Andrei are 24 zile si are nevoie urgent de ajutor!

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Vin tot cu vesti bune cum am promis , deja parca pot si zambi cand vorbesc de Andrei. Azi ii muta la pediatrie deci scapa de terapia intensiva si de toate tuburile si firele mai ramane din cate am inteles eu doar o perfuzie. Bravo Andrei asa te vrem un invingator Am sa vb cu cumnata mai incolo sa vede poate fac rost de niste pozici cu Andrei caci acuma va fi in salon cu ea.
Cu banii s-a mai calmat cumnata, adica s-a resemnat pt faptul ca a vb cu cineva si poate le da un imprumut sa poata sa le dea toti bani odata sa fie ok, ca pana la urma i-a salvat puiul si va mai avea nevoie de doctori si in viitor si nu poate sa-i reclame sub nici o forma. Daca nu vor reusi sa stranga acum toti bani ii vor duce cand vor mai merge la control, n-are ce face.
Va multumim ca sunteti alaturi de noi in continuare si familia va multumeste enorm, fara voi nu ar fi putut face nimic, n-ar fi avut nici un banut iar rugaciunile voastre l-au tinut in viata pe micutul Andrei.
monica70 mutlumim...legat de medici sunt si oameni de milioane intre ei dar din pacate sunt prea putini, lor le-a cerut efectiv de la obraz, defapt i-a zis cumnatei sa pregateasca pe dimineata 3 plicuri, apoi dimineata a intrebat cat si i-a spus direct...bine ca ai avut parte de oameni langa tine si nu ti s-au cerut sume astronomice, defapt mi se pare normal sa dai cat ai, daca ai nu sa ti se ceara efectiv atata ca doar nu-s la clinica particulara. Si mai ales fiind vorba de un pui de om nu ma asteptam la asa ceva. Sanatate multa va dorim
dana n. multumim mult, banutii au intrat
Va si mai revin cand mai stiu ceva de micul luptator.

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Doamne ajuta in continuare, sa fie din ce in ce mai bine puiul luptator !
Am ajuns si eu azi la banca, sper sa le fie de ajutor, chiar daca suma nu este mare ( initiale A.L. )

Mi se par infiorator de mari sumele pretinse de medici

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 aug 2007 ) si Irina Alexandra ( 21 sept 2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gatea1980 spune:

stiam ca andrei e un luptator...MAICUTA DOMNULUI SA-L TINA IN PAZA.ASTEPTAM, POZE CU MICUTUL ANDREI.SANATATE MULTA VA DORIM PARINTILOR SA-I INTAREASCA D-ZEU SA TREACA PESTE TOATE.
PUPICI



MAMA LUI MIHAI DARIUS UN INGER DE COPIL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisica28 spune:

Lavinia, citesc zilnic evolutia, imi pare nespus de bine ca Andrei este un invingator! A reusit sa ajunga si sotul la banca, o parte de la noi si restul cheta de la el la servici.
Ma infioara comportamentul medicilor, probabil cardiologul nostru stia de ce ne indruma catre Cluj, acolo parca sunt oamenii mai buni!
Sa auzim numai de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Un strop si din partea mea .

Lavinia, te rog sa imi confirmi primirea prin paypal.

Multa sanatate lui Andrei si proaspetei mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna seara in schimbul trei...Andrei e la pediatrie, nu a scapat in totalitate de toate tuburile mai are unul la burtica si unul la gat care are trei ramificatii, prin care ii da medicament, laptic daca nu vrea sa bea cu bibele, caci acuma poate sa bea si cu bibele si printr-unul ii ia sange pt analize. Cumnata era umpic agitata caci a tinut mai mult decat altadata ecografia la inima si nu i s-a spus nimic doar ca e in parametri normali, dar nu stia de ce a tinut asa mult. Il monitorizeaza non stop la inimioara si speram sa fie bine. Trebuie sa-i cantareasca si pampersul sa vada daca e ok si cu urina ca pana acuma a avut tot sonda. Azi a baut 30 ml de laptic, incet incet se reface. Pozici nu am reusit sa fac rost fiindca nu au aparat foto la ei dar pe saptamana viitoare sigur voi avea ca se pare ca o sa-i lase acasa. Asta daca ii lasa sa plece fara sa dea toti bani glumeam, sunt multe de povestit despre comportamentul unora de acolo(caci nu toti sunt la fel), dar mai bine nu mai zic nimic, poate va voi povesti candva cand nu vor mai avea nevoie asa mare de ei, nici nu-ti poti imagina asa ceva....dar important este ca puiul e spre bine.
luy multumim mult ca sunteti alaturi de noi sanatate multa va dorim caci e cea mai importanta
gatea multumim din suflet sa va dea Dumnezeu si voua multa sanatate si puiului recuperare rapida
narcisica multumim mult , deci voi pana la urma la Cluj veti merge? sper sa fie mai bine acolo. Va cu drag
Fetelor inca odata va multumim ca ne sunteti aproape si pt noi conteaza foarte mult si uite ca si Andrei v-a simtit aproape si va demonstreaza ca e un invingator.
Va cu drag si va doresc o noapte buna si linistita!

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Ma bucur ca Andrei este la pediatrie si e mai bine!
Doamne ajuta in continuare si multa sanatate!


Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ma bucur de vestile bune, probabil s-au uitat la eco mai mult sa vada cum a reusit operatia. Doamne ajuta!

Si mie mi se pare revoltator sa ceri bani de la obraz, hai ca ii inteleg pe medicii care nu cer dar primesc daca li se da, pana la urma au salarii mici si fac munca super calificata si stresanta, dar sa ceri o suma de la obraz mi se pare exagerat. Asta este, astia-s oamenii bine ca sunt profesionisti si au reusit sa-l opereze cu succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna fete dragi! Azi il consult un neurolog pe micutul Andrei, Doamne ajuta. Mai are o problema, nu face destul pisu si primeste ceva injectii sa urineze mai mult, nu stiu foarte multe fiindca nici cumnata nu stia. Dar speram sa nu fie foarte grav.
aschiutzamultumim mult pt ajutor, sa va dea Dumnezeu sanatate, banutii au intrat
Happiness_4_us
lavi02 asa este, deja cumnata e resemnata, oricum asa cum sunt le multumescte ca a salvat viata puiului mic.
Va si mai revin cand am noutati

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

da, lavinia, sa speram ca nu e ceva medical ci doar are nevoie de mai mult laptic. te pup.

Mergi la inceput