Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_o

Neata!!!!!

Ce spor la scris ati avut saptamana asta!
Cu intarziere, La multi ani, Sorina! Multa sanatate si impliniri, alaturi de familia ta!
Si-mi pare rau pentru experienta neplacuta avuta la dr.
Elfica, joia trecuta mi-a cazut si mie puiul de pe canapea. Mi-a stat inima cateva clipe. Tot ca tine, am trecut prin n griji. M-au linistit fetele. Sper ca te-ai linistit si tu!
Cu votarea, trebuie sa le oferim cate un loc 1 fiecarei ursulete, Pufica, Sunseet, Ral eli si Siema. Alegeti voi ordinea, dar sa nu omitem pe niciuna in ele, ca suntem o echipa, da?

Barbatul doarme langa mine, eu am stat sa va recuperez, as mai scrie, dar ne retragem in dormitor, langa pui. Ne-auzim la o cafea, dimineata. Poate iesim undeva, daca ne mobilizam si noi ca oamenii!!!! Va pup, s-avem o duminica frumoasa!

Ana,
mami de pui mic, David Ciprian, minunea minunilor!



Anooooooooooooooo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

fetelor eu sunt o admiratoare dea voastra din umbra..va citesc dar nu scriu...miam fc cont special ptr PUFICELE-CEI voastre sa va pot vota...deci veti gasi si votul meu acolo unde concureaza ursuletii vostrii

eu am o bebita ..din 15.10.2010..

mentionez ca eu nu scriu..doar citesc...

unele dintre voi ma stiu de pe alt subiect al forumului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Sorina nu mi-a venit sa cred cand am citit povestea despre Culcer. Am avut parte de parerea ei o singura data si nu mi-a placut. A fost expeditiva, radicala si lipsita de tact cu copilul. Nu zic ca nu este un medic bun dar o consider un medic al cazurilor grele si atat. Am cunoscut o mamica care nascuse un bebe de 600 gr si Culcer se lupta sa il salveze. Nota 10, dar nu este normal sa se comporte asa cu tine pentru simplul motiv ca ai probleme "banale"...pentru ea. Cat despre schema de alimentatie, no comment. Acum s-a verificat ca este a ei. Nu as da niciodata copilului asa ceva.

Reflux a avut si Iustin. Varsa in jet, toata mancarea de 2-3 ori pe zi. S-a rezolvat de la sine pe la 4 luni. Ideal al ar fi sa aiba mese mici si dese. Totusi 135 ml nu sunt multi, mi se pare chiar ok.

Decalotarea se face cu anestezie, este suficienta si cea spray. La decalotare se si taie di pielicica asa ca eu una nu mi-as dori sa ii faca cineva copilului decalotare pe viu. Stiu ce vorbesc pentru ca la Emanuel am ajuns la dr. pentru asta. Ma intreb acel copilas de 3 luni cu ce amintire placuta a ramas.

Ecografiile de fontanela, sold si ce mai este nu sunt recomandate automat la iesirea din Municipal. Noua nu ni le-au recomandat si avand in vedere ca avem un bebe sanatos nici nu le-am facut. Daca ar fi existat orice semn ca ar putea fi probleme le faceam, asa, nejustificat si de dragul medicilor nu le-am facut.

Elfica, Andreea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pogonici1977

fetelor eu sunt o admiratoare dea voastra din umbra..va citesc dar nu scriu...miam fc cont special ptr PUFICELE-CEI voastre sa va pot vota...deci veti gasi si votul meu acolo unde concureaza ursuletii vostrii

eu am o bebita ..din 15.10.2010..

mentionez ca eu nu scriu..doar citesc...

unele dintre voi ma stiu de pe alt subiect al forumului



cea mai fericita mami de printesa
http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png
http://lpmf.lilypie.com/glMep2.png



mdea,ceva mai "clar "poti scrie? e cam greu sa-ti inteleg gramatica....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Uitasem, spunea una din fete, Unique parca, ca bebe scoate mancare din gurita.

Nu este din cauza ca nu e pregatit sa diversifice sau ca nu ii place papa ci din cauza reflexului de supt. Pentru a suge imping cu limbuta in fata si asa cred ca pot manca si din lingurita. Cu un pic de exercitiu va reusi sa distinga intre lingurita si biberon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_o

Cu votarea, trebuie sa le oferim cate un loc 1 fiecarei ursulete, Pufica, Sunseet, Ral eli si Siema. Alegeti voi ordinea, dar sa nu omitem pe niciuna in ele, ca suntem o echipa, da?




Ana eu sunt pentru asa sa facem si o sa avem un barlog de vedetute

Votati scorpiuta AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Buna dimi!
Am avut o trezire naspa, cu un inceput de rinita alergica. Deci r perioada de debut, a venit primavara.
Cafea cu lapte si placinta cu mere pentru toata lumea!
Pogonici, multumim pentru sustinerea Puficelor noastre. Daca-ti va face placere sa si scrii, esti bine venita!
Gabriela,!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya2010 spune:

Buna dimineata!
Heidy suntem bine, crestem intr-o zi cat altii in 7. Vikingul nu se mai satura doar cu LM asa ca ii dau un biberon de LP seara si uneori ziua cand vad ca nu se satura. Daca e satul si odihnit e tare vesel si cumintel. Chiar vroiam sa te intreb de mei-tai. Ti-ai luat?Esti multumita? Pana la cate kg pot fi purtate? Vikingul e cam voinicel, mai mult lung decat gras si ce port bb am incercat pana acum nu i s-a potrivit niciunu. Sunt pe marimi? Preturile sunt cele de pe site?
Vasari si la mine nasterea a fost urata, pe mine m-a deprimat foarte tare, de asta nici n-am avut lapte in primele 5 zile, iar 5 nopti cat am stat in maternitate nu am dormit deloc. Degeaba m-am dus la cursul prenatal, am aflat ca se poate naste natural si frumos, daca m-am lovit de un sistem sanitar incapabil
sashenka sper ca deja puiul e mai bine, multa sanatate!
Elfica sper ca Iulia e ok!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

votat si eu.
nu mai sunt cetateanca turmentata, am inteles cu cine tre sa votez.
azi iar am avut show la mar. niciun succes.
astia clar prefera supa. in esenta, io ma bucur, ca ma gandeam ca o sa accepte mai greu legumele daca incepem cu fructele. cand colo, rad supa ca pe lapte.la mar, mare circ la noi in bucatarie, acrobatii, cantece, poezii, cantarea romaniei pt un amarat de mar.
sugu, iartaciune, dar ma da o data linkul pt colacei.
si eu las carutul la parter la lift. pai altfel traumatizez copiii la plans.cine l-o fura, sa-l fure!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Fetili,mai aruncati cate un ochi si la Odiseea de 2001. Mia au nevoie fetele de acolo de cate un sfat si io nu le stiu pe toate

Mergi la inceput