Pufi iubiti de ian-feb 2010 (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Buna dimineata...repede, va sevesc cu o cafeluta!

Mire...mi-a parut rau sa citesc de febra Marei...bine ca a scazut cu panadol..E cam aiurea acum, cred, ca nici nu stii pe seama cui s-o pui(priorix sau stomacel)...offf, sper ca astazi va fi mai bine... fetitza frumoasa si iubitoare!
Evyme...ce dragalas este Sebi! Tinem pumnii, sa va indepliniti visul cu casuta!
Nyny..sorry de nopti agitate...poate mai este vreun dintzoc pe teava, si apoi se mai linisteste puiul..!
Haircut...ce bine ca papa bine M.! Cand trece iris de 100g la o masa...si mie imi vine sa plutesc! fetitza finutza si papacioasa!

Noi am avut o seara si o noapte cam sf...
Eu am inceput aseara sa iau antibiotic, ca ma chinuie de luni o ureche, si deja incepuse sa pulseze (cred ca de la shmotrul extins, ca am cam stat in curent, plus ca duminica m-am spalat la cap, si apoi, fara sa ma usuc am plecat in carr4)..Monitorul video cumparat acum o luna (dupa ce decedase fratele lui dupa un an de folosinta) a crapat si el, dintr-o data, aseara..Bonus..la ora 1, cand s-a trezit princesita sa pape...nu aveam curent... In fine...bine ca sunt copiii ok, restul...se rezolva destul de usor.

In rest...nu mai stiu ce am citit...

Aaa, despre vaccinari...
In vara, cand s-a inscris Diana la liceu, dupa examen, a trebuit sa duca fisa cu vaccinari. A luat-o de la scoala cu manutza ei, si a depus-o la liceu, la dosar...Eu, sincer..nu-mi amintesc cand le-am luat de la medicul de familie, acum 9 ani, si i le-am dus la scoala, dar e clar ca asta am facut...

Va doresc un inceput de w-e frumos si linistit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neata

sorina multu de cafea..ma bag si eu rapid la una ca Dragos e deja fresh..se lupta cu un biberon dar se pare ca lupta e pe sfarsite...laptele pierde teren vertiginos

-----------------------------------------
Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Copilul meu e indragostit de catei... 2 zile la rand a "filmat" un maidanez, ieri in parc am gasit 2 catelusi cu stapan, i-a studiat, a vrut sa puna mana pe ei, la un moment dat un catel l-a atins, si Kay a tresarit, parca l-ar fi curentat... si am descoperit un site caini-de-vanzare punct ro unde au catei de toate rasele, toate marimile si au si filmulete de prezentare (ma intreb unde o fi canisa asta in Romania, dar putin probabil sa fie in Romania, chiar ma indoiesc, nu dau nicio data de contact)... foarte tare site-ul... si Kay pare genul de baietel care ar trebui sa aiba un caine...poate, poate...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

neata!!!!!!!!!


mire cum mai sunteti??????????????
sper sa isi revina Mara......
si Ivan a avut scaune moi vreo 2 saptamani, si dr ne-a dat Linex, cred ca asa se numeau, i-am dat o sapt si si-a revenit........cica nu e normal sa ii mearga atata timp asa moale burta......
credeam ca vb aiurea, dar si-a revenit de aztunci......



sorina..........wow.......nasol........




la noi azi noapte la 12 era o furtuna de am crezut ca ne ia pe sus casa..........
tuna, fulgera.........plouaaaaaaaaaaa cred ca era rupere de nori.....zici ca la noi in casa era discotec, asa lumina afara............doamne nu am putut dormi, noroc ca ivan nu a auzit............



in rest....the same..........


mersi de comment la poze...



un we placut sa aveti!!!!!!!


acum sufla vantul cu vreo 70 km/h...............horror ce e afara............

Bea, mamica fericita de flacau Ivan nazdravan(14.01.2010 si 7+ cu fetita cu codite...


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Uhh, si la noi e un vaant...horror...cred ca de la furtuna de azi-noapte se oprise si curentul...

Copila mea, in dimineata asta, dupa ce am spalat-o pe dinti, avea balutze cu sange, la coltul guritzei...offf, fir-ar ele sa fie de masele, ca nu se mai termina de iesit odata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

DA, tind sa cred ca acele crize de ieri sunt de la dinti...astazi iar este in greva foamei..vad ca doar laptele in accepta

-----------------------------------------
Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neatza si de la noi!

Sorina of maselutele astea! Cam ciudat ce se intampla cu monitoarele alea. Ai idee ce anume se strica la ele?

Ruxita si Mara adora cateii. Cand ii vede intinde mana si scoate un sunet (un fel de ham ham). I-am promis un pug cand vom sta vreodata la casa.

Bea uff ce povestest tu acolo, sper sa vina repede soarele la voi. ginerelul si burticuta.

Despre noi...nu stiu cum stam, n-a mai varsat, n-a mai facut febra mare dar a facut de dimi un kk ciudat ca miros si culoare. O sa mergem sa o vada doc de familie.

Vad ca e tare liniste pe aici, in ciuda vremii de afara. Se cam lasa asteptata vremea frumoasa.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Neatza si de la noi!

Sorina of maselutele astea! Cam ciudat ce se intampla cu monitoarele alea. Ai idee ce anume se strica la ele?

Ruxita si Mara adora cateii. Cand ii vede intinde mana si scoate un sunet (un fel de ham ham). I-am promis un pug cand vom sta vreodata la casa.

Bea uff ce povestest tu acolo, sper sa vina repede soarele la voi. ginerelul si burticuta.

Despre noi...nu stiu cum stam, n-a mai varsat, n-a mai facut febra mare dar a facut de dimi un kk ciudat ca miros si culoare. O sa mergem sa o vada doc de familie.

Vad ca e tare liniste pe aici, in ciuda vremii de afara. Se cam lasa asteptata vremea frumoasa.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



Bine ca n-a mai varsat, si nici febra n-a mai facut..kk ciudat poate fi de la antitermic...zic si eu..
Monitoarele...nush ce dumnezeu se intampla....cred ca e cam mare trafic wireless la noi in casa, din pacate...
Vad ca de dimi a reusit tati de iris sa le faca sa comunice din nou, monitorul si camera...sf-uri, eu oricum sunt in plop la capitolul asta....Oricum, cel nou este in garantie, asa ca, daca face figuri din nou...la romtelecom, inapoi, cu el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Buna dragelor
Am intrat doar sa va salut,suntem cam ocupati ca ieri a fost ziua lui tati, am facut un picutz de distractie, dar maine va fi un pic mai mare agitatia
Va pup dulce si va urez un w-e super!!!
Sanatate Mara ,sa nu fie nik, si la toti pufii care sunt necajiti multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Buna dragelor
Am intrat doar sa va salut,suntem cam ocupati ca ieri a fost ziua lui tati, am facut un picutz de distractie, dar maine va fi un pic mai mare agitatia
Va pup dulce si va urez un w-e super!!!


Petrecere frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput