FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gilona spune:

Buna fetelor!
De maine incep si eu tratamentul cu Gonapeptyl 1/2 de seringa (0.05 mg), timp de 24 zile. Nu sunt sigura ca voi reusi sa mi le fac singura. Cei de la clinica nu mi-au aratat cum se fac, asa ca va rog pe voi sa-mi explicati.Multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Elena, felicitari! Iti doresc sa ajungeti toti trei sanatosi la termen,
greturile si alte multe "deranjuri" din sarcina se uita repede.

Maria, eu subscriu la ce a zis Fly, si as vrea s-o sterg repede de la acest topic dupa ce nascasa ca mult noroc! Ceva nu-i OK, dr ce spune? Trebuie sa iti dea o explicatie.

Hellen, miercuri la ce ora esti? Si eu am programare tot pe 20, poate ne vedem.

Pupici tuturor!

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

camelia eu miercuri am eco la 1.20, dar incerc sa ma duc maine sa vad daca este si daca ma primeste de urgenta, azi m-am enervat la servici si in seara asta am vazut niste pete maronii pe chilot, la gynera nu mi-a raspuns nimeni
am fost de urgenta la arcadia s-a uitat un pic si mi-a zis ca nu este singe in vagin, eco nu am facut de frica ca nu stiu ce fel de mana are
sunt asa speriata
maine ma duc sa fac beta din nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Maronelile sunt de la implantare, asa se spune, eu le-am avut la ambele sarcini si stiu cat sunt de disperante.(daca te ajuta, suna-ma maine) Dar pot sa-ti spun un singur lucru: daca vrei sa pastrezi acesti bebei, trebuie s-o lasi mai moale cu serviciul, stiu ca nu-i usor, dar se poate.
Stai linistita in patut si urmeaza tratamentul cu Arefam si No-spa.

Te pup!

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Fly, Camelia: Va multumesc ca va ganditi la reusita mea, sper sa nu va fac sa asteptati prea mult.... Dr. ce putea sa-mi spuna....sa vedem rezultatul analizelor si dup afacem planuri..... deocamdata nu am gasit cauza....toate par in regula si totusi rezultatul negativ.....mai curand fac planuri de una singura, astept rezultatele de la nalize, ma gandesc sa merg la Sovata, poate o alta histeroscopie si de ce nu o alta laparo (ma tot intreb daca nu o fi vreun hidrosalpinx care nu se vede echografic si care ne omoara puiutii....
Un week end placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Tot eu.....am primit deja o parte dintre rezultate, sunt in limite normale, multumesc Bunului Dumnezeu!! Asteptam rezultatele de la imunofenotiparea limfocitara, mutatiile genei MTHFR si ale factorului II si V, sper sa fie bine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

am fost azi la doctor, sunt 2 puiutii maroneli nu mai am beta dimineta 2700 m-am mai linistit,
initial a vazut doar unul, si sa nu credeti ca nu eram un pic dezamagita, si cand era gata sa termine ecografia l-a -vazut si pe al doilea, sunt bine amandoi
acuma sa vedem cum rezit pana pe 4 mai la urmatoare eco, de dus in alta parte nu m-as duce sa-i mai vad la eco ca dr. grigore a facut cu grija sa nu-i deranjeze
fly camelia cum ati rezistat?
maria subscriu la ce au zis fly si camelia trebuie sa te vedem cu o beta mare, cat ai avut edometru la transfer? eu l-am avut de 15 si cred ca asta a contat f mult, am baut pentru el 2 cani de ceai de cretisoara in fiecare zi cu 3-4 luni inainte si m-am oprit sa-l beau cand am inceput stimularea, am luat si maca dar mai putin si omega 3
elena si eu ma lupt cu greturile dar asta e, nu ne place laptele carnea, parfumuri sa nu simt, nici un produs de facut curatenie etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Hellen, maxim am zis!!
Hai ca 2 saptamani pana pe mai nu e asa mult, dupa ce le vede inimioarele te va chema la o luna.
Eu am mancat carne dupa 5 luni , iar cu parfum abia in trim III m-am dat din cand in cand, dar mai bine nu, ca-mi plac parfumurile tari si le suport greu.Si nu am folosit balsam de rufe decat dupa 28 saptamani si am baieti, deci Hellen nu e o regula.

Cum am rezistat? F greu, m-am rugat, am citit o carte pt gandire pozitiva de 2x (Secretul), am bocit cu zilele pana s-au terminat maronelile (apoi mi-au aparut durerile) pana am ramas fara putere si mi-am zis: ce-o vrea Dumnezeu!
Nici un dr din lume nu poate face mai mult in primul trim, e cum vrea Dumnezeu
Deci, capul sus, gandeste pozitiv si roaga-te. Ah, fara stres si urmeaza tratamentul de mentinere.

Fly, ce mai faci? V-ati gandit la nume?
Bebecord, cum e? Mai povestete-ne si noua cate ceva!

S-auzim numai de bine!

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

Hellen felicitari pentru gemenasi, de-acuma vorba aceea: "Rabdare si tutun!". O sa gasesti in tine puterea si forta sa lupti cu toate angoasele si starile de frica si indoiala ce urmeaza!
Eu n-am avut maroneli, nici greturi, nici alte simptome deranjante. Dar frica sa nu se intample ceva rau, tot a fost acolo mereu. Am noroc de-un sot extrem de receptiv care m-a scos mereu din starile proaste! Sa nu mai zic de camelia28 cu care m-am tot sfatuit si-i multumesc pentru ajutor inca o data
Ne-am gandit la cateva nume, dar nu suntem hotarati inca ce sa alegem!
Acum ma simt bine, au trecut durerile, fetita e bine, creste ca la carte, m-am mai relaxat! Ma rog sa fie totul bine pana la capat!
bafta multa tuturor fetelor care sunt in focuri, cat mai multe reusite!


24+ cu

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Fly multumim ca te gandesti la noi,incepatoarele!Bafta si tie!
Hellen si Elena bafta si sa ajungeti cu bine la termen!!!
Spuneti-mi si mie,va rog,de unde imi pot achizitiona medicamentele necesare pt FIV la un pret cat mai mic(si cele de inhibare si cele de stimulare)?Trebuie sa mi le cumpar in scurt timp...Multumesc anticipat![pup

Mergi la inceput