Licurici de ianuarie-februarie 2009 (141)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Multumesc fetelor

Alinuk beuturica am dat-o de dimineata, dar mai dau un rand

Crisspy, fericita de Razvi si 18 sapt


mai frate, aia s-a terminat deja, tu nu vezi ca e aproape 12????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asparagus spune:

CrisspySa fii sanatoasa, voioasa si sa te bucuri in fiecare zi de cele doua mici minuni din viata voastra!
Sper sa gasiti repede apartament cum va doriti!

Miere, Paula, felicitari pentru sarcina!

Eu am fost promovata la servici, cu conditia sa mai astept inca 3-4 luni pana sa incep "lucratul" la al doilea bebe...asa ca la noi o mica pauza...iar avand in vedere ca eu sunt singura cu salariu momen tan, am acceptat, ce sa fac...plus ca e un job ok, pe care mi-l doream de mult. Ei, 3-4 luni trec repede...


Ioana
mamica fericita de Lucas 18.01.2009

http://www.foto-la.de/Lucas/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Crisspy, La Multi Ani Sa fii sanatoasa, sa ai o sarcina usoara si un copilas perfect si sa te bucuri intotdeauna alaturi de familia voastra frumoasa!

Roxana, mandrulita mea nu s-a lasat imbracata cu rochitele, insa cred ca azi am sorti de izbanda pentru ca mi-a spus ca rochitele sunt frumoase.
Am vorbit la 7 art ca vroiam o rochita cum i-ai cumparat tu fetitei (cea alb cu negru) si cica nu se mai fabrica. Insa in 4-5 zile ies si alte modele, deci vom avea de unde alege.

Azi primesc analizele pe fax. Sa vedem. Visez in secret ca, daca totul iese bine si doctorii ma lasa, de Craciun sa am si eu un cadou cu doua liniute. Alexia mi-a spus ca vrea o surioara cum este Kitty pentru Mimi.


Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

LA MULTI ANI, Crisspy!!!

Inca o data multa sanatate, fericire, impliniri si bucurii, atat tie, cat si familiei tale!!

Bee, ce frumos, poate ramanem gravidute cam in acelasi timp Noi planuim sa incepem sa "lucram" la bebe din octombrie. Ca sa pot lucra ca face-to-face interpreter (deci la Tribunal, acolo unde se plateste cel mai bine) si sa ma pot inscrie in Registrul National de Translatori va trebui sa ma apuc de un post-grad ca sa-mi obtin diploma in Interpreting, e un curs de un an, o seara/saptamana. Examenele ar fi in mai-iunie, asa ca am calculat, dam "liber" la bebe din octombrie incolo, sa nu ma trezesc ca nasc in sesiune in caz ca si de data asta raman gravida imediat.

Asparagus, felicitari pentru promovare!

De Cami nu stie nimeni cum e?

Paula, si eu am vazut Parisul cu Lachlan de 8-9 saptamani in burtica, dar greuturi nu am avut deloc in timpul sarcinii, am avut noroc.



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Multumesc de urari!

Crisspy La multi ani!!! Sa fii fericita si sanatoasa! Si sa aveti parte numai de bucurii!

Asparagus felicitari pentru promovare. Intr-adevar nu sunt asa multe 3-4 luni, nici nu o sa iti dai seama cand au trecut si vii aici sa ne aduci vestea cu 2 liniute

Cris un ceai cu ghimbir nu dai in loc de bautura? Am auzit ca ajuta la greata, dar e drept ca nu l-am incercat pana acum.

De Cami mai stiti ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Doar v-am zis ca sunt uituca..
Am vrut sa ii urez la Bee sa ii aduca mos Craciun si ei un test cu 2 liniute, sau poate i-o ia mos Nicolae inainte

Dark, sper sa treaca ca eu la Marius aveam zile in care am stat numai in pat sau la baie, si am fost la limita de internare in spital. De asta ma tem sa nu imi strice planurile, dar cat timp e bebe sanatos totul e perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

La multi ani Crisspy! O sampanie fara alcool pentru doamna!

Roxana, da, i-am pus albuterol in nebulizer si a facut mare diferenta. Plus ca am inceput sa ii dau Zyrtec pt alergie. azi noapte a dormit f bine, a tusit de cateva ori doar. aveam de gand sa incep si Flovent daca continuu nasol, dar mai astept. Cred ca e si din cazua vremii, e o presiune atmosferica uriasa, am avut cateva amenintari de tornada, ploaie, in general la umezeala face mai urat.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator and 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

La multi ani Criss, bucurii langa ai tai!

Asparagus felicitari!
Bee sa fie ok rezultatele.

Va doresc un wk fain!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Asaparagus feliciatri!!!


Crisspy, la multi ani si aici, sa ai parte numai de bucurii in viata

Mama de Ana si 25+

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

La multi ani inca o data Crisspy! Toate bune sa se-adune! Sper ca a mai ramas ceva bauturica si pentru astia ca mine, treziti mai tarziu...

Asparagus, bravo tie! 3-4 luni nu e mult...

Miere, nasol cu alergiile astea, ce groaznic trebuie sa fie sa-ti vezi copilul cum se chinuie

Lisa, cum se simte Ana?

Cami o fi pe la spital de nu da nici un semn?

Mergi la inceput