini nashpa...vreau sa-mi beau cafeaua in fata usii pe scari(o veranda) in camasa sotului meu si sa nu-mi pese de nimic...e prea mult ceea ce cer? inca vreo 5 ani de tras pe aici...numa bine pana incepe David scoala...aici invatamantul e de kko...dar asta e alta poveste...

mergem la gradi...de fapt...e ceva in genul intalnirilor pe care le faceti voi...cu mama si copilul...mai e la cate o ora cate una...care le citeste povesti, le canteceste...e ok...e super obosit dupa aia cate 2 ore/zi luni,marti si joi...tre sa ma interez unde sa ma duc miercuri si vineri...cica mai sunt o gramada de astfel de locuri...sa-mi fac un program...cand nu lucrez.daca nu...si parcul e bun


tati de Anastasia
tati de Yannis
nepot de miremia


sora mea e tot pe 7.04...tare nu? surioara mea

gata ...plec la somn...lucrez tot weekendul...maine ma duc sa ii cumpar la tati ceas de ziua lui...care e sambata...are vreo 4 dar daca asta isi doreste...si mai ales ca s-a lasat de fumat de 2 saptamani...trebuie incurajat,nu? nu o tinem sambata...facem un gratar duminica ....un tort surpriza si cam atat...ma duc sa ii inscriptionez un body de a lui david cu lma tati! alex de idee...nu scriu happy birthday ca e mai lung=> scump si cam atat.

am fugit...


editat: niste virgule...si litere...si iconite....si am plecat!!


din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Buna dimineata, va sevesc cu o cafelutza calda si aromata, poate se sperie vremea urata, si pleaca!


Ale1212xa...sa-ti fie de bine baitza, si bafta la doc., astazi!
Loredana...ce bine ca va bucurati de vreme si peisaje frumoase! Ce scumpa tre' sa fie Lara, cu "wow"!
Miki...bafta astazi cu raspunsul cu privire la adeverinta, si petrecere frumoasa in w-e! LMA tati de Kiti!
Alexutzzza...spor la impachetat, petrecere frumoasa de pasti, si sa stapaniti sanatosi casutza!
Nyny... de aprecieri la adresa princesitei, si de urari cu privire la tricicleta! Asa sper si eu, ca va sta si pe afara in ea, tot cu atata placere ca in casa! Ce scump tre' sa fie David, cu "ssttt" Face si iris o treaba haioasa...ea e lesinata dupa becuri, si i-a facut tatal meu o glumitza...a suflat in bec, si l-a stins repede de la intrerupator, prin spatele ei...Acum, de cate ori vede un bec aprins, face cioc, zice lung "oooo, be'.." si apoi sufla, sa-l stinga, si face o mutra poznasa, parca stie ca e de gluma.... Cu dulapurile..., ai fost tare haioasa!...la fel ma uit si eu in dulap, haine peste haine...eu n-am cu ce sa ma imbrac, evident...Eu cam faceam in fiecare primavara, inainte de pasti, o sortare de toale, sa ma scap de ce nu mai port...dar n-am mai reusit de cand cu iris. Am reusit sa impachetez si sa donez doar hainele de gravida, prin toamna .
Alicredo...wb!...ne era dor de tine! LMA tati de David! (ce tare faza cu vorbitul in somn!) Sa stapaniti sanatosi pamantul, si sa faceti acolo casa visurilor voastre! Intre "accidente", poate vine si barza! Felicitari pentru noua maseluta, si pentru cumintenia lui David!

Despre sticlute, si sterilizarea lor...da, eu ii sterilizez biberoanele dupa fiecare folosire, suzetele, linguritzele, seringile de nurofen, masurile de lapte praf, inainte de folosire. Ba, sa nu radeti...si carucioarele de super-market le dau cu spray antibacterian si le sterg bine cu servetele antibacteriene, inainte de a o aseza. Ce nu se preteaza sterilizarii la cald, in sterilizator, gen castronele de papa, canitze cu cioc, canitze cu pai, jucarii de dentitie...le pun in solutie chicco, de sterilizare la rece. Sterg zilnic cu servetele antibacteriene telefoanele, telecomenzile, clantele usilor, si ce mai prind...Pe covorasul de la intrare, din interiorul casei tin in permanenta intinsa o laveta umeda imbibata in domestos, pentru stersul picioarelor...N-am dus-o niciodata la locurile de joaca din mall-uri, si nici n-am asezat-o niciodata in masinutele sau jucariile de acolo...Probabi(sigur) exagerez, mie imi e clar ca sunt caz patologic, dar asa mi-a intrat in obicei...

Un inceput de week-end frumos, tuturor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Neata!


Multumesc de cafea, Sorina! Sa stapaniti cu placere tricicleta! E tare frumoasa si pitica pare fericita in ea, asa ca va tin si eu pumnii sa reusiti sa o convingeti sa stea si afara in ea.



Mire, multumim de intrebare! Suntem pe aici, apuc sa mai citesc dar mai greu cu scrisul pentru ca ziua M e urcata toata pe mine si vrea "lai-lai" daca ma vede cu laptop-ul. Problema este ca de cand intra in camera se posteaza langa el si nu mai e interesata de alte jucarii, asa ca incerc sa-l scot din camera cand vine ea la joaca si nu apuc sa mai citesc decat dimineata daca doarme mai mult sau seara daca nu-s prea obosita....Cum papa Mara?E mai bine daca o lasi singura sa se moscoleasca? Ma bucur ca ati scapat de problema digestiva, cel mai probabil a fost ceva viral.



Alicredo, m-ai facut sa visez cu ochii deschisi la casuta voastra sa va ajute Dumnezeu sa reusiti sa realizati ce v-ati propus. Eu nu mai sterilizez nimic de pe la 6-7 luni...si nici nu-i iau din mana lopetelele de la locul de joaca(sunt unele care stau tot timpul acolo, se joaca toti copiii cu ele). E destul de mare sa faca fata. Nu o pun nas in nas cu copiii raciti, n-o duc in aglomeratie mare daca e epidemie de gripa, dar nici nu exagerez. Si pana acum n-au fost probleme. Bafta multa sa va loviti de barza "accidental"



Miki, voi cum stati cu barza? spor la pregatit petrecerea frumoasa de duminica. Cred ca-i tare haios sa vb in somn sotul tau mai afli noutatile..



Alexutzza, spor la impachetat, drum bun si distractie placuta! Iar o sa vii cu poze superbe...sper.



Ale1212xa, sanatate multa piticului si bafta azi la dr!


Sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput