Pufi iubiti de ian-feb 2010 (13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Copilul meu e indragostit de catei... 2 zile la rand a "filmat" un maidanez, ieri in parc am gasit 2 catelusi cu stapan, i-a studiat, a vrut sa puna mana pe ei, la un moment dat un catel l-a atins, si Kay a tresarit, parca l-ar fi curentat... si am descoperit un site caini-de-vanzare punct ro unde au catei de toate rasele, toate marimile si au si filmulete de prezentare (ma intreb unde o fi canisa asta in Romania, dar putin probabil sa fie in Romania, chiar ma indoiesc, nu dau nicio data de contact)... foarte tare site-ul... si Kay pare genul de baietel care ar trebui sa aiba un caine...poate, poate...



Daaa, se pare ca toti sunt fascinati de animale.....
Si Iris alearga tot ce misca, caini, pisici, pasarele, porumbei...e lesinata dupa animale...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

DA, tind sa cred ca acele crize de ieri sunt de la dinti...astazi iar este in greva foamei..vad ca doar laptele in accepta



Uhhh, ce nasol...stiu cam despre ce vorbesti, din pacate, cu greva foamei..
lui Dragos, poate trece repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

si la bucale racoare... dar piticul meu a avut chef de plimbare... ne cam plictisim de aceleasi activitati zilnic, dupa amiaza e ceva mai dinamica, dar dimineatile uffff... l-am imbracat cu o bluza mai grosutza si el a inteles ca il gatesc de iesire si m-a tarat pana in hol si mi-a aratat usa... m-am executat! ce sa fac? desi un domn traversa holul odata cu noi, n-am indraznit sa-l rog sa ma ajute cu carutul, l-am inhamat eu... la intrare, copilul adormit, nu puteam sa-l iau in brate si am rulat carutul treapta cu treapta (nu stiu daca e clar ce zic eu aici), am mers cu carutul pe scara si mi-e asa frica la manevra asta, ca treptele sunt scurte si nu incape toata roata... of, of, mai, mai... Ma cam enerveaza situatia asta, sa nu putem iesi cand avem noi chef, doar dupa amiezile cand e cineva acasa sa ma ajute cu carutul... cred ca trecem la carut sport pliabil... sau la mers pe jos, dar nu-l pot inca hatzui, are o directie tare aleatorie...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

DA, tind sa cred ca acele crize de ieri sunt de la dinti...astazi iar este in greva foamei..vad ca doar laptele in accepta



Uhhh, ce nasol...stiu cam despre ce vorbesti, din pacate, cu greva foamei..
lui Dragos, poate trece repede!


Sorina, mami de Diana si Iris


eu stiam de greva foamei, doar in perioadele in care a fost bolnav... ca in rest... azi dimi s-a urcat prima data la taica-su in brate ca manca ala tocana de cartofi... bun, au epuizat subiectul, se aseaza Ela la masa cu o cana de ceai si paine cu unt... piciu se urca la Ela in brate si-i da si ia cateva bucatele de paine cu unt... eu intre timp faceam grisul cu lapte... a mancat si de la mine... pe total copiul si-a facut singur plinul...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Neatza si de la noi!

Sorina of maselutele astea! Cam ciudat ce se intampla cu monitoarele alea. Ai idee ce anume se strica la ele?

Ruxita si Mara adora cateii. Cand ii vede intinde mana si scoate un sunet (un fel de ham ham). I-am promis un pug cand vom sta vreodata la casa.

Bea uff ce povestest tu acolo, sper sa vina repede soarele la voi. ginerelul si burticuta.

Despre noi...nu stiu cum stam, n-a mai varsat, n-a mai facut febra mare dar a facut de dimi un kk ciudat ca miros si culoare. O sa mergem sa o vada doc de familie.

Vad ca e tare liniste pe aici, in ciuda vremii de afara. Se cam lasa asteptata vremea frumoasa.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



i-ai dat ceva medicamente? sau doar antitermice?
Bafta la control!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

eu stiam de greva foamei, doar in perioadele in care a fost bolnav... ca in rest... azi dimi s-a urcat prima data la taica-su in brate ca manca ala tocana de cartofi... bun, au epuizat subiectul, se aseaza Ela la masa cu o cana de ceai si paine cu unt... piciu se urca la Ela in brate si-i da si ia cateva bucatele de paine cu unt... eu intre timp faceam grisul cu lapte... a mancat si de la mine... pe total copiul si-a facut singur plinul...



Foarte tare, piciul!
Iris n-a prea fost bolnava cam deloc, nu cred ca imi doresc sa aflu cum face la boala, la cat de "fitzoasa" este...
Nu stiu cum face Kay la dinti, dar stiu sigur ca iris face ca trenul, si sigur nu poate manca de durere, cand de dimi i-a curs sange....ca pofta de mancare are...bea tot cate 1 litru de lp pe zi...E tare aiurea, ca ii e foame, si nu poate manca...cred ca o turbeaza chestia asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

oricum e foarte stresanta toata treaba..ieri cu toate tipetele lui cand ii apropiam lingurita de gura tacea si manca...frustrant..o zi sa pape bine apoi a doua zi sa nu ii intri in gratii cu nici un fel de mancare

si cand i-am dat la 11 lapte s-a dus la patut, l-am pus in el si a adormit...doarme si acumm...sunt convinsa ca e tare dureros pentru el...
-----------------------------------------
Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita



Mi-am facut testul cu creionul... NU pica...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





welcome to the club/jungle.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Copilul meu e indragostit de catei... 2 zile la rand a "filmat" un maidanez, ieri in parc am gasit 2 catelusi cu stapan, i-a studiat, a vrut sa puna mana pe ei, la un moment dat un catel l-a atins, si Kay a tresarit, parca l-ar fi curentat... si am descoperit un site caini-de-vanzare punct ro unde au catei de toate rasele, toate marimile si au si filmulete de prezentare (ma intreb unde o fi canisa asta in Romania, dar putin probabil sa fie in Romania, chiar ma indoiesc, nu dau nicio data de contact)... foarte tare site-ul... si Kay pare genul de baietel care ar trebui sa aiba un caine...poate, poate...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Ruxi, daca va hotarati sa luati caine, te rog frumos sa nu iei caine de pe site-uri care vand toate rasele pamantului.
Acei oameni sunt samsari de caini, nu ai nici o garantie ca respectivul caine este sanatos, ca are vreun vaccin facut, ca nu moare intr-o saptamana, etc, etc.
Noi am avut caine de rasa, stiu despre ce vorbesc.
Daca vrei caine, te interesezi de canisa pe net, te duci si vizitezi canisa, vezi parintii viitorului tau caine!!!! asta e f important, sa nu fie bolnavi, cu displazie de sold, etc, etc....vezi conditiile, vezi oamenii de acolo. Daca iti place, iti iei caine, cu carnet de vaccinari si cu pedigree. Nu cumpara caine fara pedigree, iei o teapa mare de tot. Ma rog, daca iei un caine maidanez de pe strada, ala nu are pedigree.
Intelegi tu ideea.
Deci, daca te hotarasti sa luati catel, pot sa iti dau toate detaliile din lume......
Am avut Rottweiller femela, luata la 8 sapt (nu mai devreme, sa nu crezi pe nimeni care iti da caine de 4 sapt sau de 6...trebuie sa il iei la minim 8 sapt), am donat-o dupa ce a aparut copilul.


gata offtopicul




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

si la bucale racoare... dar piticul meu a avut chef de plimbare... ne cam plictisim de aceleasi activitati zilnic, dupa amiaza e ceva mai dinamica, dar dimineatile uffff... l-am imbracat cu o bluza mai grosutza si el a inteles ca il gatesc de iesire si m-a tarat pana in hol si mi-a aratat usa... m-am executat! ce sa fac? desi un domn traversa holul odata cu noi, n-am indraznit sa-l rog sa ma ajute cu carutul, l-am inhamat eu... la intrare, copilul adormit, nu puteam sa-l iau in brate si am rulat carutul treapta cu treapta (nu stiu daca e clar ce zic eu aici), am mers cu carutul pe scara si mi-e asa frica la manevra asta, ca treptele sunt scurte si nu incape toata roata... of, of, mai, mai... Ma cam enerveaza situatia asta, sa nu putem iesi cand avem noi chef, doar dupa amiezile cand e cineva acasa sa ma ajute cu carutul... cred ca trecem la carut sport pliabil... sau la mers pe jos, dar nu-l pot inca hatzui, are o directie tare aleatorie...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Dar Kay nu merge tinut de manuta?
Sau il tii in brate pe un sold si cu cealalta mana tii carutul, chiar daca il tarai mai mult...pe scari.
cred ca e dificil. nu se inchide tip umbrela carutul tau?




Mergi la inceput