M-am hotarat.............adoptie(73)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Iepumic, poti merge sa faci cererea de atestare si apoi completezi dosarul cu ce-ti mai trebuie. Nici eu nu am stiut si am pierdut timp pretios.

Vreau sa fiu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

Buna fetelor,

Cine este draguta cu mine, sa-mi ofera informatii pe pm\mess\mail cu detalii despre adotie, unde se merge, cum se face, ce etape sunt, model descriere etc. Sunt multe informatii aici, si nu le reusesc sintetiza.

Multumesc din suflet


Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Buna dimineata!
erato, stiu ca la unele DPC-uri se poate dar ai vazut si tu ca difera abordarea de la DPC la DPC. In cazul meu nu stiu daca se poate, deoarece cei de la DPC-ul de care "apartin" sunt foarte stricti in privinta dosarului, vor sa fie totul ok de la bun inceput. Oricum...mai dureaza vreo 2 zile, cred. Apropo de certificatul medical...noi doar pe asta mai trebuie sa il scoatem si e o vraiste...la unele centre medicale ne cer o multime de bani iar la altele nu prea stiu ce au de facut...In esenta ni s-a spus ca certificatul tip A5 trebuie vizat de med. psihiatru...si nu am inteles daca trebuie vizat si de un medic internist pe baza analizelor sau nu, pt ca noua ni s-a spus ca putem sa facem analizele si dupa....Ciudat, in orice caz. Ma poate lamuri cineva in privinta asta?
madalina, ai intrat si pe topicul cu Legislate Adoptie? Cred ca acolo vei gasi ce te intereseaza sintetizat. Daca nu te lamuresti...da-mi un PM si incerc sa iti raspund eu cat pot de la obiect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

iepumic,
si noi am avut aceasi prbl cu buletinul.pana nu am avut toate actele nu au primit dosarul.
bafta multa in continuare.
noi suntem in stadiul de asteptare,dar sunt convinsa ca o sa reusim.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

In we urmator nu putem noi , dar avem vara inainte! MACAR o data si tot ne intalnim sa ne mandrim cu pruncii! Eu spun mereu ca daca nasteam eu, NU CRED ca faceam un copil atat de GROZAV! SINCER.

www.youtube.com/watch?v=xiIm0elzalI&feature=related" target="_blank">THAT's ME


si eu am acelasi sentiment....desi am nascut alti doi. El este ...PERFECT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

seara buna!

e clar telepatie. Inainte sa citesc aici, strigam dupa sabinet, diciu...sa ne intalnim la un alt subiect. si acum vad ca tocmai asta vroiati sa puneti la cale

o punem de o intalnire duminica dupa amiaza, in Parcul Copilului???????????

anca- - poti veni? sorilea- vii?
tzuni- facem repetir in alt week-end sa iti vedem COMOARA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Citat:
citat din mesajul lui miha74

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

In we urmator nu putem noi , dar avem vara inainte! MACAR o data si tot ne intalnim sa ne mandrim cu pruncii! Eu spun mereu ca daca nasteam eu, NU CRED ca faceam un copil atat de GROZAV! SINCER.

www.youtube.com/watch?v=xiIm0elzalI&feature=related" target="_blank">THAT's ME


si eu am acelasi sentiment....desi am nascut alti doi. El este ...PERFECT!

Miha, mami fericita de Iris-Teodora (7.09.2009), Matei-Andrei (16.01.2008) si Laura-Ioana (30.09.1997)

"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)







mamica minunata! Nu ne-am mai intalnit de cand erai insarcinata, asa ca, te felicit acum si-ti doresc sa fii toata viata fericita si mandra de copiii tai! Si ai grija de tine! Imi place o vorba de la americani "when mama is happy, everybody is happy!" Si asa este! Te imbratisez cu drag si sper sa reusim sa ne vedem in vara asta in formula completa!

www.youtube.com/watch?v=xiIm0elzalI&feature=related" target="_blank">THAT's ME

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simo_75

Fetelor ma ajutati cu un sfat?
La gradinita unde este printul meu am senzatia ca pentru faptul ca s-a aflar ca e adoptat au aparut niste mici rautati din partea educatoarelor.Adica: timp de o luna de zile mi se tot spunea ca el vorbeste urat.Am facut iures un pic ca ma cam saturasem sa se dea vina pe el.Pana la urma am intrebat educatoarele daca vorbea urat cand a venit la gradinita?Mi s-a raspuns ca NU.si atunci? dintr-o data el ne-a venit acasa cu tot felul de 'minuni'.Ideea este ca nu m-am lasat si le-am dovedit ca nu el e tartorul ci un un alt baiat.
Ele si-au cerut scuze dar dupa treaba asta au inceput ca nu doarme,ca plange si ca nu-si pot face lectiile din cauza lui.Mie mi se pare ca parca cauta motive impotriva lui.
Voi ce spuneti?
Cand l-am inscris la gradinita am rugat directoarea sa tina oarecum confidential faptul ca e adoptat dar se pare ca nu a rezistat.
Cand le-am spus educatoarelor ca ma duc la directoare sa discut cu ea dintr-o data era cel mai cuminte copil....


Mami de Alexandru....minunea mea!!!


imi pare rau sa aud astfel de lucruri. Sunt inadmisibile. Eu as fi cred ca nu agresiva, ci FOARTE AGRESIVA!
de altfel este motivul pentru care ne-am schimbat adresa, iar la gradinita cand ne-am inscris intrucat aveam noul lui certificat, nu am mentionat nicaieri NIMIC.
offfff, ce trist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui analias

La un moment dat, la gradi s-au strans bani pentru cadoul de Craciun, pe care copiii urmau sa il primeasca de la Mosu' la serbare.In acelasi timp s-au strans bani si pentru cadourile pentru educatoare si pentru niste gustari pentru serbare. Normal ca am 'cotizat' cu toate cele 3 sume. Fetita mea a fost foarte solicitata la respectiva serbare, pentru ca doamna observase ca pustoaica are un potential artistic deosebit. Atata doar ca la finalul serbarii a venit Mosul, a impartit cadourile dintr-un sac maare-maare si ... surpriza: nu avea cadou si pentru ea! Adica ea a fost SINGURA care nu a primit cadou. Nu e greu de imaginat cat de afectata a fost, tinand cont si de schimbarile recente din viata ei.


cred ca ma dezlantuiam in momentul ala! GRAV!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

Citat:
citat din mesajul lui miha74

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

In we urmator nu putem noi , dar avem vara inainte! MACAR o data si tot ne intalnim sa ne mandrim cu pruncii! Eu spun mereu ca daca nasteam eu, NU CRED ca faceam un copil atat de GROZAV! SINCER.

www.youtube.com/watch?v=xiIm0elzalI&feature=related" target="_blank">THAT's ME


si eu am acelasi sentiment....desi am nascut alti doi. El este ...PERFECT!






mamica minunata! Nu ne-am mai intalnit de cand erai insarcinata, asa ca, te felicit acum si-ti doresc sa fii toata viata fericita si mandra de copiii tai! Si ai grija de tine! Imi place o vorba de la americani "when mama is happy, everybody is happy!" Si asa este! Te imbratisez cu drag si sper sa reusim sa ne vedem in vara asta in formula completa!

www.youtube.com/watch?v=xiIm0elzalI&feature=related" target="_blank">THAT's ME

eu de abia astept. de altfel noi tot prin parcuri ne petrecem timpul, avand in vedere ca eu sunt la dispozitia lor, iar Mateo desi dimineata merge la gradi, inainte sa se culce de pranz, intreaba: "unde mergem cand ma scol?"
si DA sunt foarte HAPPY.


Mergi la inceput