Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

buna

sunt si eu p aici
am citit tot si cand am vrut sa raspund s a facut 12, a trebuit sa fac repede ceva de papa ca mi pleca sotul nemancat...
acu sa vad ce mi mai aduc aminte

multumesc pt raspunsusri fetelor

pt sondaj...ziki eu am patut din lemn

par pe burta si eu ammmmm, am mai si smuls cu penseta dar tot mai am

mayane ce dr, no comment, dar totusi..am o intrebare , ai si platit pt toate aceste sfaturi utile?? hope u didn t

afara nu iesim. e rece si innorat

carmen sper sa ti gasesti rochita azi

tunde uau ce program ai si tu, macar bine ca esti ok, sa pofteasca sotul de acum la tine

eu am marsupiu , e practic dar ma cocoseaza

sanatate la bebeii bolnaviori, Loutzy dar ce are Stefan? e racit?

La multi ani sarbatoritilor de azi

Camilla as vrea si eu... prea o laudati p aici

noi am avut program de facut curatenie azi, m a ajutat si sotul, fug sa termin ca doarme un pic fiftza

pop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

SIMO, tati al nostru a fost tare reticent cu wrapul - mai ales ca eu imi cumparasem doua, ca nesatula, inca din luna a 6-a. Si cand a vazut filmuletele pe Youtube, a zis ca o sa fie tare greu si mai si pica de-acolo cupilu. Si, daca te uiti pe FB, cine are o maimuta in wrap care il soarbe din priviri, si inca una in spinare care-l secatuieste de forte? Taaatiiii...
mai ales ca Maimutzakis mic a tacut instantaneu cand a terminat tati de pus + montat + insurubat. ca deh, l-am lasat singur, sa vada ca nu-i asa greu. ca daca ii arati, se supara si piere hazul jucariei
eu zic sa-i mai dai o sansa. nu slingului, care intr-adevar, are tendinta sa inrautateasca durerile de spate daca existau, pentru ca nu repartizeaza uniform greutatea. dar wrapului sau mei-tai-ului.
parere mea


acum ies si eu cu flavia, cu un fesulet lejer p e cap...




AMR 12 kg


The mediocre teacher tells.The good teacher explains.The superior teacher demonstrates.The great teacher inspires

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare


sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Roxx ai PM.





Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

mut aici:

din cauza ca mi-o facut Tunde ciuda cu statul afara, am pus fifi la sling si luat Robert de aripa si afaraaaaa!!
Cea mai tare inventie slingul asta!!!!! A dormit fifi la soare, Robert fara exagerare a alergat 1 ora si ceva non stop, ma apuca panica ca nu stiam cum sa-l conving sa o luam spre casa.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela



he he..asa ca dorm fificile noastre afara?n-au incotro

Gimnastica;mi-a zis nenea dr ieri ca ma pot baga..nu exagerat insa!

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!

AMR 6!KILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

La Multi Ani MISSEXY!
Sa fi iubita,rasfatata si foarte fericita!
da da!



Marsupiu;am luat chicco sa fie bun..no sensmi se rupe spatele dupa o plimbare cu buba. mi-s shalele subrede

Inca nu am fost afara cu buba
Am fost cu tati prin oras,la cafelit..si am uitat sa-mi iau cv lubrifiant..nno asa imi trebuie..raman p uscat azi

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!

AMR 6!KILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

La Mario am foslosit phosphorum si chamomilla pt dinti -adus din Olanda p atunci.A fost bun..plus gel dentinox din Ungaria..

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!

AMR 6!KILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

M-a pacalit fifi rau de tot, am zis ca i-am rapus si zic sa-i pozez cum dorm ei asa unu langa altul..cand colo...cine avea ochii ca maslina???

Andry multumesc de aprecieri la poze, m-am delectat si eu la randu-mi cu o frumusete de bebelina!!! Avea dreptate shubulina s-o vrea nora!! E superba Elena si parca d ela poza la poza e si mai frumoasa!!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Merci Lori.Shubulina, da. Lanseaza bomba si se retrage. Nu stiu pe unde umbla.Glumesc. Dar ce copii ai tu Foarte, foarte frumosi amandoi.

Mayane felicitari. Ma bucur ca ai reusit sa-l faci sa suga de la san. Lasa doctorii minune in pace.

Roxx draga imi trimiti si mie pm cu medicamentul pt durere de dinti? pls. Sper sa nu fie ceva grav cu semnul tau.
fata descurcareata.

Carmen abia astept sa-ti vad rochita.
Loutzi snatate lui Stefan, e racit?

La multi ani Missexy!!!

Tunde, esti o mamica ocupata dar nu ma indoiesc ca te descurci tu!. Ce tare esti cu lubrifiantul...adevarul e ca are si el rolul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Citat:
citat din mesajul lui luciact

buna


mayane ce dr, no comment, dar totusi..am o intrebare , ai si platit pt toate aceste sfaturi utile?? hope u didn t



mami fericita de printesa Eva Maria 08.01.2011



Sincer, eu ma pregatisem cu un milion, cat dadeam si la Medlife - ala era tariful pentru control. Dar bebelul a inceput sa planga si am iesit cu el din cabinet. L-am lasat pe tati sa discute "finante". Si cum doamna insista rau sa ne vanda detergentul eco, al meu, mai finutz, s-a conformat. A dat un milion jumate... Asa ca doamna, pentru sfaturi, s-a ales cu vre-o 350 de mii... Daca n-o chinuia talentul de vanzatoare, ii iesea un milion si fugeam rupand pamantul...
Deh, asa suntem noi, mai fraieri...


Am fost afaraaa! De cate ori ies singura cu bebelul ma simt de parca fug de acasa cu banii de paine...
Si am ajuns la concluzia ca m-am salbaticit, nu mai suport adultii...
Ieri cand plecam la doctor, asteptandu-l pe al meu in fata blocului, am uimit doua vecine care m-au vazut cu cupilu' in brate. "Al cui e?", "Da' unde l-ai tinut, ca eu nu te-am vazut cu burta" (Oooo nu m-au vazut cu burta??? Cand am ramas insarcinata aveam 119 kg - nu m-au vazut decat cu burta). Si pe urma doctorita... Deci nu mai vreau sa mai vad o luna alt adult in afara de tati.

Intrebare: "uratii" cand vin? ca mai am un pic si ajung in saptamana a opta si la sase saptamani trebuia sa ma duc la control... am tot amanat sa nu ma trezesc cu bucurii in vizite.




"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Lucia, Adryii eu am facut o viroza respiratorie cu tuse, rosu in gat, febra si a luat si Stef de la mine. Eu inca ma simt vlaguita, el nimic da din maini si din picioare de zici ca nu are nimic dupa ce aseara la 1 juma facuse febra din nou si ma rugam de el sa adoarma(dupa ce a cedat cu paracetamol). Sper sa-i treaca cat mai repede.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput