Tabara Pro Monica - Volumul 2

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

echilibru sa plece mama este ca aici ea nu mai are unde sa lucreze.
un tata care gandeste asa cum gandeste columbeanu si care are puterea pe care o are el nu este un echilibru. probabil si pe el l-au invatat parintii ca esti dobitoc daca gandesti altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

denizel, tu ce vrei sa spui de fapt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

denizel, stiu ca vrei sa demonstrezi ca doar tu ai dreptate dar prin comportamentul tau demonstrezi de fapt ca nu intelegi ca exista oameni care gandesc diferit decat tine si au si ei dreptate.

revenind la subiect, eu nu cred ca irinei nu i-a placut in america si nu vad de ce monica sa renunte la sansa pe care a gasit-o acolo. doar pentru a demonstra unora ca isi iubeste copilul asteptand mila tatalui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Ce-a facut de este asa de discutata situatia ca Irina s-antors acasa?

zina, columbeanu a fost pe prima pagina a ziarelor cu 2 blonde , si nu a negat niciodata ca el a fost acolo. daca tu ti-ai vedea barbatul expus in fata unei tari intregi, ai mai accepta sa fi nevasta lui ( chiar daca il iubesti?)
dupa acea expunere , monica a decis ca e cazul sa divorteze, tocmai pentru a-i arata copilei ce inseamna respectul fata de oameni.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

A_alinta, in afara de faptul ca deja vorbesti singura la acest subiect, de o vreme, iti reamintesc ca Monica a aparut si ea in diverse ipostaze cu diversi barbati, si stim cu totii, ca nu suntem naivi, ca nu i-a fost fidela sotului (sa fim seriosi). Irinel era deja despartit de ea, la faza cu blondele...(asta nu inseamna ca a fost o scena ok), dar Monica nu a fost catusi de putin sincera, fidela, s.a.m.d. Nu mai sustine aberatii pe-aici...Ce tot ii dai pe-aici ca, divortand i-a aratat copilei respectul fata de oameni? Cand va creste Irina, si va putea sa realizeze situatia, va trage singura concluziile, nu fi asa de sigura ca va fi de-acord cu ce a facut mama ei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Zina

A_alinta, in afara de faptul ca deja vorbesti singura la acest subiect, de o vreme, iti reamintesc ca Monica a aparut si ea in diverse ipostaze cu diversi barbati, si stim cu totii, ca nu suntem naivi, ca nu i-a fost fidela sotului (sa fim seriosi). Irinel era deja despartit de ea, la faza cu blondele...(asta nu inseamna ca a fost o scena ok), dar Monica nu a fost catusi de putin sincera, fidela, s.a.m.d. Nu mai sustine aberatii pe-aici...Ce tot ii dai pe-aici ca, divortand i-a aratat copilei respectul fata de oameni? Cand va creste Irina, si va putea sa realizeze situatia, va trage singura concluziile, nu fi asa de sigura ca va fi de-acord cu ce a facut mama ei...

Deci astea-s "argumente" ca Monica nu i-a fost fidela sotzului:
-"stim cu totii";
-"nu suntem naivi";
- precum si apoteoticul "sa fim seriosi!"
Wow, numai argumente "unul si unul"...si mai spui ca a_alinta "sustine aberatii".
Pe mine nu ma intereseaza daca Moni i-a fost fidela Irinucului dar ce ai insirat tu acolo NU sunt argumente. Pe cand in cazul baciucului e clara treaba.
Cat despre "ipostaze cu diversi barbati"...asta ce vrea sa spuna? A aparut in ipostaze precum Iri? Ca daca nu...in diverse ipostaze cu barbati ai aparut si tu, candva, ca doar nu traiesti in harem inconjurata numai de "parte femeiasca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Zina

A_alinta, in afara de faptul ca deja vorbesti singura la acest subiect, de o vreme, iti reamintesc ca Monica a aparut si ea in diverse ipostaze cu diversi barbati, si stim cu totii, ca nu suntem naivi, ca nu i-a fost fidela sotului (sa fim seriosi). Irinel era deja despartit de ea, la faza cu blondele...(asta nu inseamna ca a fost o scena ok), dar Monica nu a fost catusi de putin sincera, fidela, s.a.m.d. Nu mai sustine aberatii pe-aici...Ce tot ii dai pe-aici ca, divortand i-a aratat copilei respectul fata de oameni? Cand va creste Irina, si va putea sa realizeze situatia, va trage singura concluziile, nu fi asa de sigura ca va fi de-acord cu ce a facut mama ei...


Daca traduc in romana fragmentul de mai sus eu citesc "ne place sa credem ca n-avea cum sa nu-l insele; si pentru ca ne place sa credem asa credem". Intr-adevar, argument de neatacat.
Hai c-acum m-am luminat si eu, noroc cu "dovada".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Ce-a facut de este asa de discutata situatia ca Irina s-antors acasa?

zina, columbeanu a fost pe prima pagina a ziarelor cu 2 blonde , si nu a negat niciodata ca el a fost acolo. daca tu ti-ai vedea barbatul expus in fata unei tari intregi, ai mai accepta sa fi nevasta lui ( chiar daca il iubesti?)
dupa acea expunere , monica a decis ca e cazul sa divorteze, tocmai pentru a-i arata copilei ce inseamna respectul fata de oameni.


alina



Da, Monica a avut o relatie cu soferul ei si nu numai, ea spunea in ziare ca il tot trimite pe Irinel la femei si el nu vrea (ca sa vezi cat de mult o iubeste), ea nu intelege de ce nu vrea sa faca sex si cu altele, ca ei asa i se pare normal.


**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Ilinca, hop si tu la puricat ...
Nici nu am vrut sa aduc niciun argument, s-a facut public si mare tam tam de-atatea ori in cazul Monicai si a diverselor ei ipostaze cu alti barbati, incat nu mai este nevoie sa o fac si eu.
Dar la ceea ce a spus XIO (si este adevarat), ce comentezi???
Ramiris, poate tu traiesti in povesti de nu crezi ca Monica nu a inselat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

xio, de unde stii ca monica a avut o legatura cu soferul, in afara de presa? a declarat monica aceasta relatie? exista fotografii cu ei in ipostaze care indica ca au o legatura?
referitor la declaratiile monicai ca isi trimitea sotul la femei, eu imi pastrez parerea ca irinel a fost cel care a invatat-o sa spuna asa ceva, se pare ca ii place teribil sa arate lumii cat de "capabil" e.

dupa spectacolul cu jacuzzi se pare ca monica s-a trezit si a hotarat ca , indiferent cat de greu va fi , trebuie sa se desparte de barbatul pentru care dorinta de a arata lumii virilitatea este mai mare decat respectul pentru "fetele" lui, respectiv sotia si fiica.


Mergi la inceput