Tabara Pro Monica - Volumul 2

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

asta probabil e completarea la declaratiile de ieri.
Asta o face probabil tocmai ca Irina sa traiasca fericita.
Cum va reactiona oare acest copil cand va mai creste un pic si va auzi sau citi despre bunica ei, cea care a crescut-o de fapt?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Monica a vrut de la inceput sa aiba un "open marriage" http://happyhour2.protv.ro/stiri/monica-columbeanu-eu-ii-sugerez-lui-iris-a-isi-gaseasca-alta-femeie.html
Nu mi se pare normal sa iti doresti asa ceva mai ales cand ai un copil

Iar bunicul face niste declaratii de toata jena pentru care si Irinel si-a cerut scuze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

mai e cineva in tabara asta dupa ce ,,mamica " a plecat de 2 ori intr-o luna in America lasan d un copil si asa traumatizat cu ,,matusa"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

nu sunt si nici nu voi fi in nici una dintre tabere, dar ma infurie cumplit nedreptatea . Nu spun sub nici o forma ca Monica a facut bine ce a facut, ca sunt de acord cu plecarea, dar totusi sunt foarte multe mame care fac asta si nu sunt atat de condamnate si nu li se ia copilul pentru asta. Dar in celelate cazuri este adevarat ca nu este vorba despre Columbeanu. Aseara la un moment dat pe unul din posturi , avocatul ei dadea exemplu de la acelasi complet de judecata si se pare ca din aceeasi zi sau poate am inteles eu gresit despre un dosar in care mama era plecata la munca permanent in Spania iar tatal solicita reincredintarea copilului dar ia fost refuzata. De ce oare?
Tot pentru ca el este Columbeanu nu s-a sesizat nimeni despre cum a fost luat copilul de la gradinita si acum si prima data?
Daca chiar nu ar fi interesat-o soarta acestui copil, eu sunt convinsa ca nu s-ar mai fi intors din USA.
Iar tatal Ion Columbeanu pana la urma este un om de toata jena, mai are si pretentii de om cult si ca o va educa el pe Irina. Pai nu stiu cum sa spun dar fereasca Dumnezeu de o astfel de educatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Plecarile Monicai sunt dubioase.
Si dc nu as mai fi in tabara ei, nu as trece in tabara mnealui. Mnelui care a facut tot tambalul, care in mod evident este ahtiat dupa presa si tabloide, orice numa "sa se vaza" la tv. Iar in ecuatia asta intra fi-sa, copil de 4!ani. Ciudat cum isi aminteste si aminteste varsta Irinei doar cand il coafeaza acest fapt. I-a asternut un viitor promitator cu pagini nenumarate pe net, in care ea se va vedea cum a fost haituita oriunde in afara casei de mondeni, cu acordul tatalui...cum mama ei este tarifata in instanta de tata-sau, si tiganita de bunic. Si cum, sa nuuitam, i-a fost indus un abuz iexistent asupra ei de mama, iar mai apoi interogata in cel mai jegos mod de catre tata, bunica si bona multifunctionala.
Pretentia de cultura o are si fiul. Este extrem de atent sa ne atraga atentia la forma cuvintelor ejectate din mestecator, dar sunt toate fara fond si mai rau, fara logica.
Interesant e cum de cate ori apare MC in peisaj din brambuiala ei transatlantica, se asterne ceata si conflictele parca se aplaneaza, macar mediatic. Cum pleaca-cum reincepe hora.
Personal sunt acra si de subiectul asta si de toate scandalurile proptite bine de media in nasul nostru fara sa se tina cont de ne convine au ba. Spre deosebire de madam Dana Grecu de la antene, consider ca toti copiii sunt egali in drepturi, si e mizer pt o femeie si mama sa faca diferente intre suferintele copiilor pe criterii de averi ale parintilor sau lipsa acestora(averilor).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

monica isi cauta viitorul. in romania se pare ca nu il poate gasi, chiar daca isi iubeste copilul.
atunci cand toate drumurile sunt blocate din cauza sotului care are bani, iti cauti viitorul in alta parte, unde isi va aduce si copilul.
bravo ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

monica isi cauta viitorul. in romania se pare ca nu il poate gasi, chiar daca isi iubeste copilul.
atunci cand toate drumurile sunt blocate din cauza sotului care are bani, iti cauti viitorul in alta parte, unde isi va aduce si copilul.
bravo ei!

alina


Si eu zic la fel. Ce-i atat de grav ca Monica incearca sa-si faca un rost in state si ca vrea sa-si ia si copilul cu ea? Nu vad nimic anormal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

zina, ce echilibru poate da, pentru o fetita de 4 ani, un tata de 50 si ceva de ani , plus un bunic?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

monica isi cauta viitorul. in romania se pare ca nu il poate gasi, chiar daca isi iubeste copilul.
atunci cand toate drumurile sunt blocate din cauza sotului care are bani, iti cauti viitorul in alta parte, unde isi va aduce si copilul.
bravo ei!

alina

De acord! Sper sa ii reuseasca!

mamica de printesa Maria 15.11.2006 si bebe Mircea -25.09.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

A_alinta, dar mama de 20 si un pic de ani ce echilibru ii ofera copilei? Cu absenta ei permanenta? Asta nu te-ai intrebat?
Si ce daca tata are 50 de ani, chiar nu inteleg ce legatura au anii aici sau bunicul.

Mergi la inceput