Licurici de ianuarie-februarie 2009 (141)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Sanatate multa Aidan si Ana!

Miere sa iti treaca greturile repede! Eu tocmai ce scriam pe aici ca mi-i mai bine ca in sarcina cu MArius. Cred ca am vorbit prea repede. Deja ma simt tot mai rau, greata care era acceptabila a devenit nasoala, iar astazi am inceput si cu vomitatul de dimineata. Toate ca toate dar sa nu mai trec si la nivelul urmator in care vomitam toata dupa amiaza. Plus ca tare as vreas sa imi treaca pana plecam la Paris, doar ca atunci am 12 saptamani si la Marius abia dupa 14 s-au mai domolit episoadele la baie. In fine, sanatos sa fie!

Crisspy sper sa reusiti sa gasiti repede apartament si sa il aranjazi pentru familia mare.

Noi avem o tricicleta din plastic mica, fara pedale care a fost folosita cu mare succes in parc zi de zi anul trecut si deja am inceput cu ea si anul asta. O puneam in cosul de la carucior pana in parc si acolo se distra, erau mai multi baieti care si-au luat triciclete asemanatoare si se luau la intrecere. Am mai cumparat si una din aceea care se impinge dar nu se manevra usor si dupa 2 ture cu ea am renuntat sa o mai folosesc. Anul asta vrem sa trecem si noi la ceva cu pedale.

O zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Multumesc mult fetelor pentru urari si de aici si de pe FB .

Rox dau cum sa nu dau... serviti va rog o si o .

Miere si Lissa sanatate puilor .

Paula sper totusi sa scapi de greturi pana plecati la Paris, sa poti sa enjoy si tu calatoria .

Noi avem o tricicleta din aia no name, cu luminite si sunete, i-a placut foarte tare...ba chiar asta iarna cerea sa-l plimbam prin casa cu ea. Acum ajunge si el la pedale si cred ca in curand incepe sa pedaleze singur.

Crisspy, fericita de Razvi si 18 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Paula sa vezi tu ce nu o sa mai ai nicio greata la Paris...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui bpaula
Miere sa iti treaca greturile repede! Eu tocmai ce scriam pe aici ca mi-i mai bine ca in sarcina cu MArius. Cred ca am vorbit prea repede. Deja ma simt tot mai rau, greata care era acceptabila a devenit nasoala, iar astazi am inceput si cu vomitatul de dimineata. Toate ca toate dar sa nu mai trec si la nivelul urmator in care vomitam toata dupa amiaza. Plus ca tare as vreas sa imi treaca pana plecam la Paris, doar ca atunci am 12 saptamani si la Marius abia dupa 14 s-au mai domolit episoadele la baie. In fine, sanatos sa fie!


Si eu tot cu "greatza" am vazut Parisul. Cu "greatza" Clarei, ca si Coasta de Azur, dealtfel..Dar vb Roxanei, o sa cam uiti de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

LEDI, AI PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

LA MUULTI AAANI!!! CRISS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

LA MULTI ANI, CRISSPY!!! Sa fii sanatoasa si fericita, sa ti se indeplineasca toate dorintele, sa ai copii sanatosi si voiosi!

Paula, felicitari pt sarcina, sa fii sanatoasa si sa nasti usor un bebe sanatos!

Sanatate multa bolnaviorilor!

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Aaaa, si am vazut poze cu Alice si Veronica, super, sunteti f frumoase amnadoua


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

heeei

avem sarbatorita azi???


pai sa ne veselim atunci!!!

La multi ani Cris draga!!!


sa ai o viata minunata intr-o familie implinita!



o feliutza de tort dietetic ceva...
un paharel de licoare bahica?




va doresc week end linistit tuturor!

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">pur si simplu MAMA



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Multumesc fetelor

Alinuk beuturica am dat-o de dimineata, dar mai dau un rand

Crisspy, fericita de Razvi si 18 sapt

Mergi la inceput