Tabara Pro Monica - Volumul 2

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Problema majora pe care eu o vad la Irinel in rol de tata este faptul ca nu intelege ca indiferent de relatia lui cu Monica aceasta ramane toata viata mama copilului lui.

Eu cred ca orice parinte normal intelege ca terfelirea cu insistenta a celuilalt parinte in public, in inregistrari care vor ramane disponibile multi ani face un imens deserviciu copilului.

Asa ca faptul ca el nu poate trece peste orgoliul lui de sot ranit si arunca cu noroi in Monica permanent, faptul ca data trecuta cand Irina a stat la Izvorani a interzis practic orice contact mama-copil sunt greseli impardonabile si care fac mult rau copilului. Incomparabil mai mult rau decat o mama plecata in strainatate din cand in cand la munca.

Din pacate Irina va sta fie la o mama foarte tanara si cred eu preocupata de cariera ei mai mult decat de copil sau la un tata in varsta cu un orgoliu nemasurat, cu idei gresite despre rolul fiecarui parinte in viata unui copil si cu mare apetit pentru cucerirea domnisoarelor tinere.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

zina, mama ii ofera exact echilibrul de care are nevoie prin faptul ca a avut curajul sa se desparta de persoana pe care a iubit-o.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

zina, ce echilibru poate da, pentru o fetita de 4 ani, un tata de 50 si ceva de ani , plus un bunic?


alina






Daca au 50 si 80 de ani inseamna ca nu sunt oameni ca toti oamenii, sau ce?



Citat:
monica isi cauta viitorul. in romania se pare ca nu il poate gasi, chiar daca isi iubeste copilul.
atunci cand toate drumurile sunt blocate din cauza sotului care are bani, iti cauti viitorul in alta parte, unde isi va aduce si copilul.
bravo ei!



Aia pe care a decis sa-i ocoleasca sunt si ei oameni, nu? Sunt niste oameni corupti, dar sunt oameni pana la urma, niste suflete, ai putea sa ai mai multa ingaduinta. Chiar trebuie blamati si ocoliti?


Vezi? Asta inseamna ca bagi din top: ca spui intr-o parte (la Psi de exemplu) ceva, in alte parte altceva....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

doar atat ai gasit? exact cea gandesc. mai cauta in arhiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta
mai cauta in arhiva.

alina


Nu am timp si oricum nu e nevoie, m-am lamurit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

A_alinta, nu puteai gasi o alta motivatie mai proasta decat asta (ca Irina isi gaseste echilibrul in mama ei care a avut curajul sa divorteze de Irinel, cu toate ca l-a iubit...). Nu aduci argumente sanatoase, sa stii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

zina, ce echilibru poate da, pentru o fetita de 4 ani, un tata de 50 si ceva de ani , plus un bunic?


alina



dar ce echilibru este sa plece mama, ea sa ramana singura cu bunica/matusa in loc sa stea cu tata? Iar cand vine tata sa o ia, sa se isterizeze avocatul lu' mama ca de ce a luat-o.
daca avea minte Monica o lasa pe fata sa stea cu irinel cat timp ea e plecata, asa cum este normal, nu sa fie plimbata dintr-o parte in alta.
ca atat a bocit ca vrea copilul langa ea si cand l-a primit isi petrece o zi cu copilul si restul dincolo, sa faca bani.


**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

Ar fi luat si fetita cu ea daca ar fi putut. Nu a putut din cauza lui Irinel. Ii era incredintata ei, asa ca a lasat-o cu bunica. Nu a bulversat-o plimband-o de la unul la altul. Irinel trebuia sa-si respecte programul de vizita. Asta dadea echilibru copilului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

La Irinel, problema nu este varsta, ci stilul lui de viata, considera un lucru normal sa-si aduca stripteuzele la Izvorani, in patul conjugal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Mie mi se pare oribil ca pentru copilul asta trebuie sa cauti sa alegi ce e cel mai putin rau nu ceea ce este bine.
Nu cred ca Monica a fost o mama model, nu mi se parea ca emana cine stie ce caldura sau dragoste materna dar nu sunt convinsa ca s-a purtat cu adevarat atat de rau cu Irina.
Cat despre Irinel....piticul care sare mereu sa apara la televizor si care nu are nici o urma de decenta.
Ar trebui sa fie luata fata si data la o familie normala pentru ca asa nu o va duce bine cu niciunul, parerea mea. Mi-e mila de ce i se intampla.

Mergi la inceput