Licurici de ianuarie-februarie 2009 (141)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

salut, fetelor!
sunt o mamica de pufulete de ian-feb 2010.
vreau sa va intreb ce parere aveti voi de triciclete. sunt multe pe piata, copiii par incantati de ele, dar cat rezista? cum se comporta? cat sunt de usor/greu de utilizat? sigure sau nesigure? fiabile sau doar "de sezon"? aveti vreun model extraordinar care isi merita banii?

scuze de tona de intrebari dar am cumparat de-a lungul timpului multe obiecte neinspirate si nu as vrea sa gresesc si de data asta. sfatul vostru ar fi binevenit!

va multumesc frumos!
sanatate puilor mici!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Plateea, eu i-am cumparat fetitei mele anul trecut o tricicleta Smart trike deluxe, dar nu s-a prea uitat la ea. Pe atunci nu ajungea la pedale, trebuia sa o imping, e destul de greoaie daca vrei sa ajungi cu ea in parc iar parcul e departe si mai trebuie sa treci si strada. Eu am considerat tricicletele greoaie, dificil de manevrat. O sa mai vad anul acesta. Poate ca daca mergi doar prin parc, e ok.

Sunt fete care au scos copilul afara numai cu tricicleta, poate ele iti dau vreun pont.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Noi avem o tricicleta din plastic, acesta:
http://www.amazon.com/Fisher-Price-M7332-Grow-With-Me-Trike/dp/B000W3TG9G/ref=sr_1_7?s=toys-and-games&ie=UTF8&qid=1301588013&sr=1-7

O are de mai bine de jumatate de an, inca nu pedaleaza bine, dar are o viteza fantastica impingand cu picioarele, ia curbe, trebuie sa alerg dupa el. Iese cel putin o data la doua zile afara cu ea, e una din piesele de baza pt iesitul afara.

Recent a avut un accident si anume s-a rasturnat pe spate (pe rotile din spate) si a cazut cu capul de astfalt, f rau, bicicleta s-a rasturnat peste el, asta nu ar fi o problema pt ca este f usoara, dar a picat cu capul de astfalt destul de nasol). A fost singurul accident de genul acesta de cand am cumparat-o.

Pentru noi a meritat achizitia.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator and 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

bee, miere, de rapunsuri.
orice feed-back e bine-venit. complicate deciziile asta cu jucariile. ce merita, ce nu, ce rezista, ce e sigur...
voi stiti mai bine decat mine..





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

si noi avem o tricicleta destul de usor de manevrat, Ana nici nu se chinuie sa pedaleze atata timp cat poate sa se impinga de picioare.




eeee, mi s-a dus somnul de amiaza, mi-a dormit ANa in brate pana la 10.30, deci slabe sanse sa mai doarma la amiaza...asta e

Mama de Ana si 25+

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Si noi o incasam de la Fabi. S-a declansat clar cand l-am dus la tara o saptamana si noi nu am stat acolo. Asa ca acum am preferat sa ne mutam toti, copii se joaca impreuna dimineata si seara. Si ii repet ca noi nu lovim, il iau in brate, ii spun ca ma doare, ne pupam. Alta solutie nu am. Parca le-a mai rarit, macar in Dori da mai rar si nu se mai cearta pe aceleasi jucarii asa des. Oricat de greu mi-ar fi si oricat de obosita sunt prefer sa ii am zilnic impreuna cu mine.

Plus ca mereu trebuie sa le repet la ai mei sa nu il mai favorizeze pe Fabi, ca e mic. Ma dispera asta

Miere sanatate lui A si tie putere sa treci peste perioada asta.

Sanatate Anei.

Sanatate si la alti bolnaviori.

De Cami nimic?

Plateea nu am avut tricicleta asa ca nu stiu ce sa iti spun. La cel mare i-am luat direct bicicleta cu roti ajutatoare si a fost super ok. A folosit-o mult timp si acum are una mare si e incantat, daca ar fi dupa el ar sta numai pe drum cu bicicleta.

Vero e scumpa foc Alice si am vazut cateva peisaje superbe.

Eu is rupta. Azi am lucrat ca dementa la job, nu ca nu as baga si in rest da parca azi prea am exagerat Si acasa am avut ziua aceea plina de cumparaturi, curatenie bleahhh.
Da maine ne relaxam

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

lissa, sanatate Anutei!

Carmen, Flavi, de cand s-a nascut Andrei, nu a mai dormit o noapte la bunica.desi se simte bine acolo,nu mai vrea, iar eu cred ca se simtea cumva abandonata de noi.Bine, ca noi am dori sa-i lasam pe amandoi acolo, macar o noapte, si ei nu vor, asta-i alta poveste....mai respiram si noi...

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Citat:
citat din mesajul lui CADIA

In principiu balanta sa inclina in favoarea inotului.



Astept si eu mai multe detalii dupa ce mergi sa vezi ce si cum.



Crisspy, fericita de Razvi si 18 sapt


OK, si bafta cu apartamentul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Am reusit si eu sa incarc pozele de la 2 ani. Bine ca nu am asteptat sa faca copilul 3 Le aveti pe mail si cu ocazia asta ma duc si eu sa vad pozele restante.


Iooooooooi nu am ce sa comentez de baieti ca is scumpi toti si am si eu doi in dotare dar fetele voastre M-au topit. Si mi le si imaginez pe unele cu noile rochite ce le-ati afisat pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata dragelor
Criss la multi ani fericiti! sa fii sanatoasa, sa fii fericita, sa ai parte numai de bucurii!! iar copilasii sa iti lumineze viata!! dai si tu ceva de beut? ca la mine e o vreme de taiat venele
Miere, uff, saraca de tine! si saracul Aidan. sper sa se termine criza asta. ati re-inceput albuterolul?
Lissa, sanatate multa Anuscai! sper sa scapati de muci cat se poate de repede.
Plateea, eu nu am luat nicio tricicleta asa ca sfaturi nu dau. 'al mare a avut una no name, a folosit-o... vreo 6 luni sa zic, atat. de la 1 an incolo.
azi musai sa ma duc sa vaz si poze de pe mail. Bee, ai pus poze cu mandra in rochita noua????
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput