Pufi iubiti de ian-feb 2010 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

evyme, asa repede s-a terminat prima casa de anul asta? Ca am inteles ca i-au dat drumu in februarie si ziceau ca ii tine vreo 4 luni, deci teoretic va incadrati... ati depus macar dosarul si au zis ca cu urmatoarea tura? Multa bafta si sa rezolvati rapid cu creditul sa va vedeti la casuta voastra!

si noi cu ciorapii, si-i pune peste picior... dar nu-i bai, important e ca a inteles ideea de ciorap in picior.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

azi am descoperit melodia asta (de fapt ieri uitandu-ma la Greys Anatomy)
http://www.youtube.com/watch?v=o8pQLtHTPaI

Place! Mi-a sunat in urechi toata ziua..

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

evyme, asa repede s-a terminat prima casa de anul asta? Ca am inteles ca i-au dat drumu in februarie si ziceau ca ii tine vreo 4 luni, deci teoretic va incadrati... ati depus macar dosarul si au zis ca cu urmatoarea tura? Multa bafta si sa rezolvati rapid cu creditul sa va vedeti la casuta voastra!

si noi cu ciorapii, si-i pune peste picior... dar nu-i bai, important e ca a inteles ideea de ciorap in picior.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)






Anul asta s-a mers pe fondurile ramase de anul trecut, care fonduri s-au terminat... Am depus la Raiffeisen initial si s-au terminat fondurile, apoi BRD-ul se batea cu pumnii in piept ca ei au o evidenta buna a fondurilor disponibile si ca nu vor mai primi dosare cand se vor epuiza banii.. VAX! Exact inainte sa ne plece dosarul la fondul de garantare (adica dupa ce a parcurs 3/4 din proces) ne-au sunat ca nu mai sunt bani... Acum asteptam... Zicea stimatul domn Boc ca dupa Paste va deveni functional noul program, sa vedem... Mai grav e ca am dat deja banii de avans si nu stiu ce o sa facem pana la urma. Dar mai stam, mai asteptam putin si speram ca o sa fie bine si ca o sa ne vedem si noi in sfarsit in casuta noastra!

A prins Sebi ideea de ciorap in picior, si stie ca si adidasii tot in picior vin, se chinuie sa-si bage adidasii in picioare, doar ca-i pune invers si nu-i intra decat degetele, dar el insista... Poate pana la urma o sa-i iasa




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai




Eu te iubesc ca te iubesc si te iubesc ca te iubesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Mire ma bucur ca e mai bine Mara acum. Doamne ajuta sa se linisteasca si sa nu mai ajungeti la spital.

Bea am vazut poze cu Ivanel barbatel... ce ajutor de nadejde o sa ai tu cand o sa vina barza

Simpli Sanatate multa si tie si Arianei.

Evyme asa e... toate lucrurile astea marunte ne fac viata atat de frumoasa (cum zicea si Dece). Bafta multa sa va mutati in casuta mult visata cat mai repede.




Povestea lui David

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

asa e, nu au dexteritatea de a potrivi lucrurile ca sa vina la fix... Kay a manifestat interes pentru cuburi (ceva mai complicate decat cuburile clemmy) sunt din plastic rigid, si trebuie sa le potriveasca bine ca sa intre una peste alta si le potriveste numai in 50% din cazuri, in rest da pe langa, le pune pe diagonala... o sa mai dureze pana inteleg ideea...




Mi-am facut testul cu creionul... NU pica...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui evyme

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

evyme, asa repede s-a terminat prima casa de anul asta? Ca am inteles ca i-au dat drumu in februarie si ziceau ca ii tine vreo 4 luni, deci teoretic va incadrati... ati depus macar dosarul si au zis ca cu urmatoarea tura? Multa bafta si sa rezolvati rapid cu creditul sa va vedeti la casuta voastra!

si noi cu ciorapii, si-i pune peste picior... dar nu-i bai, important e ca a inteles ideea de ciorap in picior.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)






Anul asta s-a mers pe fondurile ramase de anul trecut, care fonduri s-au terminat... Am depus la Raiffeisen initial si s-au terminat fondurile, apoi BRD-ul se batea cu pumnii in piept ca ei au o evidenta buna a fondurilor disponibile si ca nu vor mai primi dosare cand se vor epuiza banii.. VAX! Exact inainte sa ne plece dosarul la fondul de garantare (adica dupa ce a parcurs 3/4 din proces) ne-au sunat ca nu mai sunt bani... Acum asteptam... Zicea stimatul domn Boc ca dupa Paste va deveni functional noul program, sa vedem... Mai grav e ca am dat deja banii de avans si nu stiu ce o sa facem pana la urma. Dar mai stam, mai asteptam putin si speram ca o sa fie bine si ca o sa ne vedem si noi in sfarsit in casuta noastra!

A prins Sebi ideea de ciorap in picior, si stie ca si adidasii tot in picior vin, se chinuie sa-si bage adidasii in picioare, doar ca-i pune invers si nu-i intra decat degetele, dar el insista... Poate pana la urma o sa-i iasa




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai




Eu te iubesc ca te iubesc si te iubesc ca te iubesc!


au promis conditii noi - sa poata acorda credite si celor peste 35 de ani si celor care au in prezent o locuinta de cel mult 50 mp... asteptam cu mare interes si noi programul, ca in vechile conditii nu ne incadram... Doamne ajuta!

A fost multa hartzogaraie?

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

MIRE, pana sa recuperez am vazut ca ti-a raspuns Plateea la problema legata de Priorix. Scuze ca am citit prea tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui evyme

Nu... la 5 secunde...
Oricum, am intrat si eu o fuga sa va zic ca noi suntem binisor... A avut un episod ciudat cu diaree si voma sambata si duminica, dar acum a trecut... Banuiesc ca-i de la laptele praf, credeti ca e posibil asa ceva? I-am schimbat laptele (de la Vitalact la Milupa) si momentele au coincis perfect...
In rest, este un nazdravan si jumatate, ma uimeste in fiecare zi cu ceva nou (maruntisuri, dar care au o mare valoare in ochii mei - stiti si voi cum e)... In seara asta a gasit un betisor pt urechi pe masa, l-a luat si mi l-a bagat mie in ureche. Ieri i-am taiat unghiutele la picioare si cand am terminat mi-a luat unghiera din mana si si-a dus-o el la picioruse. Cand ii este foame se duce in bucatarie si arata spre cuptorul cu microunde. Dupa ce face caca se duce la baie si se agata cu manutele de marginea cazii. Intinde mainile si ridica picioarele la imbracat/dezbracat. Imi trage sosetele din picioare si apoi incearca sa mi le puna la loc (asta nu-i reuseste ca doar mi le aseaza pe picior si cand vede ca nu sta ia soseta si o aseaza din nou si tot asa pana se enerveaza). Cand vrea sa faca ceva care stie ca n-are voie se uita la mine si rade smechereste. Culege si el de pe jos orice frimiturica sau orice alt lucru marunt pe care-l vede si le baga in gura pe toate, dar cand stie ca a bagat in gura ceva ce nu-i bun de papa cand il intreb ce are in gura scoate respectivul obiect si mi-l pune mie in palma. Seara cand ii este somn se agata de marginea patutului si incearca sa-l escaladeze. Mai nou am inceput sa-l iau la toaleta cu mine cand am nevoie si-i explic pas cu pas tot ce fac. Acum de cate ori ma vede pe wc trage de hartia igienica si mi-o pune in poala... Eu am de gand sa-i iau direct un reductor pt wc, ca nu-l vad sa stea el pe olita, asa ca ma bazez pe dorinta lui de a ne imita ca sa scapam de pampersi. Oricum, nu acum, mai in vara, peste vreo 2 luni probabil ca o sa incepem. Pana atunci poate reusim sa ne si mutam (acum suntem in stand by ca s-a terminat prima casa pe 2010 si inca n-a inceput pe 2011)
Nu mai stiu ce sa mai zic... Va citesc aproape zilnic, dar nu reusesc de nici o culoare sa va si scriu... Gata, mi s-a dus timpul, ca a venit si vrea in brate, sa va scrie si el ceva....
ghhhhhhhh bv vv a m M C BTFGJRFCDH V C A v v me M N NB

Multi pupici, sanatate la toti pufuletii si dintisori cat mai rapizi si nedurerosi...




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai




Eu te iubesc ca te iubesc si te iubesc ca te iubesc!

Pup dulce desteptul mic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Tocmai am avut prima repriza de bazaiala. E deja a treia noapte de somn agitat... sper sa se linisteasca.

Ma duc la barlog, poate prind si eu cateva ore de .

Sa aveti o noapte linistita

Povestea lui David

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui gratiana77

MIRE, pana sa recuperez am vazut ca ti-a raspuns Plateea la problema legata de Priorix. Scuze ca am citit prea tarziu!

de buburuza Amaris-Stefania (26.01.2010)



Stai linistita.

Mara acum o ora avea 39 temp. I-am dat 5 ml de panadol (desi cred ca ar fi tb 8) si vad ca si-a mai revenit.

Nyny sorry de nopti cu urlete.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput