M-am hotarat.............adoptie(73)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MYH spune:

Multumesc pentru felicitari. Sa va ajute Dumnezeu si pe voi sa va vedeti implinit acest mare vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns murshu spune:

buna ziua!
este prima data cand va sciu, dar am urmarit cu mare interes acest forul. noi ne-am depus actele in noiembrie 2010 si am obtinut atestatul pe 08,01,2011. la fel ca myh am cerut fratiori, speram sa ne ajute Bunul Dumnezeu si sa reusim si noi sa ne indeplinim visul de a fi parinti si sa facem niste copilasi fericiti. ca istoric la noi a fost foarte greu, am 6 sarcini oprite in evolutie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Murshu, bine ai venit printre noi si o asteptare cat mai scurta.
La ce sector esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MYH spune:

Murshu, felicitari pentru decizia luata! Dumnezeu sa va ajute sa aveti copilasii vostri si sa va bucurati de ei tot timpul. Din ianuarie si pana acum ati mai avut vreun semn de la cei de la Protectia Copilului? Noua ne-au spus ca va dura mai putin daca dorim frati, dureaza pana intr-un an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Bine ai venit MUrshuun drum cat mai scurt

Vreau sa fiu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

Cred ca prin 2007 cand am depus prima oara actele pt adoptie,mi-am facut si un cont aici pe forum,dar nu mai tin minte mai nimic,ID,parole...MI-am schimabt si mailul de atunci.Pe multe dintre voi va "stiu" sa zic asa,Asi,Tzuni,AncaWish...va stiu si copilasii,ce mari s-au facut..
Dupa multe lacrimi si dezamagiri,am renunat definitiv la adoptie.Am auzit acum catva timp ca este un proiect de lege pt adoptii,dar nu am dat importanta.Cand am vazut ca se incepe si o campanie pt asta,am avut asa un fel de speranta mica de tot....si ma gandeam.."ce-ar fi daca...?"Apoi am inceput sa visez din nou.Dar cu teama.Saptamana trecuta eram la un curs si nu ascultam deloc profesorul,ma tot gandeam,daca as depune actele din nou,oare as fi iar dezamagita,oare as trece iar prin ce-am trecut atunci?Nu putem sa ma concentrez deloc...La sfarsitul cursului,plecam abatuta,si o tanara care se asezase langa mine m-a abordat,mi-a spus pe nume,si mi-a spus ca ma tine minte de acum cativa ani,ca ne-am depus actele de adoptie impreuna.
Eu am fost socata,i-am zis..wow..chiar la asta ma gandeam acum,la adoptie.Mi s-a parut un semn,nu mi-a venit sa cred,am aflat de la ea ca era in aceiasi situatie ca mine,a asteptata doi ani si nimic,si acum se hotarase sa depuna iar actele.
Atat mi-a trebuit,am zis uite raspunsul meu a venit imediat,asta inseamna ca acum e momentul trebuie sa depun actele din nou,poate atunci nu a fost sa fie.
Acum nu imi mai este frica,stiu ca va fi bine si se va intampla o minune.Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

murshu
Bine ai venit



mami di Marco

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

Bine ai venit! mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MYH spune:

LittleAngel, Dumnezeu sa va dea multa rabdare si sa va daruiasca tot ce este bun! Imi pare tare rau ca ai trecut prin asa ceva. Poate au fost conditiile voastre prea stricte. In tot acest timp ati vazut copilasi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_99 spune:

fetelor, este o vorba intzeleapta: vine o vreme pentru toate! vretzi sa va zic despre noi? io am 44 de ani! acum doi ani am luat pe maria noastra in plasament shi acum e domnishoara mare de 2 ani shi aproape 2 luni, e pe numele nostru shi avem shi fratzior in plasament, care are 4 luni!!! ei!va spun cu sufletul deskis!daca vrei cu adevarat copii, DD tzi-i da!!!! copiii itzi dau sens vietzii, voi shtitzi asta de aceea ne-am adunat aici! aspirantele la implinirea de mama sa fie cu sufletul deskis, ca sa simta kemarea puishorilor lor! va pup!!!

Mergi la inceput